Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterczące listewki na dachu


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po regeneracji listwy :mrgreen:

Nie wyszło idealnie, ale jest trochę lepiej niż było, listwa jeszcze nie odstaje :D

Po kolei jak i co robiłem:

1. Widok przed "regeneracją":

dsc00867w.th.jpg

 

2. Zdejmujemy listwę. Następnie bierzemy mocny sznurek (np. dratew - chyba tak się to pisze :D ), suszarkę o dużej mocy. Grzejemy listwę po kolei, żeby robiła się plastyczna i następnie owijamy ją sznurkiem i zaciskamy w miarę mocno tak, żeby listwa się zrobiła półokrągła (patrz foto). Im częściej nawiniemy tym lepiej. Uzyskujemy coś takiego:

dsc00864.th.jpg

dsc00865r.th.jpg

Przyznam się, że nie zrobiłem tego dokładnie bo to tylko próba, z drugą listwą obiecuję się postarać :D

 

3. Wygrzewamy listwę i tu co kto lubi, ja najpierw grzałem suszarką po całości, później mi się znudziło i wyniosłem listwę na słońce i tam się grzała na masce samochodu przed dwa dni. Wykorzystując sytuację że listwa była gorąca a co za tym idzie miękka, wsadziłem ją pod zimny prysznic i w ten sposób się zahartowała :D

Odwijamy sznurek, biegniemy do auta i zaczynamy montować mocno wciskając od góry.

Widok zamontowanej listwy:

dsc00866.th.jpg

 

Listwa już nie odstaje, jednak został na niej "efekt szynki" dlatego pisałem wyżej że lepiej częściej nawinąć sznurek. Być może to zniknie na słońcu po jakimś czasie. A może zamiast sznurka użyć jakiejś tasiemki mocnej? Nie wiem. Może ktoś coś podpowie.

Jak wymyślę skuteczniejszy sposób to przetestuję go na drugiej listwie i napiszę 8-)

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą stronę też chyba spróbuję załatwić taśmą bo ta "szynka " mnie wkurzać zaczyna :mrgreen: Przyklejałeś na gorąco, czy tak po prostu dociskając listwę do taśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odświeżę troche temat.

Ja mam podobny problem, jednak z racji że zakupiłem oryginalny bagażnik musiałem również coś zrobić z listwami żeby je dostosować pod bagażnik, moje sa gumowe i nie mają otworów montażowych. Z początku myślałem nad wycięciem dziur w moich listwach jednak po przeczytaniu tego tematu uważam że raczej to nie ma sensu tym bardziej że po demontażu listwy mogą już nie przylegać tak ładnie, szczególnie jak się nagrzeją w słońcu.

Gość od którego kupiłem bagażnik proponował mi również listwy, jednak nie zdecydowałem się na nie gdyż miałem wspomniany wyżej plan.

Na dzień dzisiejszy juz nie mam wątpliwości, jadę po listwy <ok> bo

po pierwsze: sa dostosowane pod bagażnik

po drugie: nie będą odstawać, są sztywne i na spinkach

po trzecie : cena 80 zł :( , a na alledrogo takie same listwy 250 :shock:

Więc chłopaki może lepiej poszukać takich listw dostosowanych pod bagażnik, przecież nie musicie montować bagażnika, one na pewno nie będą odstawać po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do coupety trudno dostać takie listwy w używce. Czytałem że można jeszcze założyć od phI bo się mniej wyginają - nie wiem czy to prawda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roser, masz rację. Jak na razie nie planuję wymiany, może załatwię drugą listwę tak jak opisałem wyżej, tylko z użyciem innej technologii <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_28, popytaj w motoryzacyjnych, albo w aso. W Płocku można upić takie spinki, ale wydaje mi się, że nie będziesz miał po drodze :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!