Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wróżenie ze zdjęć - Scenic I


mefisto.diabel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od przyszłego tygodnia być może stanę się właścicielem Renault Scenica z 2002 roku.

 

Krótki opis auta:

Marka : Renault

Model : Scenic I (1997-2003)

Wersja : dCi Expression

Silnik : 1.9 dm3 102 KM

Rok produkcji : 2002r.

Przebieg : 192 804 km

VIN : VF1JA050526742531

 

Wyposażenie:

liczba poduszek: 8

klimatyzacja: automatyczna

radio + CD

ABS\

kontrola trakcji

welurowa tapicerka

dzielona tylna kanapa

immobiliser

centralny zamek

elektryczne szyby

elektryczne lusterka

halogeny przeciwmgielne

komputer pokładowy

wspomaganie kierownicy

aluminiowe felgi

przyciemniane szyby

 

Auto mam zarezerwowane do czwartku.

 

Link do ogłoszenia (zdjęcia): http://ciesielczyk.uzywanygwarantowany.pl/osobowy_showone.php?kod=cz1f

 

Po przedstawieniu auta następują pytania:

1. Co ile powinno się wymienić rozrząd (wiek czy km)?

2. Co ktokolwiek może mi powiedzieć z VINu?

3. Trochę poczytałem o wtryskiwaczach, ale chyba nie ma metody ocenienia ich. Mylę się czy prawda?

4. Czy może szacowni forumowicze powróżą ze zdjęć i powiedzą coś o aucie.

5. Proszę o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że robię dobry wybór (miałem kiedyś Twingo i byłe rewelacyjne).

 

To na razie wszystko. Dzięki za wszystkie pomocne uwagi :l:

A więc pierwsza uwaga na czerwono

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.9 - Enter

 

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy Sceniki były w nadwoziu kombi?? rozrząd standardowo 5lat lub 120tyś km (warsztaty zalecają zmniejszyć przebieg max 90tyś km.)

Trochę poczytałem o wtryskiwaczach, ale chyba nie ma metody ocenienia ich. Mylę się czy prawda?

Da się sprawdzić. Są specjalne stanowiska do sprawdzania wtryskiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotki, nie podobają mi się plecy przednich foteli. Czyż tam nie powinny być składane stoliki????

Wygląda mi to jak oparcia poprzekładane z normalnej meganki.

No i druga o wiele ważniejsza i niepożądana rzecz. KOŁA a właściwie felgi i opony z systemem PAX.

A co to dla właściciela oznacza dowiesz się w tym temacie:

http://megane.com.pl/topic/4488-system-pax-michelin-spacity-195-620-r420a-9/

Tu potwierdzenie, że to te koła:

http://megane.com.pl/topic/4488-system-pax-michelin-spacity-195-620-r420a-9/page__view__findpost__p__206259

A tu, to co najbardziej boli:

http://megane.com.pl/topic/4488-system-pax-michelin-spacity-195-620-r420a-9/page__view__findpost__p__61041

ogólnie cały temat polecam.

 

Dodano: 18 lut 2012 - 21:58

A od kiedy Sceniki były w nadwoziu kombi

Od zawsze, przynajmniej te 1 raz za granicą rejestrowane. Moj starszy sceniol też tak ma w dokumentach napisane. Nawet w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotki, nie podobają mi się plecy przednich foteli. Czyż tam nie powinny być składane stoliki????

Też się nad tym zastanawiałem. Ale nie znam wszystkich możliwych wersji wyposażenia.

Ich brak mi nie przeszkadza. Ale sam fakt. powinny być czy nie.

 

No i druga o wiele ważniejsza i niepożądana rzecz. KOŁA a właściwie felgi i opony z systemem PAX.

następna rzecz, która myslę że nie będzie mi zbytnio przeszkadzać. Jak długo jeżdżę nie zdażył mi się kapec 9odpukać) a z wymianą 2 razy w roku dam sobie radę. Opony założone na auto są w doskonałym stanie w pełnym bieżniku, ale.... letnie :l:

Muszę poszukać na allegro jakieś koła z oponami z dobrym bieżnikiem. Jestem świadom wydatku, ale nie chciałbym przekraczać 800 złotych.

Pytanie: gdzie takie koła zamontować w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następna rzecz, która myslę że nie będzie mi zbytnio przeszkadzać

Zrobisz jak uważasz, widziałem, że polecony temat przeglądałeś, to masz świadomość czym to pachnie.

