Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podświetlenie przycisków szyb


martbex

Rekomendowane odpowiedzi

Wydłubać delikatnie przełączniki, rozpiąć kostkę, rozebrać wyłącznik, wyjąć plasykową osłonkę żarówki, wymienić żarówkę. Powinna być taka z długimi drucikami (około 2,5cm) Ja zazwyczaj odkręcam osłonę głośnika i kieszeń, a przełącznik wypycham od dołu, roboty więcej ale uszkodzeń brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AVE

Sorki ze odgrzewam temat ale...

Nie dziala mi podswietlenie przyciskow do szyw w drzwiach od kierowce z przodu. Dziwi mnie, ze obydwa manipulatory przestaly dzialac, wybudowalem poczyscilem styki w kostce i w manipulatorach i dalej ciemnosc. Bardzo bym prosil o porade jak wziac sie za rozbieranie samych manipulatorow aby dostac sie do zarowek, lub tez na jakim numerze w kostce sprawdzic czy wogule napiecie dochodzi do manipulatorow z opuszczania szyb.

Dodam jeszcze ze wszystko elektryczne w aucie poza tym dziala dobrze.

Pozdrawiam

Heh - witam ponownie - maly tutorial jak rozebrac manipulator szyb elektrycznych:

Zakladam, ze kazdy potrafi wymontowac owe przelaczniki z drzwi i wziac je do domu, na warsztat czy gdziekolwiek moze wziac sie za ich rozbiurke :)

Na poczatek rozklad stykow (kolorami oznaczono paty stykow) - czerwony - podswietlenie:

a teraz sciagamy "kapturek" - podwazamy w miejscazaznaczonych na foto, najpierw przod potem tyl lub odwrotnie (wazne by nie robic tego: strona lewa potem prawa bo mozna pokrzywic plastyki i bedzie kiszka).

W nastepnek kolejnosci demontujemy "kolyske" zalaczajaca (w rzeczywistosci wylaczajaca) odpowednie przekazniki ruchu szyb. Czynnosc ta polecam wykonywac ostroznie bo blastyk jest twardy i o wylamanie nietrudno, a nad otworem w ktorym sie kolyska buja jest MALO plastyku - podwazany w oznaczonych miejscach.

Przed oczami mamy pomaranczowe COS - od spodu w tym czyms jest nasz problem - ZAROWKA. owinieta na bocznych wasach rozowej maskownicy. Sama maskownica jest wcisnieta do srodka obudowy przelacznika a owiniete druciki zarowki stykaja do blaszek. Maskownice wyciagay za pomoca waskich kleszczy, pincety czy jesli ktos ma raczki ginekologa to za pomoca palcy :)

Wymieniamy zaroweczke i skladamy wszystko w odwrotnej kolejnosci - W TAKIEJ TEZ KOLEJNOSCI NALEZY OGLADAC FOTO - :)

Pozdrawiam

post-5226-1195823866_thumb.jpg

post-1-1195823866_thumb.jpg

post-1-1195823867_thumb.jpg

post-1-1195823868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako, że jeden z kolegów pisał do mnie na PW z zapytaniem jaka to żarówka... Nie ma żadnych oznaczeń, zatem wstawiam zdjęcia... ;-) Takie żarówki są w :

- przycisku do centralnego zamka

- przycisku do włącznia awaryjnych

- przycisku do włącznia ogrzewania tylnej szyby

- przyciskach do otwierania/zamykania szyb

Taka sama chyba jest w podświetleniu zapalniczki jak i popielniczki... - Tak mi się przynajmniej wydaje, jeżeli jest źle to niech mnie ktoś poprawi.. ;-)

 

zaroweczka-800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej wymiana jest przerąbana <ok>

To to ja wiem, bo wyciągałem cały ten plastik, bo coś te metale nie łączyły bo czasami podświetlenie świeciło a czasem nie...

Czyli ta żarówka nie pasuje od podświetlenia zapalniczki... ;-)

 

PS. Dzięki Leman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Rozumiem, że chcesz wyciągnąć cały panel mocujący z drzwi ?

Plastik na końcach ma plastikowe ząbki, ale wystarczy wziąć np. śrubokręt, podważyć w połowie boku (przy fotelu) i ładnie wychodzi.

Ewentualnie ja po prostu ciągnę za klawisze (jak bym zamykał okno) i tez wychodzi.

Byle by tylko nie szarpać na siłę, bo wtedy to faktycznie coś ułamiesz.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to spróbuję najpierw pociągnąć do góry a później ewentualnie zdejmę ten panel mocujący. Rozumiem, że mówisz o tej plastikowej otoczce wokół tych przycisków? Zastanawiałem się własnie czy można ją zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!