Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

żarząca sie kontrolna światła przeciwmgielneg


Winny12

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się pod ten temat.Wczoraj wracając do domu zauważyłem ,że wraz z kierunkowskazem lewym mryga do mnie z tablicy kontrolka od przeciwmgielnego ;-) Tak sobie myślę-zalało ją (wczoraj padało i to dość mocno)? Jak skończę dziś pracę to podjadę do zaprzyjaźnionego elektryka i wspólnymi siłami coś zdziałamy.Próbowałem sam ale bez rezultatów. Renatki nam takie niespodzianki fundują a my je tak kochamy-Jak Kobiety ,nigdy nie wiadomo co im strzeli do głowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem,kupiłem tan płyn i psikłem do kostki (tej w lampie i tej łączeniowej).Wydaje mi się ,że problem za jakiś czas znów się pojawi ale już się go nie boje - wiem jaki lek podać <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem przyczynę tego mojego mrugania świateł , to przepalona jedna żarówka i brak styku na masie potraktowałem dodatkowo kostkę płynem "kontakt" usunąłem śniedź wymieniłem żarówkę i wszystko gra.

 

dzięki wszystkim za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie w scenicu 1 ph 2 jest podobnie po nacisnieciu hamulca żarzy sie kontrolka przeciwmgielnego swiatła. Doginanie i psikanie nic nie pomogło. Poniżej lampy jest czarny przewód dokręcony do masy w obu błotnikach z tyłu (czy on jest odpowiedzialny za masę w lampie)? Czy tam trzeba dołożyc dodatkową masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję stary temat- miganie kontrolki przeciwmgielnego doprowadziło mnie do szału bo poza kontrolką migac zaczeły swiatła z tyłu i zajełam się wreszcie konkretnie tym tematem.

Wyczyściłam obie klemy na aku, przewód połączeniowy masy od akumulatora do silnika i karoseri, masę - kabelek masy lampy tylnej, wszystkie styki w lampie dotykające żarówek, styki żarówek, główną kostkę do lampy i styki lampy.

I pomogło! (choc dokładnie nie wiem co konkretnie)

Nic się nie żarzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joami, jak problem powróci to podłącz wtyczki w tylnych lampach do drugiej kostki (trzeba wyłamać zabezpieczenie) - u mnie dopiero to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Techniacz, do kombi nie zaglądałem, ale w coupe, scenicu i clio masa jest przykręcona w okolicach lampy. Czarny grubszy kabel zazwyczaj, po kablu dojdziesz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie doszedłem :-) Mam 2 wiązki, jedna wchodzi jakby do środka do auta, a druga idzie w górę (zakładam, że do 3-ego światła stopu). Nie miałem ochoty szukać, ponieważ jak narazie samo czyszczenie styków i po doginanie wystarczyło, a z racji braku garażu w Gda i tak mam zgrabiałe ręce. Na wiosnę poszukam ;p Chyba, że do wtorku znów przestanie działać i przeglądu nie przejdzie to wtedy poszukam :-) A no i jeden styk wyglądał na nadpalony.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!