Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie zapala na zimnym silniku


vorleserin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od około roku mam problem z moim autem, ale teraz dzieje się to coraz cześciej i zwyczajnie irytuje.

Do rzeczy - samochód przy zimnym silniku, po wcisnięciu sprzęgła i przycisku start gaśnie. Silnik zaskoczy, ale od razu spadają obroty, auto zaczyna się mocno trząść i gaśnie. I można tak długo (ostatnio nawet 7 razy), chyba, że przy zapalaniu wciśnie się pedał gazu, wtedy silnik złapie obroty, potrzęsie się trochę, ale zapali i nie zgaśnie.

Mówiłam o tym przy przeglądzie w renault - wymienili świece i oskubali na fortunę. Po wymianie świec za dwa dni ten sam problem. Nie chciałam już jechać do renault i płacić grubej kasy, więc wybrałam się do zaprzyjaźnionego warsztatu. Tam powiedzieli, że ich zdaniem to auto podaje za dużo benzyny i zalewa silnik. Wymienili czujnik ciśnienia paliwa (chyba tak to się nazywa), kazali pojeździć i zobaczyć czy problem się powtórzy. Powtórzył się już następnego dnia, więc znowu auto do serwisu. Postał troche, popatrzyli na niego i powiedzieli, że nie mają na niego pomysłu. Komputer oczywiście nic nie pokazuje. A ja już zaczynam się bać, szykują się dalekie wyjazdy - świeta, ferie i boję się, że samochód w górach przy dużych mrozach już w ogóle nie ruszy z miejsca.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł, co mogę zasugerować swoim mechanikom?

 

Rok temu zdarzało się to sporadycznie, samochód musiał stać pare dni nieruszany i wtedy za drugim razem potrafił zapalić. Teraz wystarczy, że zostawie go na 3 godziny i już jest problem. Odpalać w końcu odpali jak dodam gazu i powyje mi trochę, ale przecież nie o to chodzi. Mała rzecz, a irytuje ogromnie.

 

Zwięźle, gwoli ścisłości: auto przy zimnym silniku zaskoczy, potrzesie się i zgaśnie. I tak kilka razy, chyba, że dodam duuużo gazu przy zapalaniu.

 

Jeśli to się przyda: Megane II phI, 2004 rok, 1.6 benzyna, przebieg 65 tys.

Będę wdzięczna za każdą propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!