Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterczące listewki na dachu


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

mam problem z tymi listwami (uszczelkami gumowymi) na dachu gdyż one strasznie odstają w niektórych miejscach,to wygląda tak jakby powyginały sie od slońca.

było już tak przy kupnie auta ale gościu w serwisie stwierdził że to normalne w scenikach..

pytałam w innym i powiedzieli to samo,zaproponowali nawet wymianę tych listw za kwotę 850 zł!!!!.

napiszcie czy też macie taki problem w swoich autach.

pozdrawiam Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem :-/ odkleila mi sie końcówka jednej z listew i nigdzie nie moge dostac. W moich okolicach to rzadko spotykany samochód a nie będe taki że pojde i urwe dla kogoś co ma taki sam. W serwisie powiedzieli mi ze 350 zł za jedna listwe. Teraz czekam tylko kiedy znajomy wróci z Niemiec żeby mi przy okazji wział dwie nowe listwy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mi też strasznie odstawały listwy dachowe. Dziś je zdemontowałem i ta część listwy która mi odstawała zagiąłem do wewnątrz kilka razy efekt tego jest taki, że na obecną chwilę listwy praktycznie przylegają do dachu tylko w 2 miejscach jeszcze mi odstają. Zamierzam powtórzyć jeszcze kiedyś tą operację jak będzie cieplej i listwy będą miększe.

Mam nadzieje że nie wrócą do poprzedniego stanu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo i wątpię żeby listwy po wyginaniu powróciły do poprzedniego stanu. Według mnie listwy pod wpływem temperatury (słońca) rozciągnęły się i są po prostu za długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

a próbował ktoś zdjąć te listwy i formować na nowo np, w gorącej wodzie albo po nagrzaniu suszarką? Bo ja mam taki plan, żeby tak zrobić, ale jeśli ktoś to robił i nie pomogło to oszczędzę te biedne spinki które na pewno popękają na mrozie przy zdejmowaniu :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, ni popękają bo przy gumowej listwie nie ma spinek tylko jest takie zgrubienie w listwie, podejrzewam że nagrzewanie nic ci nie da bo te listwy się wypaczają właśnie na słońcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale spróbować warto :mrgreen:

Myślałem żeby je zdjąć, nagrzać aż zaczną się robić plastyczne a wtedy przegiąć je w stronę przeciwną niż jest teraz i wtedy w miarę szybko założyć.

Jak to nie pomoże to spróbuję przykleić taśmą dwustronną taką jak przyklejają listwy zewnętrzne, ale to już ostateczność :mrgreen:

 

P.S. W maluchu nie było problemów, były rynienki, okleinę na nie można było kupić w sklepie, wiadro gorącej wody i do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!