I taka właśnie była przyczyna zwrócenia przeze mnie uwagi na te kółka.

Najgorsze jest w tym to, że na te felgi normalne opony czyli takie cenowo w granicach przyzwoitości nie pasują. I tu już nawet o kapcie nie chodzi ale opony czasami trzeba wymienić bo są zjechane. No chyba, że wówczas auto wymieniasz, heheh

Poza tym nie ma się do czego doczepić widząc fotki. Najlepiej do serwisu Renaulta podjechać na przegląd przedzakupowy. Nie sadzę by w serrwisie lwa to zrobili, a choćby nawet to są stroną w transakcji i warto włączyć czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wypowiem w skrócie.

Auto jak auto heheh. Trzeba sie zakochać, jak w każdym :l:

Teraz do rzeczy.

Kolor.Podobny do mojego. Mój srebrny. Nawet fajny choć zazwyczaj kupowałem coś ciemniejszego ;) Lubię ciemne więc tu OK.

Koła.W tym "twoim" są aluski a moje ukradli i szukam. Niestety ale twoje aluski to chyba PAX czyli złom do wyrzucenia. To nie jest katastrofa, ale.....sprzedawca pewnie coś chce za to, "że są aluski" Tu by trzeba podyskutować z gościem odnośnie opuszczenia ceny albo nawet niech sobie weźmie te koła.....

Rozrząd. Hm tak 120 tysięcy i trzeba wymienić. Zakładam, że był wymieniany to przy prawdziwym przebiegu masz jescze trochę czasu. Kwestia tego, czy są na to papiery. U mnie było zapewnienie sprzedawcy i na razie wierzę bo było odkręcane, jest tabliczka, nalepki itd. Nie pamiętam ale przy 120 tys a potem to chyba ciut szybciej ale to może ktoś inny doprecyzuje.

VIN. Musisz poszukać, na forum jest troche porad. Na szybko to ci powiem że masz chyba skrzynię biegów JA05. Swoje dane gdzieś zapisałęm i poszukam ale później. Oprócz tego możesz się zarejestrować na stronie renault, coś tam na forum jak wpiszesz hasło VIN itd.

Wtryskiwacze. Ogólnie silnik i całość można sprawdzić w serwisie albo dobrym zakładzie. Na oko też coś widać, ale wiesz jak to jest na oko ;) Ja nie sprawdzałem. Hm nawet byłem w serwisie, już się umówiłem, ale jak spojrzałem na obsługę to odpuściłem sobie. Wiesz znajomi sprzedawcy, koledzy z klasy albo coś takiego. Sprawdziłem samodzielnie. Oby było OK ale z tym to różnie bywa.

Gałka biegów. Wydaje mi się, że widzę oznaczenia (wsteczny 1,2,3,4,5.) Widziałem kilka sceników expression i wszędzie było tylko pomarańczowe jajko w środku, bez oznaczeń. Hm ..jak ktoś widział z oznaczeniami to dajcie znać a przy okazji chciałbym kupić gałeczkę na zapas.

Ogólne widoki. Skórzana kierownica, siedzenia w alkantarze, No tak jak u mnie. Zdjęcia dość słabe. Nie wiem czy widziałeś już auto czy patrzysz wg zdjęcia?

 

Czyż tam nie powinny być składane stoliki????

W tej wersji jest chyba coś takiego ponieważ u mnie jest identycznie. Moim zdaniem lepszy jest stoliczek ale to kwestia gustu. Nawet nie patrzyłem ale może jest opcja dołożenia stoliczków, o ile ktoś ma takie zachcianki.

 

Jeśli sprawdzisz, dogadasz cenę to będziesz zadowolony. Więcej to jak jeszcze coś dopatrze.

-------------

Napisałem odnośnie PAXA ale odpowiedziałeś że przeżyjesz. Jak tak to OK, ale lepiej omijać to gó..ienko. To się psuje nawet jak nie złapiesz kapcia. Sąsiad miał to cudo w innym aucie i płakał choć zamówił w serwisie i teoretycznie powinno śmigać. Wywalił po upływie gwarancji.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zastanawiające jest czy I ph II miały 8 poduszek

Rozkodowanie VINu chyba powinno pomóc w zrozumieniu tego zagadnienia :l:

 

Najlepiej do serwisu Renaulta podjechać na przegląd przedzakupowy.

