Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła same się zapalają


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odnotowałem taki problem, jeśli zostawię auto ze światłami w pozycji załączonej i zamknę pojazd, światła same się włączają jeśli zacznie padać deszcz lub śnieg.

Opcja automatycznych świateł wyłączona. Niestety same nie gasną :-)

Da się jakoś wyłączyć coś w kompie ręcznie lub przez Clipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli masz zdolności manualne i trochę odwagi, to jest na to prosty sposób, by zachować działanie takie jak teraz, przy pozostawieniu na poz "1", a bez tych opisanych problemów.

Musisz dostać się do wnętrza czujnika zmierzchu ale tak by płytki gdzie jest żel nie oderwać od szyby.

Należy odczepić obustronnie blaszkę zawieszenia czujnika, a sam czujnik delikatnie rozebrać na 2 połowy przez rozpięcie 3 plastikowych zatrzasków.

Jak już to zrobisz to teraz wystarczy 3 małymi kawałkami czarnej taśmy 3M zakleić widoczną od środka soczewkę. 3 kawałki by zrobić to dokładnie, ma ona kształt łezki. Potrzeba mniej niż 2cm² taśmy. Może przydać się pinceta.

Po tej czynności składamy czujnik, zakładamy blaszkę zawieszenia i aktywujemy automatyczne zapalanie świateł po zmroku.

Otrzymujemy:

Manetkę zawsze w pozycji "0" czyli opisane anomalia nie wystąpią

Światła zapalają się i gasną tak, jak przy zostawieniu manetki w poz "1" czyli po rozruchu silnika świeca, a po zgaszeniu i otwarciu drzwi kierowcy gasną.

Tym zaklejeniem soczewki oszukaliśmy tylko czujnik światła, przekonując go że ciągle jest noc.

Operacja całkowicie odwracalna, przy tych samych czynnościach, jednak taśmę z soczewki trzeba zdjąć.

podpowiem jeszcze sposób jak po wyłączeniu silnika a nie wysiadając z auta światła wyłączyć.

Czasami tak bywa, że to pasażer na chwilę z auta wysiada a my na niego czekamy.

Wystarczy wówczas albo uchylić na moment drzwi kierowcy, albo łatwiej i bez niepotrzebnego wietrzenia, pokrętło świateł przestawić na poz świateł postojowych i wrócić do "0"

Jak zapalą się postojówki to reflektory zgasną, wyłączając postojowe już się nie zapalają bo brak im sygnału wzbudzenia. To następuje przy ponownym rozruchu silnika lub zawsze, włączając je manualnie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Należy odczepić obustronnie blaszkę zawieszenia czujnika, a sam czujnik delikatnie rozebrać na 2 połowy przez rozpięcie 3 plastikowych zatrzasków.

Jak już to zrobisz to teraz wystarczy 3 małymi kawałkami czarnej taśmy 3M zakleić widoczną od środka soczewkę. 3 kawałki by zrobić to dokładnie, ma ona kształt łezki. Potrzeba mniej niż 2cm² taśmy. Może przydać się pinceta.

Po tej czynności składamy czujnik, zakładamy blaszkę zawieszenia i aktywujemy automatyczne zapalanie świateł po zmroku.

 

 

Witam,

proszę o informację, który element należy zakleić. Zakleiłem czarna taśmą PVC ten środkowy element zaznaczony czerwonym kwadratem (wyglądający jak małe fotoogniwo) ale nadal przy jasnym świetle czujnik działa i zapala światła.

Nie moge rozgryźć, które elementy odpowiadają za działanie czujnika deszczu, a które powodują zadziałanie czujnika zmierzchu.

 

Pzdr.

corbie

post-7867-0-28283100-1368477125_thumb.jpg

post-7867-0-65105600-1368477170_thumb.jpg

post-7867-0-22802000-1368477196_thumb.jpg

post-7867-0-21977500-1368477234_thumb.jpg

post-7867-0-96996900-1368478559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka 2, to co jest srebrzyste, a normalnie plastikowo kryształowe. To trzeba dokładnie zakleić od środka tak jak widać na fotce 1. Nic ponadto. Składasz i aktywujesz automatyczne włączanie świateł. Każde odpalenie silnika jest traktowane jak zapalenie po zmroku, nawet jak przełącznik świateł jest na 0.

 

Dodano: 13 maj 2013 - 23:16

ale nadal przy jasnym świetle czujnik działa i zapala światła.

Przecież o to w mojej wypowiedzi i sposobie chodziło by czujnik był przekonany że non- stop jest ciemno i sam zapalał światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka 2, to co jest srebrzyste, a normalnie plastikowo kryształowe. To trzeba dokładnie zakleić od środka tak jak widać na fotce 1. Nic ponadto. Składasz i aktywujesz automatyczne włączanie świateł. Każde odpalenie silnika jest traktowane jak zapalenie po zmroku, nawet jak przełącznik świateł jest na 0.

 

Dodano: 13 maj 2013 - 23:16

 

Przecież o to w mojej wypowiedzi i sposobie chodziło by czujnik był przekonany że non- stop jest ciemno i sam zapalał światła mijania.

 

rozumiem, mój cel był taki sam :lol: ale zaklejenie tego co uznałem za element światłoczuły (kwadrat na fot.2) nie było skuteczne w 100% - coś jeszcze musi reagowac na silne światło. Spróbuję w takim razie zakleic jeszcze dokładnie to wszystko co co jest zaznaczone owalem na fot.1 i zobaczę jaki będzie skutek. Tymczasem dzieki za dokładne info.

Pzdr.

post-7867-0-94736900-1368480680_thumb.jpg

post-7867-0-14269400-1368480709_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaklejony ten element w owalu na 1 fotce i TYLKO TO. NIC na płytce z elektroniką i działa ....... od czasu jak zaklejałem, chyba już z 2 lata.... Nie chce mi się postów szukać by datę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Każdy zrobi jak uważa, choć nie wszystko w każdym aucie można CLIP-em włączyć i wyłączyć. (zależy to od softu w aucie) By tego dokonać, a przynajmniej sprawdzić czy to możliwe, trzeba CLIP-a mieć albo za podłączenie zapłacić min. 50zł.

Zaklejenie wykonane we własnym zakresie kosztuje tylko tyle co czas, bo 1,5cm taśmy trudno wycenić. I zadziała w każdej wersji z automatem włączania świateł, niezależnie od softu w kompie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!