Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Termostat otwiera się za wcześnie..?


Rekomendowane odpowiedzi

Aras189, kolega pasek ma racje. Miałem podobny problem przedmuchałem kompresatorem nagrzewnice i ogrzewanie wróciło do normy. Napisz jak tam u Ciebie po wymianie termostatu, czy temperatura silnika stoi u ciebie stabilne czy nie faluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak się u Ciebie silnik nagrzeje się do normalnej teperatury to wzkaźnik teperatury na której kresce się zatrzymuje???

Myślisz że kolega z termometrem w zbiorniczku siedzi ?. :l:. Wskaźnik mu pokazuje temperaturę i na nim się opiera. Jak macie dobre termostaty, to zostaje czujnik temp. i nic więcej za to nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który czujnik jest odpowiedzialny za wskazywanie temperatury na wskaźniku. Z tego co widzę przy termostacie są dwa takie czujniki brązowy i biały. Czy to ten czujnik w białym kolorze (ten wyżej)jest odpowiedzialny za te efekty specjalne? :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik, ale ten link co podałeś ze wskazaniem że zielona strzałka wskazuje właściwą temperaturę nie jest słuszne. Dlatego że u mnie 90 stopni to równiutko 3 kreska i tam mi trzymał, dopóki nie zaczął się zacinać.. Wg Twoich wskazań to u mnie zaraz się wentylator włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czujnik oszukuje. Temperatura jest odpowiednia, a przez czujnik odczyt jest zaniżany. Ciężko mi to stwierdzić, ponieważ wszystkie Megane jakie widziałem i jeździłem, optymalną temperaturę pracy miały jak w linku, który podałem.

Pozostaje wziąć miernik w rękę, porównać z wzorcem i wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czujnik temperatury płynu chłodzącego, podający sygnał na komputer.

2. Czujnik temperatury płynu chłodzącego, podający sygnał na licznik.

odpinałem po kolei ale wskazówka nie zmieniła położenia po odpięciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu numeru 1 powinna zapalić się kontrolka temperatury. Po odpięciu numeru 2, wskazówka od temperatury opada na dół i nie zapala się kontrolka temperatury (efekt taki, jak by się odłączyło część licznika). Na zimnym silniku nic nie zauważysz, po odpięciu numeru 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpięciu czujnika brązowego wskazówka opada ale odpięcie czujnika białego (kolory wtyczek) kontrolka temperatury płynu chłodzącego nie zapaliła się (przy włączaniu zapłonu zapala się). Dlaczego.?? A u Ciebie kolego pasek nie wiem jak może wskazówka nie opaść u mnie czujnik odpięty = wskazówka na dole skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!