Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy macie osłonę, od dołu w okolicach skrzyni biegów?


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

fredi moje auto przyjechało z Niemiec już z taka osłoną. Sprawdziłem w Dialogysie nazwę tego elementu: "osłona podsilnikowa" , ale numery części przy elementach 1 i 13 na moim załączniku są jednakowe 77 00 838 367 i 77 00 418 412. Spytaj w serwisie o te elementy i powinni Ci dac jednoznaczną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew W. Dziś zadzowniłem do kolejnego ASO, ale maja awarie systemu Co do twoich numerów 1 i 13 to to moze i ustalę przez serwis. Pisałeś, ze ten plastik przykrywa ci skrzynie. To jest jedno, ale jest jeszcze wybierak skrzyni biegów. Na to to chyba przychodzi oddzielna osłona czyli coś takiego jak

Mój odnośnik

Zobaczymy

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Swięta, święta i zapomniałem o plastikach. Po niedzieli muszę się tym zająć. Patrzyłem na kilka sceniolów na parkingu. Albo urwane, albo brak a jak jest to znowu nie widać czy pod tym dużym plastikiem jest jeszcze osłonka wybieraka.

Dziś widziałem ciekawy okaz. Z jednej diesel, z drugiej....benzyna . Miał listwe z oznaczeniem dci a z lewej rxe. :)

 

 

fredi moje auto przyjechało z Niemiec już z taka osłoną. Sprawdziłem w Dialogysie nazwę tego elementu: "osłona podsilnikowa" , ale numery części przy elementach 1 i 13 na moim załączniku są jednakowe 77 00 838 367 i 77 00 418 412. Spytaj w serwisie o te elementy i powinni Ci dac jednoznaczną odpowiedź.

 

 

AndrewW.

Wczoraj byłem w serwisie. Panowie szukali w Dialogysie. Były problemy, aby ustalić osłonkę samego wybieraka skrzyni.Jak klikali na osłonkę to nie chciało wyświetlić numeru. W końcu ustaliliśmy. Zobaczymy co przyjdzie.

Co do tych dużych osłon to był jeszcze większy problem. Pan w serwisie powiedział, ze ich program jest poglądowy. Jemu się wyswietla twój rysunek. Wg serwisu odpowiedni numer to 7700838367. On nie wie czy to ta długa czy krótka. Jak zamówi to przyjdzie,ale nie wie co. U siebie masz osłonę numer 13(długa)Ona ma chyba numer 7700418412, ale kto tam wie skoro nie ma napisane, ze tak i tak.

Bardzo ciekawe skoro nawet w serwisie nie ma jednoznacznego opisu. Jakbym zamówił to by przyszło, ale koszt 460 zeta jest za wysoki. :)

Cóż czytając wypowiedzi na forum skłaniam się do tej długiej osłony. Skoro macie długi plastik to chyba taki jest oryginalny Trzeba się rozejrzeć za zamiennikiem chyba że serwis zrobi rabat o kilka stówek :)

---------------

Odebrałem osłonkę samego wybieraka skrzyni biegów. Niby pasuje, przymierzyłem. Koszt niecałe 20 zł. Myślałem, że będzie osłaniać także gumę co jest przy tym wybieraku, ale niestety nie. To to dopiero osłania ten duży plastik. No tak usłyszałem. Czyli i tak i tak ważniejszy jest ten duży plastik. Mały to może być, ale równie dobrze wystarczy coś większego na środku.

-------------------

Dzisiaj zamówiłem dolną osłonę. Będzie ta krótsza, czyli tak jak sugerowali w serwisie. Zobaczę co przyniesie kurier. Ma być nawet oryginał. Nie znalazłem w okolicy nic sensownego. Używki były połamane a do tego w cenie. Szkoda kasy na przesyłkę, ale trudno.Jak będzie pasować to super. Najwyżej coś się przerobi, wydłuży, etc. Wtedy zamontuję także osłonkę wybieraka. Teraz kilkadziesiąt godzin stresu. Dojdzie, nie dojdzie i co dojdzie. :)

------------------------------

 

Dodano: 29 sty 2012 - 14:38

Wczoraj założyłem osłonkę wybieraka 7700859424 (z sewisu renault) i ten plastik o numerze 7700838367(krótszy- z Allegro) Udało się kupić oryginał, praktycznie nówka, jeszcze z naklejkami i napisami, w zasadzie zero zarysowań. W cenie używki albo nowego zamiennika jest oryginalny towar.

Problemem była jedna dziura od mocowania. Nie mogłem jednocześnie przecisnąć śruby przez dziurę w osłonie chłodnicy i nowy plastik. Wiadomo zimno, mróz, więc plastik dość sztywny, nie chciało się poddać, ale po dłuższej zabawie przykręciłem. Prawie -8 w otwartym garażu robi swoje. Nie polecam takiej zabawy na mrozie.

Nie miałem siły na wymianę żarówki w halogenie. Ręce odmówiły posłuszeństwa :)

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z dedykacją dla kolegi Fredi i innych zainteresowanych wykonaniem, daję fotki tej krótszej osłony silnika produkcji Rezaw Plast (69 allegro).

post-14233-0-25117000-1337880352_thumb.jpg

post-14233-0-15593100-1337880360_thumb.jpg

post-14233-0-27491800-1337880365_thumb.jpg

 

I oryginalnej osłony wybieraka nr 77 00 859 424, gdyby inne źródła wygasły (19,05 ASO).

post-14233-0-64406100-1337880538_thumb.jpg

post-14233-0-30978100-1337880543_thumb.jpg

 

Powstaje tylko pytanie czy osłona wybieraka będzie u mnie pasować bo pan w ASO nie był pewien na 100% czy to ta.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prawie zgubiłem tą osłonkę wybieraka. Dyndała sobie tylko na tych takich okrągłych zaczepach po prawej stronie (patrząc na ostatnie zdjęcie, które wrzucił fred). Nie zakładałem tego ponownie póki co bo nie miałem jeszcze dostępu do kanału. Zastanawiam się jak to zrobić żeby się teraz trzymała? Sama osłonka porównując do zdjęcia wygląda na całą, nie skrobałem też spodem auta po przeszkodach więc nie wiem dlaczego chciała mnie i moją Megi opuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaczepy z przodu słabo trzymają i osłona spada.

Ja miałem zrobioną małą dziurkę pomiędzy tymi dwoma uchwytami i przyczepioną na drut.

Zgodnie z przysłowiem nie dziaduj zwiąż na drut, dopiero wtedy osłona się dobrze trzymała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było tak, że osłonkę wybieraka wsadziłem na zaczepy. Aby zabezpieczyć przykręciłem nakrętkę na śrubę (ostatnie zdjęcie, uchwyt z prawej strony na zdjęciu) Był z tym problem bo moja śruba w skrzyni była króŧsza ale zmieniłem na długą i dało się nakręcić.

Później poszła duża osłona i już.

Hm...jakbym robił zdjęcia to by było coś do pokazania, ale jakiś czas temu padł mi aparat a jakoś nie było okazji poszukać nowego. Co ciekawe odkurzyłem zwykły aparat na filmy i zrobiłem piękne, tradycyjne zdjęcia w święta :)

Polecam. Cyfrowe cyfrowymi ale czasem warto powrócić do porządnych czasów, gdzie człowiek zastanawiał się nad każdym zdjęciem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!