I tak pewnie zrobię. Okazało się, że salon z serwisem Renault jest 2km dalej ;)

Niech mi tam rozwieją wątpliwości.

 

Nie sadzę by w serrwisie lwa to zrobili, a choćby nawet to są stroną w transakcji i warto włączyć czujność.

Wsadzili nowy akumulator oraz wymienili płyny.

 

Niestety ale twoje aluski to chyba PAX czyli złom do wyrzucenia. To nie jest katastrofa, ale.....sprzedawca pewnie coś chce za to, "że są aluski" Tu by trzeba podyskutować z gościem odnośnie opuszczenia ceny albo nawet niech sobie weźmie te koła.....

Przeczytałem wątki z przedstawionych linków. Nie mam zdania - nie spotkałem się z tym systemem. Zakładam, że opony mam w doskonałym stanie z dużym bieżnikiem, to nie czeka mnie kupno letnich. Problem z zimówkami. Znalazłem w sieci opony (8mm bieżnika) + felgi stalowe za 800 zł z przesyłką.

 

Wstępnie to auto planuję na maks 3 lata. Wiadomo, wszystko się może zmienić i auto zostanie dłużej lub krócej.

 

No i ostatnie - cena. Sprzedawca nie chciał zbytnio negocjować. Upust jest symboliczny. Patrząc na cenę każdy się domyśli jaki ;);) Liczę, że auto jest dobre. Zobaczymy.

Edytowane przez mefisto.diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że liczysz :l: Trzeba mieć nadzieję na pozytywne zakończenie. Jesteś w dobrym miejscu więc jak się zdecydujesz to zostań na dłużej i bądź bywalcem forum. W moim przypadku jest to o tyle interesujące, że "posiadasz" podobny samochodzik a co więcej użytkowników to i więcej odpowiedzi na nurtujące nas pytania odnośnie działania, awarii i odczuć z jazdy ;).

Cena wydaje się być przystępna.

Jakaś historia chorobowa? Wiesz coś na ten temat?

Jak sprawdzisz to napisz co i jak bo kazdy z nas czeka na twój głos. ;)

 

Dodano: 18 lut 2012 - 23:53

A od kiedy Sceniki były w nadwoziu kombi??

U mnie też wpisano kombi, już na zachodzie.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka biegów. Wydaje mi się, że widzę oznaczenia (wsteczny 1,2,3,4,5.) Widziałem kilka sceników expression i wszędzie było tylko pomarańczowe jajko w środku, bez oznaczeń. Hm ..jak ktoś widział z oznaczeniami to dajcie znać a przy okazji chciałbym kupić gałeczkę na zapas.

 

Mówisz - masz:

http://moto.allegro.pl/scenic-rx4-2-0-16v-galka-zmiany-biegow-i2108529618.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego

Widzę, że wczuwasz się w działanie na forum. I to się chwali. Czyli faktycznie taka gałeczka występowała z oznaczeniami.

To jest do RX4 ale jest. Szkoda, że nie bliżej i cena ciut mniejsza. Jakbym już potrzebował to oczywiście do rozważenia. Szukam większej okazji ;) Ważne, że występuje i powinna pasować do zwykłego scenika. U mnie jest pomarańcza, ale nie widać, aby kiedyś były tam jakieś oznaczenia. Może taki model. Oglądałem z 3 expression i też była tylko pomarańcza :l:

 

Nie uważasz, że nie na temat ;)

Oj jestem zdziwiony. Odpowiedziałem koledze, który wrzucił informację a tu dostałem po łapkach.

Była mowa o gałce bo pomyślałem, że w "jego" aucie jest coś nie tak. Napisałem, że chciałbym kupić co nie oznacza, że proszę o oferty bo wiem że to nie ten temat i dział.

