Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy w autach z silnikiem benzynowym, jak np 1.4 TCe macie może wyciszenie pod maską? Chodzi mi o ten "kocyk". Czy zdaje to egzamin? Jest trochę ciszej? Ja takiego czegoś nie mam, ale widzę, że można to dokupić za ok 150zł na allegro... Mnie osobiście chodzi o szybsze nagrzewanie się silnika zimą, a tym samym szybsze ogrzewanie wnętrza auta. Latem bym ściągał. Nie wiem tylko czy to ma jakiś sens... Co Wy na to? Oczywiście mam na myśli tylko ORYGINALNE wyciszenie. Żadnych mat tłumiących itp...

Podejrzewam, że właściciele tylko diesli mają te wyciszenie... Benzyniaki nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie osobiście chodziłoby o szybsze rozgrzewanie się auta podczas mrozu. Zauważyłem, że jak silnik się rozgrzewa to nad maską unosi się lekka para (normalka -> ciepło ucieka przez maskę). Chciałbym je podczas tęgich mrozów zatrzymać, a tym samym szybciej rozgrzać silnik i wnętrze). Nie wiem czy dobrze tłumaczę i czy dobrze kombinuję... Na wiosnę to wyciszenie ze spinkami lądowałoby w garażu...

Sam hałas mi nie przeszkadza. 1.4 TCe to naprawdę cichy silnik (chyba, że pozostałe wyciszenia są dobrze dobrane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Masz Megankę III i może w niej to wyciszenie było standardem. Mamy tą samę wersję, a różne auta i u mnie takiego wyciszenia nie było od nowości.

 

Dodano: 17 paź 2012 - 15:16

Niedawno zakupiłem sobie używane, oryginalne wyciszenie maski. Obniżenia hałasu nie zauważyłem. Silnik już wcześniej chodził bardzo cicho. Zauważyłem natomiast szybsze rozgrzewanie się auta przy temperaturze ok 5-10 stopni. Jak dla mnie zakup się opłacił. Zobaczymy jednak jak się to odbije w siarczyste mrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja założyłem i powiem szczerze, jeśli chcecie uzyskać szybsze nagrzewanie to przede wszystkim pobawcie się nawiewami. Przy ustawieniu AUTU nagrzewanie trwa baaardzo długo. Ja zauważyłęm efekt w momencie przestawienia nadmuchu tylko na szybę. Inne kierunki włączam tylko jak jadę w trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!