Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wtrys paliwa


mirecc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj po odpaleniu silnika w mojej megane II 1.9dCi nie zgasła kontrolka SERVICE a na dodatek złego na wyświetlaczu komputera pojawił się komunikat EINSPRITZUNG UBERPRUFEN. Objawów nie ma żadnych, normalnie przyspiesza, spalanie w normie, odpala normalnie, silnik pracuje w pełnym zakresie obrotów bez niepokojących objawów i wszystko by było OK gbyby jednak nie komunikat który nie oznacza nic innego jak USZKODZENIE UKŁADU WTRYSKU. Mam zamiar zdjagnozować problem w serwisie , ale zanim tam pojadę chciałem wiedzieć czy ktoś już spotkał się z takim problemem i co było jego przyczyną...

Pozdrawiam.

 

Jaśli to w czymś pomoże : przebieg 60000km i 500km temu wymiana płynów i filtrów. Czytałem w innych postach iż co 60000km coś w tych modelach głupieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdź jak samochód idzie przy prędkości 140-150 km/h. Jak będzię wchodził w tryb awaryjny (spadek mocy o 50%) to prawdopodobnie zawiesza się elektrozawór turbiny, jak pójdzie normalnie to prawdopodobnie uszkodzony jakiś przewód podciśnieniowy.

 

TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom1972 - ja w dci 1.5 mam taki problem że przy przyśpieszeniu na 4-5 biegu (nie ma tego na 1-2-3) komputer pokazuje sprawdz etryski + stop. Nie ma spadku mocy, ale komunikat nie znika, dopiero [uszczenie gazu na ok 5 sek i komunikat znika. Na 1-2-3 można lecieć na maxa i nic. Czy to też może być elektrozawór ? Dodam że filtr paliwa nowy, przewody paliwowe nowe - brak powietrza w przewodach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem chyba wszystkie opinie na temat "co robić" przy awarii wtryskiwacza... No i do kilku tych opinii, się dostosowałem... A mianowicie, kupiłem na statoilu, rekomendowany przez M.Wisławskiego środek do czyszczenia wtryskiwaczy firmy STP. Dolałem go do paliwa ale ni jak po mieście nie mogłem sprawdzić czy przy 150 km/h silnik przejdzie w tryb awaryjny. Na drugi dzień po wlaniu płynu wybrałem się na dwupasmówkę i sprawdzając czy "droga jest wolna" dałem czadu. Przekroczenie prędkości 150km/h nie było problemem a, że droga pozwalała kilkukrotnie dobiłem 200km/h. W międzyczasie zatrzymywałem się na poboczu i sprawdzałem czy kontrolki serwisu zgasną po odpaleniu silnika. No i ku mojej radości już po drugiej próbie udało się, potem znowu nie i tak na przemian z wskazaniem na OK. po powrocie do domu jeszcze kilka restartów silnika i niby OK. Dzisiaj znowy na zimnym silniku komunikat pojawił się ale tylko raz, ponowne odpalenia były OK. Ciekawe iż kontrolka i komunikat pojawiają się lub nie dopiero po starcie silnika a nie na bieżąco podczas jazdy jak w innych przypadkach... Na razie problem jakby się oddalił ale po jakimś czasie dam znać czy zniknął zupełnie czy powrócił.

 

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2007-11-17, 23:37 ]

Witam.

Kilka dni po napisaniu poprzedniego postu, kontrolka zaczęła znowu się zaświecać. Potem już wcale nie gasła. Dzwoniłem na serwis aby umówić się na komputer i po opisaniu objawów koleś powiedział, że najszybciej wolny komp mają za tydzień i abym do tego czasu jaszcze raz wlał płyn do czyszczenia wtryskiwaczy do paliwa. Puki nie świeci się kontrolka "stop" to nie ma co panikować. Jeśli nic to nie da to za tydzień się spotkamy... Wlałem i nic, kontrolka jak zaklęta , ciągle świeci i zwiastuje wydatki. Minął tydzień, pojechałem do serwisu. Podłączenie do komputera w Renault w Wodzisławiu Śl. 122 zł. Diagnoza była jak gwiazdka z nieba... " uszkodzona świeca żarowa na cylindrze nr 2 ". Poprostu błahostka... ja tu kasę na regenerację wtryskiwaczy kombinuję a tu taka pierdołka. W serwisie oczywiście świeczka taka to 130 zł. na mieście w byle jakim motoryzacyjnym 60 - 80 zł. a w zaprzyjaźnionym 45 zł. mnie wyniosła. Wymiana u mechanika na poczekaniu gratis. To świeca to Bosch, taka sama jak w megi 1.5 dci i w Kangoo.

Pozdrawiam i życzę innym bezawaryjnej radochy z megane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!