Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

otwieranie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem Scenica rp. 2000 1,6 16V.Kupilem go miesiac temu. Posiada on automatyczna blokade drzwi po ruszeniu. Posiada również przycisk otwierania drzwi po zatrzymaniu, znajduje sie pod włącznikeim świateł awaryjnych.Niestety przycisk otwierania drzwi przestał działać bez przyczyny. Bezpiecznik sprawdzałem jest cały a przyciskiem drzwi nie można otworzyć.Jak może byc tego przyczyna i czy można usterke ta usunac samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał na:

1. Uszkodzony przycisk

lub

2. Uszkodzona wtyczka przycisku

lub

3. Przerwany przewód.

 

Spróbuj wyciągnąć przycisk i sprawdzić kostkę, kable i jego samego. Niestety nie wiem jak jest w sceniku i czy można go wyciągnąć bez rozkręcania tapicery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada on automatyczna blokade drzwi po ruszeniu.
Czy to ustrojstwo zamyka wszystkie drzwi :D Czym to jest sterowane :D Jak można to dorobić do M1 Ph1 :D

:D (myślę tu o podaniu na central napięcia pojawiającego się na szybkościomierzu, ewentualnie przez przekaźnik) :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius, myślę o czymś "zrób to sam" :-P z przygasaniem zegara po włączeniu świateł mi wyszło, termometr pokazujący dwie temperatury- zrobiłem, sygnalizacja nie zapalonych świateł- działa, :-P to dla czego nie spróbować samozamykania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskawszy odpowiedzi, ponawiam swoje pytanie: czy automatyczne zamykanie drzwi zamyka WSZYSTKIE zamki ;)

Drugie z tym związane: czy w rzaie kolizji, gdy np: zostają odpalone ładunki w poduszkach i napinaczach, następuje odblokowanie centralnego zamka, celem dostępu do auta z zewnątrz ;)

Czy wymieniona powyżej funkcja, (jeśli istnieje a myślę, że powinna) jest dostępna w M1, Ph1 ;) (jest przycisk na konsoli środkowej, manualnego zamknięcia drzwi od środka, czyli istnieje mozliwość wjechania w coś i być w pozamykanym aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie automatyczne zamyka wszystkie drzwi, pocagniecie za jakakolwiek klamke (chyba - przednie na pewno) otwiera wszystkie drzwi. Tak jest w phII ale juz w tych które nie maja "dzyndzli" od zamków w tylnich drzwiach (czyli w tych nowszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Meganie II centralny zamyka wszystkie drzwi, otwarcie jakichkolwiek drzwi od środka otwiera wszystkie drzwi. Wiem na 100% że przy wystrzale poduszek zamki się otwierają.

Sprawdziłem to bo zapaliła mi się kontrolka poduszki w trakcie jazdy i zamki otwarły się, gdy kontrolka zgasła zamki zostały ponownie zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W Meganie II centralny zamyka wszystkie drzwi, otwarcie jakichkolwiek drzwi od środka otwiera wszystkie drzwi. Wiem na 100% że przy wystrzale poduszek zamki się otwierają.

Sprawdziłem to bo zapaliła mi się kontrolka poduszki w trakcie jazdy i zamki otwarły się, gdy kontrolka zgasła zamki zostały ponownie zamknięte.

 

Witam,

Mam scenica ph2 z 2002roku. Od pewnego czasu zastanawia mnie jeden fakt... mianowicie... posiadam centralny zamek, zamykając auto radiowo wszytko ok, ale chcąc zamknąć lub otworzyć auto kluczykiem przez zamek w drzwiach ( dodam że posiadam zamek tylko w drzwiach kierowcy) to otwierają sie tylko drzwi kierowcy a pozostałe są zamknięte, w takim razie mogę tylko je otworzyć pociągając za klamki wewnętrzne poszczególnych drzwi... i tu jest meritum mojego pytania mianowicie jak zamknąć pozostałe drzwi (łącznie z klapą)jak nie mam żadnych dzyngli wystających z boczków drzwi i jak padnie (tfu tfu tfu...) siłownik klapy to jak ją wtedy otworzyć:) z góry dziękuję za odpowiedz Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, że odblokowuje z kluczyka tylko drzwi kierowcy (lub pasażera), zależy, które drzwi otworzysz z kluczyka. Po prostu nie ma siłownika master. Po otwarciu drzwi możesz odblokowac resztę drzwi i wlew paliwa przyciskiem centralnego na konsoli.

Siłownik klapy można odblokować od strony bagażnika, po zdjęciu osłon (jeśli dobrze pamiętam...)

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!