Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Termostat otwiera się za wcześnie..?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Mam takie małe pytanie. Jak jest w Waszych megankach z termostatem.?? Bo u mnie to wskazówka dochodzi do trzeciej kreski na skali temperatury cieczy w układzie chłodzenia i termostat się otwiera wtedy a wskazówka spada do drugiej kreski na skali i tu moje pytanie, czy nie za wcześnie się otwiera (przy trzeciej kresce tj w połowie całej skali).?? Powinienem wymienić termostat czy jest ok.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uważam że marhio2000 ma racje. Temperatura silnika po nagrzaniu cieczy powina się utrzymywać stabilnie czyli nie powinna falować. Dodam iż u mnie przed wymianą termostatu tak było, temperatura stała stabilnie. Ponieważ termostat ten się zużył i nie dogrzewał silnika, postanowiłem wymienić go na nowy. Po wymianie wskaźnik teperatury zachowuje się identycznie jak napisał kolega pawelb5913 w pierwszym poście, czyli podchodzi pod 3 kreske po czym puszcza i spada do drugiej. Wieć się zastanawiam dlaczego nowy termostat nie utrzymuje stały teperatury, mimo iż układ został odpowietrzony? Także pawelb5913 nie powiedział bym że jest to normalny objaw, no chyba że te typy tak mają w co wątpie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam podobnie, też po wymianie termostatu. Z tym że mi najpierw podnosi się mniej więcej w do połowy pomiędzy 3 i 4 kreską, potem spada trochę poniżej 3 kreski, a następnie ustala się na 3 kresce i tak sobie stoi. Oczywiście delikatnie się rusza, ale tym się nie przejmuje.

Wymieniłem bo mój stary, pewnie oryginalny termostat zachowywał się dziwnie. Najpierw grzał się w okolice 4 kreski, jak już dochodził w jej pobliże gwałtownie leciał ciut powyżej 2 kreskę, a potem bardzo wolno podnosił się powyżej 3 kreski. Ale za każdym "nagrzaniem" ustawiał się inaczej. Jak stanąłem w korku to w ciągu 2-3 min temp. podnosiła się do włączenia wentylatora i stała do momentu jak nie ruszyłem.

Teraz nie mam takich efektów dodatkowych, temperatura się podnosi ale nie na tyle, żeby włączył się wentylator.

Bardziej przypuszczał bym, że coś jest nie tak z samym termostatem.

I jeszcze jedno, skoro producent zaleca termostat o otwarciu 89 °C to taki ma być włożony, a nie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aszenty myślę że mamy termostaty które nie są odpowiednie do naszych aut. Ja wymieniałem termostat ponad rok temu ale dopiero teraz o tym napisałem. Pamiętam że zapłaciłem za termostat około 17zł. Może za porządny termostat otwierający się w temperaturze 89 stopni trzeba zapłacić więcej, a te tanie termostaty to takie badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 17zł to mało... Nie warto żałować 50zł. Weźcie pod uwagę jeszcze to że zapewne macie ogrzewanie na maxa. Co połyka dużo ciepła silnikowi w te mroźne dni, a idealnie to wychodzi przy właśnie nie sprawnym w 100% termostacie. W zeszłą zimę stał mi :l: na 3 kresce i ni drgnął na dół, chyba że do góry.. Ale w tym roku też coś nie za bardzo chce mu się równiutko na 3 stać, ale jestem po czyszczeniu nagrzewnicy. Więc wniosek : W tej chwili mam super ogrzewanie, ale termostat się przyzwyczaił do innych temperatur, zapewne mniejszych, więc teraz wychodzi jego nie niedołęstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale ja za termostat dałem więcej jak 17zł :l: Kosztował on mnie około 45zł. Myśląc iż ten termostat jest uszkodzony postanowiłem dzisiaj kupić drugi nowy termostat w podobnej cenie jaką podałem wyżej(nowy nie zawsze musi być na 100% sprawny)

Jutro będe ponownie go wymieniał i mam nadzieje że tym razem będzie ok z teperaturą.

Dodam że na obecnym termostacie jak jadę mała predkością około 50 - 60 km/godz nie przekraczając 2500 obrotów teperatura silnika stoi stabilnie, natomiast gdy jadę szybciej około 100km/godz teperatura faluje i nie wiem dlaczego więc postanowiłem jeszcze raz wymienić owy termostat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszke sie wtrące ;) Tez mialem podobnie jak ktorys z kolegów, jadac z predkoscia 80km/h kreska trzymala sie na polowie spokojnie, jadac ponad setke dochodzila do nastepnej i spadala ... ogrzewanie dzialalo kiepsko nagrzewqalo sie do polowy sklai (nie pamietam ktora kreska od tygodnia mam dopiero meganke:) ) a dmuchalo nadal na zimno, dzis wydarlismy termostat i co nastapilo ? mianowicie to ze na drugiej kresce juz w srodku ładnie grzeje ;) ale co wsiecej to zobacze jutro bo dzisiaj 26 mrozu w Rzeszowie ;/ i ciezko auto zagrzac :l: ale pewnie tez padl termostat zakupie jutro lub w poniedzialek nowy zaloze i zobaczymy czy bedzie to samo, powodzenia i pozdrawiam !

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem a mianowicie postanowilem wymienic termostat poniewaz w aucie wgl nie lecialo cieple powietrze caly czas zaledwie letnie Po wymianie termostatu jest tak samo Moze ktos z was mial tak samo prosze o odp.

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!