Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu 1.6 16V 113KM benzyna


zimnica4666

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniam olej co 15 tyś olej Castrol syntetyk i od 3 lat spokój z KZFR a koła nie wymieniałem.

~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~

Czyli chcesz powiedzieć że 3 lata wstecz lałeś inny olej i KZFR klekotało przy odpalaniu ???

Odkąd lejesz do Megi olej Castrol syntetyk czyli 5W 40, KZFR nie klekocze ani razu ??? Tak...???

Wymiana co 15 tyś km chyba każdy tak wymienia ?! :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te 3 lata może że dwa razy zaklekotał zimą.Dodatkowo przy wymianie oleju przemywam elektrozawór.Stan oleju utrzymuję na 3/4 stanu.Z tego co czytam na różnych forach o innych markach - problem to olej, częstotliwość wymian i poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nel

Stan oleju utrzymujesz na poziomie 3/4 stanu...???

Czytałem na naszym forum, aby KZFR nie klekotało powinno się utrzymywać maksymalny stan oleju przy górnej kresce !!!

Ja wymieniam olej co 15 tyś km i jest to Mobil Super 3000 X1 5W-40. Zawsze zalewam do górnej kreski.

 

Z tego co czytam, może teraz przy wymianie skuszę się na Castrol syntetyk...

Nel podaj dokładną nazwę tego oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez niektórych zwany "połsyntetyk". Połsyntetyk to nic innego jak mineralny z domieszką syntetyka, czasami symboliczną. Ponieważ nie ma "ustawowych" definicji - każdy sobie może nazywa co chce półsyntetykiem - by kupujący miał lepsze samopoczcucie wlewając semisyntetic :) Półsyntetykowi bliżej do właściwości mineralnego, a daaaleko do prawdziwego syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, przecież komputer wykrywa, że nie ma połączenia z czujnikiem i wywala błąd.

 

Dodano: 01 lut 2013 - 17:59

I już wszystko wiem, po odłączeniu czujnika rechotania brak. Powiem więcej, silnik jakby ciszej chodzi.

 

Po za świecącą się kontrolką i cichszą pracą silnika nie ma żadnych różnic, wydaje mi się że silnik nie stracił mocy.

Więc niedługo i ja dołączę do klubu KZFR.

Rozrząd był robiony na 100k km, dzisiaj jest 147k, ale chyba nie będę szczędził i zrobię komplet.

 

Wydaje mi się,że jeśli po odłączeniu elektrozaworu nie zmieniła sie moc silnika,to jest coś nie tak z tym elektrozaworem lub KZFR.

Stawiam na elektroawór.

Edytowane przez robert_taki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to KZFR nie działa tak jak powinien, już czytałem opisy na forum, że po wymianie wadliwego KZFR silnik "dostawał kopa".

 

Ja na wymianę szykuję się pod koniec miesiąca, bo na razie inne wydatki.... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem niedawno cały rozrząd włącznie z KZFR i kopa nie dostał.Tyle ,że nie terkocze przy odpalaniu.Teraz czekam na elektrozawór. Po wymianie zabaczę.

Poza tym ostatnio byłem na kompie i mechanik po odczycie danych z kompa stwierdził "no power".Problem tkwi w zmiennych fazach rozrządu, a może ich brakiem spowodowanym uszkodzonym eletrozaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!