Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamarzająca linka otwierania maski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze :)

 

 

Otóż to już druga zima z tym problemem. Auto postało 2 tygodnie nie ruszane, przychodze żeby wyjąc akumulator macham wajchą i nic. Linka chyba zamarzła, niestety nie mam pomysłu jak sie tam dostani ani od wewnątrz ani od zewnątrz. Mógłby mnie ktoś naprowadzić jak to rozebrać, no i co zrobić by nie dopuścić do ponownego zamarznięcia.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie linka zamarzła tylko zamek.

Sposób podejścia jest taki: jedna osoba trzyma zaciagnietą wajchę do otwierania klapy, a druga musi walnąć piąchą w klape w okolice znaczku z rombem ,tak jak się kiedyś naprawiało radia i telewizory. Klapa od razu odskoczy.

 

Jedna osoba też ma szansę powodzenia, ale sprawdzone, że lepiej działa w tandemie.

Edytowane przez sanfran
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie mam już pomysłów. Wyrwałem jedną kratke wlotu na masce (plaster miodu) psikałem tam najpierw wd 40 nic, później rozmrażaczem też nic, wsadziłem nawet suszarke i również nic! Już nie wiem jak sie tam dostać, co to za samochod ktorym nie da się jeździć, jak sie inaczej tam dostać? Dziury w masce nie będe wycinał... :/

 

Na prawde bede wdziczeny na każdą sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to w jakiś sposób pomoże to mogę pstryknąć fotkę, jak wygląda zamek w megance phII. Do scenica niestety nie mam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zerwała się linka od otwierania maski to wyczytałem na forum że od spodu demontuje się plastik koło chłodnicy na dole pod autem wkłada rękę i na wyczucie szuka się końca zamocowania linki jak wyczujesz to ciągniesz i maska się otwiera (testowany sposób działa). Pod warunkiem że to linka tak jak piszesz bo jak to zamek bo może być gorzej ale możliwe że koło chłodnicy zmieści ci się suszarka jak to zamek i da się jakoś stamtąd odmrozić ale tego to nie wiem czy się zmieści. http://megane.com.pl/topic/18395-jak-otworzyc-maske/

Edytowane przez meganecoupe02
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe wdzięczny. Powiem tak... Kratka wyrwana, dobre 15 minut suszarki na zamek, elementy zamkma ciepłe, dziś jakos zimno nie jest -6*C... Auto mi potrzebne a nie wiem jak sie do akumulatora dostać. Ciągne za wahje pod nogami kierowcy to idzie, ale stawia srogi opór i nie otwiera maski. Mam wręcz wrażenie, że to nie zamek jest zamarznięty.

 

Dodano: 13 lut 2012 - 12:02

megancoupe02 jak możesz to strzel fote.

~~~~~~

~~~~~~

rixon powiedzieli mu w aso że trzeba wyrwać te kratki ja mam wyrwane....

~~~~~~

~~~~~~

moze podpowiecie za co tam pociagnąć? :l:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5,9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś zamek nie chciał się otwierać, bo zabrakło mu smarowania. Ciężko chodziła rączka od maski, ale na szczęście maska odskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rixon podesłał temat, tam chłopakowi w aso powiedzieli, ze trzeba wyrwac tą kratke przy znaczku, ja już ją wyrwałem i co dalej? zamek sie od suszarki nagrzał tak, że jest ciepły, w ogóle suszarka pod maską rozgrzałą tak, że śnieg z niej się stopił... Już na prawde nie wiem co robić... BMW mam w ASO, Scenic nie jeździ, nie mam auta.

 

Dodano: 13 lut 2012 - 13:30

napisze krotko nie mam juz na to pomysłu. Pod auto nie ma możliwości wejścia bo stoi na zamarzniętej błotnej drodze więc nie wejde pod auto. Kratke wyrwałem (koszt 50zł) i nie ma w tym zamku elementu który mógłbym przez wyrwana kratke od strony kierowcy pociagnąć, kręciłęm, ciągnałem, szarpałem już wszystko i dosłownie nic, auto nie jeździ bo akumulator jest rozładowany od mrozów wiec niema opcji zeby jechac do aso czy jakiegos majstra. Rozkładam ręce... :/ Zostaje bez auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest urzadzenie, które u Ciebie by się sprawdziło idealnie. Pokazywali to kiedyś w TV.

Ładowarka samochodowa, która można ładować akumulator przez gniazdo zapalniczki. Nie musiałbyś wtedy otwierać maski. Z tego co pamiętam to chyba było urządzenie Black&Decker.

 

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak patrze na allegro o firma sie dobrze ceni, i nie będzie to pół darmo... ;/

 

po za tym kiedys sie interesowałem łądowaniem aku przez zapalniczne i dla auto z elektryka jest to nie polecane, no a scenic troche elektryki ma, nie wiem moze jakoś wyrwać tą maske?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jak patrze na allegro o firma sie dobrze ceni, i nie będzie to pół darmo

Już wyrwałeś kratkę za 50zł. Teraz chcesz wyrwać maskę za kolejne pln-y.

Urządzenie możesz kupić, uruchomić auto, później sprzęt sprzedać.

 

tu przykładowy link:

http://allegro.pl/blackdecker-urzadzenie-kable-rozruchowe-vat-i2077501592.html

To jest lepsze niż to co na filmie. Ładowanie przez zapalniczkę nie jest korzystne na pewno, ale jesli sytuacja jest awaryjna to można zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w marketach można znaleźć kabelek do spięcia 2 aut przez zapalniczki, tylko panowie... jak to niby ma zadziałać jak aku jest padnięte ? Mooooooże jak by na kilka godzin podpiąć to coś by dało, ale nie 15 minut i jedziemy.

 

Panowie ze szczeniaczkami, weźcie tam popatrzcie u siebie czy jakiegoś dojścia do zamka nie ma, czy jakiś drut by można zaczepić czy coś. Bo raczej zmrożenie zamka można wykluczyć (po zabawie suszarką), więc zostaje problem z linką.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!