Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megan 1 ph2 czy opel astra 2


kamill1

Rekomendowane odpowiedzi

To też, ale chodziło mi o coś innego.

W oficjalnej propagandzie KZFR zostało wprowadzone w celu poprawienia osiągów silnika. Wszyscy wiemy jak to jest z tym KZFR, także te parę KM i Nm więcej to jedyne plusy (mało warte tak naprawdę) tego wynalazku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystkie maganki I przy silniku 1.6 16v maja 107km tak?

 

to np ta ma 107km ???bo w opisie ma 110

http://otomoto.pl/renault-megane-klima-super-stan-okazja-C22330805.html

Edytowane przez kamill1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy poszukiwania/ dylematy trwają nadal, ale jeździłem Astra G 2 lata więc się trochę wypowiem :l:

 

Z samochodu byłem generalnie zadowolony- części tanie, pełno zamienników- na tym samochodzie raczej nie zbankrutujesz ;)

Co do wad;

-silniki ECOTEC lubią olej- co najgorsze nie ma reguły- jeden bierze drugi nie/ nawet biorąc pod uwagę dwa bliźniacze modele... 1.6 jest dobrym silnikiem - mieliśmy taki w Vectrze(2000r) o oznaczeniu X16XE(identyczny co w Astrze)- przejechał 400 ooo km bez poważniejszych awarii i to 80% przebiegu na gazie. Ale oleju sobie nie żałował- zresztą w książce serwisowej wg. producenta norma zużycia oleju dla 1.6 jest około 0,6 litra na 1000km(!) Ogólnie Astry stworzone są do gazu, ze tak powiem ;)

 

Od bodajże końca 2001r. wychodziły silniki z bardziej skomplikowanym EGR(oznaczenie Z14XE; Z16XE)- czasem pomaga zaślepienie- koszt żaden- czasem niezbędna jest wymiana- ok. 400-500zł ;)

1.4 nie polecam gdyż pali tyle co 1.6 a osiągi ma trochę gorsze. Z kolei 1.8 tak, ale tylko od serii Z18XE (najczęściej spotykany w Bertonach).

 

Awaryjne są maglownice - słychać stuki przy kręceniu/mogą być to końcówki drążków/ u mnie przy 180 tysiącach już stukała maglownica- regeneracja ok. 1000zł. No i problem z rdzą... Miałe auto z końcówki produkcji/niemieckiej/ -auto bezwypadkowe 2003r. - atakuje szczególnie nadkola, więc jeżeli tam było coś ruszane uważaj bo wkrótce ruda wróci.

 

Od 2004 r. przeniesiono produkcje do Gliwic (Astra Classic)- aut tych nie polecam... oszczędzano dosłownie na wszystkim- wygłuszenie maski. ocynk itp.,a ceny za rocznik np. 2006 oscylują wokół 16 tysięcy- manualna klima jest rarytasem, choć i tak elektrycznych lusterek/szyb nie będzie- korbki są częste...

I silniki Twinport (seria Z14XEP itp.) maja łańcuchy rozrządu. Sprzedający będzie zachwalał że 'gwarantuje to bezobsługową jazde'. Raczej nie bo to są łańcuszki jak od rowerów i lubią się 'wyciągać'. Wymiana tania nie jest :/

 

Reasumując - jak znajdziesz zadbaną, z udokumentowana historią - kupuj. Ja w Astrze Z14XE miałem 186 tysięcy przebiegu/ serwisowana tylko w ASO od nowości; kuzyn ma Astre X14XE - też serwisowana w ASO- przebieg 270 tysięcy i śmiga dalej pięknie ;)

Jeżeli będziesz miał jakieś konkretne pytania - śmiało- ale polecam bardzo astra-g.pl. Jest tam dział w którym chłopaki ocenia Ci konkretnie dany egzemplarz ;)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[nie cytujemy w całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadamy - ile można powtarzać ?]

Dzieki za odpowiedz a meganke polecasz???Silniki w megance 1.4 a 1.6 16v oba są dobre który lepszy?

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!