Nie jestem robotem więc nie mogę odpowiadać tak, tak, nie nie ;) Postaram się jednak być robotem a ta czerwień to chyba pomyłka w druku. Wychodzi na to, że muszę odpowiadać prywatnie. Można i tak ;)

Edytowane przez fredi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to auto na żywo jakiś czas temu zabijając czas podczas kiedy wymieniali mi szybę na nową, czyli stoi długo i targuj się.A te 200zł co proponują upuścić to nie starczy na sprawdzenie w ASO renault. Naprzeciw w Niagarze mieli tez scenika w benie i automacie --> http://niagara.otomoto.pl/renault-scenic-privilage-C21998907.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to auto na żywo jakiś czas temu zabijając czas podczas kiedy wymieniali mi szybę na nową, czyli stoi długo i targuj się.A te 200zł co proponują upuścić to nie starczy na sprawdzenie w ASO renault. Naprzeciw w Niagarze mieli tez scenika w benie i automacie --> http://niagara.otomo...-C21998907.html

Pogadałem ze sprzedawcą. Auto jest u nich od grudnia 2011. Czyli stoi 2 miesiące. Ale nie ukrywajmy. Polacy nie mają zaufania do F (czyli w tym przypadku francuzów), więc postój 2 miesięczny mnie nie przeraża.

Negocjacje będą trudne ponieważ auto biorę na krechę, ale zawsze wypada się spytać :l:

Aby wszystko było jasne. Autem będzie podróżowała moja szacowna małżonka. Nie dogadała się co do ceny. Czeka na przyznanie krechy. Wtedy może porozmawia, ale może być już po rybkach. Nie wnikam, tylko się wq... denerwuję.

Do Renault muszę jutro z rana umówić się na wizytę. Dla świętego spokoju tam pojadę. Jestem ciekaw ile mnie skasują? ( w Norauto za dignostykę płaciłem 200 zł z podłączeniem kompa).

 

Co do Niagary. 9 na 10 osób powiedziało, że mam się trzymać od nich z daleka bo mega walony syf mają. Mimo, że ładne auta na placu stoją (wiem bo też nie wierząc w słowa innych ich odwiedziłem) większość z nich jest walona. Łącznie z tym, że jak spytałem kolesia o ładny lakier to koleś stwierdził że poprzedni właściciel lakierował całe auto żeby mu odświerzyć kolor. Szczegół, że zderzaki nie pasowały do wersji.

Na placu u nich stoją 4 Scenici z różnych okresów. W jednej nie ma np. zapalniczki. W innej coś połamane. w trzeciej zaślepki od halogenów są, ale kable wiszą pod autem. Kurcze ludzie. Szalony jestem, ale bez przesady.

generalnie nie jestem fanem komisów. Kilku moich znajomych je prowadzi i przy napojach wyskokowych się nasłuchałem. Co nie oznacza, że dealerzy są święci. Auta z placu (spod znaku używane) też są różnej maści. Przekonał się o tym mój kolega z zaprzyjaźnionego forum Skody. Kupował Octavie. Dymał z Poznania do Wawy. Miała być sztuka niestuknięta, piękna i czysta. A po przyjeździe okazało się, że stoi złom z ładnym lakierem. I co zrobić?

Zaryzykuję z tym Sceniciem. W razie "W" najwyżej dołączę do grona ludzi nienawidzących auta na F (a miałem już Fiestę i Twingo).

 

No i na koniec. Link, który przedstawiłeś - OK. Jest kwota 10 900.Ale jest jedno ale. Do kwoty należy doliczyć pełne opłaty (ok 1300 jak się nie mylę). Do tego trzeba doliczyć wymianę płynów (które mam już zrobione). I patrz. Cena już nie jest tak atrakcyjna ;)

 

Oglądałem z 3 expression i też była tylko pomarańcza

Widocznie szybko się wyciera. W omawianym tu egzemplarzu też jest już na kresie widzialności.

 

EDIT:

Wyszukiwarka nic mi nie dała. Co możecie powiedzieć o rdzy w Scenicach?

Czy jest to norma? Czy poszczególne przypadki? Czy blachówa w Scenic I phII ma ocynk pełny czy częściowy?

Zostałem troszeczkę postraszony.

 

Następne pytanie: kiedy wymienić rozrząd? już wiem że auto miało wymieniany rozrząd przy 130 000. Teraz ma prawie 200 000. Czy robić od razu czy trochę po zakupie?

Edytowane przez mefisto.diabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 12 letnim scenicu nie ma ani grama rdzy.

 

 

Co do rozrządu, myślę że nie ma co wierzyć w zapewnienia co do wymiany przez poprzedniego użytkownika, i wymienić rozrząd zaraz po kupnie (ok 900zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!