Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowy akumulator a słabe palenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam taki problem kupiłem nowy akumulator 50ah/600 do silnika 1.5 dci 82km taki miałem orginalny.I co się dzieje zapala dopiero za trzecim razem z dużym oporem.Czy słaba pojemnosc tego akumulatora.Sprawdziłem go dopiero przy -14 stopniach.Co to może byc za problem pojemnosc akum.Przy nirzszych teperaturach pali bez problemu.Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak go kupiłeś to go chociaż podładowałeś ? To nie jest tak, że jak ze sklepu to tylko wsadzić do auta i jeździć. Po kupnie trzeba gada trochę potrzymać na prostowniku.

Poza tym, na dieslach się nie znam, ale chyba powinieneś mieć 60-72A/h? Ten Twój to raczej do benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trzecim tzn kręcisz raz i nic znowu czekasz i tak do trzeciego?

Jak auto OK, to chyba powinien być większy akuś. Do diesli to powinien być więszy niż do benzyny. Sprawdź katalogowo co i jak, faktycznie warto podładować nawet nowego. Z doświadczenia mojego ojca wiem, że w dieslach zazwyczaj miał większe akumulatory niż przewidywał producent. Większe ale bez przesady. Jak będzie za duży to też klapa. To tak jak w innych sprawach, gdzie wielkość nie świadczy o jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi.Dzisiaj byłem w serwisie samochodowym.Oto test akumulatora:napięcie 12,28v,zmierz.454A,wart.znam 600A.Test rozrusznika normalnie 10.06v.Test ładowania ok.Napięcie 14.43V.Dobry naładuj.Zapytałem serwisanta czy nie powinien byc akumulator o wiekszej pojemnosci.Ten zadał mi konkretne pytanie ile pan robi dziennie kilometrów 3 do 6 i jakie dystanse .Odpowiedz krótkie więc stwierdził że to zamało by doładowac akumulato.Co o tym myslicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupiłbyś 65Ah czy ten co masz teraz 50Ah to i tak za mało robisz kilometrów aby się naładował, przynajmniej raz w miesiącu trzeba go byłoby doładować prostownikiem. Trochę mały daje prąd rozruchu jak dla silnika diesla. Możesz podać jakiego producenta kupiłeś ten akumulator?? Ja mam w swojej 45Ah ale mam benzynę. I daje radę. Tylko że ja jeżdżę dziennie około 30km i przynajmniej 2 razy w zimę wyciągam go i ładuję prostownikiem w domu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz.Akumularor 50ah/600a firmowy RENAULT przeznaczenie meganne 2,made in france nowy.Teraz pytanie jak podładowac akumulator bezobsługowy na korkach od cel mam naklejkę firmową.Bo żeby naładowac akumulator trzeba odkręcic korki.Ja mam zplombowane tą naklejką jak zerwę stracę gwarancję.I co ztym dalej robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzeba ładowac taki akumulator i jak często.W poprzednim samochodzie miałem podobną pojemnosc tylko że to była bęzyna gaz i palił bez problemu bez ładowania od nowosci w czym tkwi problem.Za małe przebiegi czy może cos innego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe przebiegi też skoro jeździsz 6 km dziennie to kiedy on ma się podładować tym bardziej że na pewno jeździsz na niskich obrotach bo silnik jeszcze zimny w zasadzie przy takim dystansie on nie zdąży się nawet zagrzać :) Dzisiaj jak startowałem do roboty przy -12 C to wskazówka nawet nie drgnęła na odcinku 6 km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie przebiegi, włączone światła, ogrzewanie tylnej szyby, grzałki z przodu, akumulator rozładowany... alternator dostaje po doopie :)

dlatego m.in. mam światła dzienne

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli akumulator jet dobry wystarczy go podładowac i robic większe dystanse.Sprawdzę i zobaczę jak będzie.Mam pytanie czy akumulator trzeba wyciągac z samochodu żeby go podładowac.I czy nic nie stanie z komputerem.Dzięki za podpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!