Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zegarami, dodatkową skalą, wskazówką i manetką wycieraczek i kontrolką migacza prawego


Rekomendowane odpowiedzi

która kostka, to nie powiem. Dawno tam nie zaglądałem. Przewód na pewno jest zielony i jest cienki (mały przekrój).

Co do drugiego pytania, to wydaje mi się, że UCH się rozpadło (w sensie elektrycznym/elektronicznym). Musisz teraz gnębić fachmana, co to robił. Niech naprawi albo odda kasę za naprawę. Tak czy siak, raczej czeka Cię wymiana UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz teraz gnębić fachmana, co to robił. Niech naprawi albo odda kasę za naprawę.

to raczej nie możliwe choć powiedział ze jakby coś to mam zadzwonić

wydaje mi się, że UCH się rozpadło (w sensie elektrycznym/elektronicznym)

tak i mi się wydaję niestety :mrgreen: tylko skąd brać na to wszystko (obecnie szukam pracy)

Twoje wskazówki jutro sprawdzę i posprawdzam też bezpieczniki od UCH, wtrysku i pompy paliwa (może to tylko któryś z nich oby)

 

Dodano: 01 mar 2012 - 08:15

Sprawdziłem wszystko i bezpieczniki i te piny i auto dalej nie odpala kręci ale jakby paliwa nie dostawał lub iskry, pompka w baku działa już. Próbowałem zakodować od nowa ale to nic nie daje immo gaśnie jak powinno centralny na pilota normalnie reaguje (kontrolka czerwona) a ta pomarańczowa (prostokąt ze spilarą) miga nawet na zapłonie.

Czyli to UCH padło do końca ?

 

Dodano: 01 mar 2012 - 11:22

Auto zaholowałem do elektryka

Mówi ze na 90% to immo szlak trafił (300zł usunięcie i centralny już nie będzie działał), ale postara się go reanimować

Teraz nie wiem czy kupić nową skrzynkę już teraz czy poczekać do jutra na werdykt elektryka

 

Dodano: 01 mar 2012 - 11:37

Czy jeśli kupie "nowe" UCH i część elektroniczną kluczyka (jako parę) to zakoduje to do mojego sterownika silnika czy go też muszę wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, masz zapłacić 2 razy za usunięcie immo ?

Moim zdaniem nie ma co inwestować w obecne UCH. Ja na Twoim miejscu zakupiłbym samo UCH (koszt ok. 200 zł), zdjął blokadę z komputera (koszt od 200 zł), zakupił centralkę radiową (koszt ok. 50 zł). Tym sposobem będziesz miał sprawne UCH, w tym również czasówki wycieraczek, pilot radiowy (nie trzeba celować w oko w podsufitce) oraz brak immo.

Z tego, co piszesz, to ten fachman to jakiś partacz. Teraz auto działało 1 dzień. Ile będzie działać po tej naprawie ? Nigdy nie będziesz miał pewności, czy wrócisz do domu...

Czy jeśli kupie "nowe" UCH i część elektroniczną kluczyka (jako parę) to zakoduje to do mojego sterownika silnika czy go też muszę wymienić?

Sterownik zostanie przyuczony automatycznie. UCH podaje do niego tylko sygnał odblokowujący. Każde UCH podaje identyczny sygnał. Wysyłany jest on tylko w momencie, jak UCH "dogada się z kluczykiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłany jest on tylko w momencie, jak UCH "dogada się z kluczykiem".

moje niby się dogaduje ale auta nie mogę uruchomić :mrgreen:

Czy od diesla mogę kupić UCH do benzyny ?

 

Dodano: 01 mar 2012 - 11:50

http://moto.allegro.pl/skrzynka-bsi-zestaw-do-odpalenia-megane-1-9d-97r-i2115806489.html

czy to zagada z moim autem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to tylko "moduł komfortu" i nie ma nic wspólnego z silnikiem. Nie chcę Cię namawiać do zakupu tego modułu z aukcji, nie mam pewności czy "zagra" z Twoim autem. Musiałby zabrać głos ktoś bardziej obeznany w tym temacie.

Mnie się wydaje, że by działał, ale nie biorę odpowiedzialności za ewentualny zakup. Napisz do kolesia, żeby chociaż podesłał numer tego UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten http://moto.allegro.pl/komputer-bsi-renault-megane-1-1-6-8v-i2122017366.html ?

Dzwoniłem do kolesia i dorzuciłby kluczyk do tego tylko nie wie czy obsługuje el szyberdach czy takie funkcje można włączać jakoś ?

mój ma końcówkę 183G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na werdykt elektryka :/ Ale chyba zrobię tak jak pisałeś wyżej, czyli nowe UCH, immo aut, i centralka do zamków

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie wskaźnika paliwa. Jak Ojciec mnie ciągnął (kluczyki były w stacyjce lekko przekręcone) to wskaźnik się uniósł a jak przekręciłem na zapłon opadł. Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Próbowałeś podpiąć pod kompa i odczytać błędy?

auto u elektryka stoi od rana jutro dowie się czy jestem zmuszony kupić "zestaw naprawczy" czy nie

 

Dodano: 02 mar 2012 - 11:46

właśnie dostałem info od elektryka immo w sterowniku się wysypał odłączenie kosztowało 300zł :mrgreen: , centralny ma działać zobaczymy

 

Dodano: 03 mar 2012 - 19:11

w końcu elektryk skasował 250zł i na razie chodzi auto choć kontrolki immo nie wyłączył ale mi nie przeszkadza :mrgreen:

w necie znalazłem pewien ciekawy PDF o emulatorach immo emulator

 

Dodano: 04 mar 2012 - 14:29

Auto na razie działa bez problemu (wskazówka temperatury cieczy już nie faluje po naprawie zegarów) więc temat można zamknąć

 

Dodano: 16 lip 2012 - 19:45

Witam

Odgrzeje temat bo zegary mi siadły, a dokładniej nie mam dolnych i górnych kontrolek oprócz kontrolki ręcznego, długich i przeciwmgielnych przednich, nie działa mi też obrotomierz. Ruszanie wtyczkami nic nie daje tak samo poprawa konektorów we wtyczkach.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Czy tylko wymiana zegarów wchodzi w grę ?

 

Dodano: 19 lip 2012 - 16:04

Witam

Dziś wymieniłem manetkę i zegary(JEAGER-a z cyfrowym wyświetlaczem). Czasówki wróciły a przy zegarach wymieniłem tez wtyczki (prócz szarej)i nie mam dolnych kontrolek czyli ładowania aku, ciśnienia oleju i kontrolki od wody. Z rozpiski zamieszczonej na forum wiem ze te kontrolki są właśnie pod tą szarą wtyczką i tu prośba do kolegów czy ma ktoś tą szarą wtyczkę "sprawną" ?

 

Dodano: 23 lip 2012 - 18:47

Witam

Wczoraj przydarzyła mi się dziwna sytuacja otóż wskazówka od temp wody po prostu sobie opadała w trakcie jazdy jak auto już było rozgrzane po chwili zaczęła "tańczyć" puknąłem w szybkę na wysokości osi wskazówki i się ustabilizowała i tak stała sobie nad 3 kreską po zgaszeniu auta i przekręceniu na zapłon normalnie reaguje ale jak tylko odpalę na rozgrzanym silniku od razu opada lub tańczy

Film

http://w24.wrzuta.pl/film/7KpgyvBBKes/wskazowka_temperatury

Oraz wraz z tym tańcem wskazówki prędkościomierz zaczął skakać

Film

http://w24.wrzuta.pl/film/auZwsTzKbcc/predkosciomierz

Czy ma ktoś jakąś radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!