Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

żarząca sie kontrolna światła przeciwmgielneg


Winny12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ehehehe... Mnie też się jarzy tylne przeciwmgielne przy naciśnięciu hamulca i w końcu powiedziałem sobie że takich numerów to pewno nikt nie ma i muszę zasięgnąć pomocy na naszym forum. Ale mówię z ciekawości sobie przeglądnę. No i proszę! Mam rozwiązanie. Banalne - wyczyścić i podoginać styki. A już martwiłem się że mam zwarcie gdzieś w elektryce i bez płatnej pomocy się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To ja też<czerwona>

Powiem od Siebie że miałem to samo w obu... (najpierw w jednej potem w drugiej).

Aż mi się przytopiły styki w jednej z lamp (o dziwo w tej oryginalnej a nie w podróbce).

I dogięcie pomaga na jakiś czas a potem wraca, u mnie jeszcze pomagało suszenie kostki suszarką - jakoś się dziwnie poci tam coś w kombiku i kostka wilgnie, mechanik poradził smar maszynowy jakiś gęsty czy też inny lubrykant;P

Napchane na pełno wsadzona na to kostka, od tamtej pory (3 miesiące) jak ręką odjął;)

 

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że palaca się lampka od przeciwmgielnego podczas hamowania to normal. U mnie też tak jest.

"Kupcie sobie "kontakt". Kosztuje z 15 pln za puszke a konserwuje i przewodzi prad..."- tu się zgodzę z kolegą. Jeszcze nie testowałem w sceniku ale pomagał mi w lagunie(mniej więcej co pół roku zapalała mi sie kontrolka od ABS. Wystarczyło dobrze spsikać wszystkie wtyczki od sterowania i cztery od poszczególnych kół i problem znikał).Może i w tym przypadku pomoże.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczyściłem styki, również odkręciłem tam, gdzie jest masa podpinana do nadwozia.

Styki popodginałem.

Dalej świeci się przeciwmgielne ze stopem :-(

Co proponujecie zrobić?

 

[ Dodano: 2008-10-10, 12:02 ]

Potraktowałem kostkę WD-40 (Kontakta nie mam) i na razie działa.

Jak się znowu posypię to dam chyba elektromechanikowi do przerobienia wtyczek - dowiedziałem się, że taka przeróbka kosztuje 20 zł (czyli tylko 5 więcej niż puszka tego cudu do psikania) i mam gwarancję, że będzie działać...

Chyba, że zaproponujecie jakieś lepsze rozwiązanie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed zaginięciem postów miałem wstawić jak jest poprowadzony dodatkowy przewód masy u mnie. Więc:

Otwieramy klapę bagażnika, następnie odkręcamy plastikową osłonę aby dostać się do kostki w lampie. Odłączamy przewody zasilające. Wyciągamy plastikowy element na którym trzymają się żarówki w swoich oprawkach. Potrzebujemy kawałek przewodu jednożyłowego aby połączyć uchwyt żarówki z masą auta (ja zastosowałem jedną żyłę o średnicy 1,5mm2). Potrzebny też będzie klucz 8 lub 10(nie pamiętam) aby odkręcić nakrętkę pod którą podłożymy nasz przewód. No i najważniejsze 5 minut czasu i chęci. Wygląda to tak jak na zdjęciach.

Aha. Pamiętajmy że na tyle montujemy pomarańczowe żarówki kierunkowskazów bo za inne możemy dostać mandat.

post-5486-1224701884_thumb.jpg

post-1-1224701884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam też właśnie mam ten sam problem gdy włączę kierunkowskaz lewy i w tym czasie hamuje zaczyna mi mrugać włącznie z kierunkowskazem dioda od przeciwmgielnych ale sprawdzałem na postoju i razem z kierunkiem lewym mruga mi stop muszę sprawdzić właśnie styki i masę .jeszcze mam pytanie jeśli nie to to co jeszcze może być przyczyną?

 

jak sprawdzę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!