Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowałem się na Yokohama a drive( niestety na felgi nie starczyło kasy ale jakbym je kupił musiał bym kupić używane opony ze względów finansowych). z opon jestem bardzo zadowolony przejechałem na nich jak na razie 300 km i spisuja się świetnie polecam każdemu kto chce mieć dobre opony za rozsadna cene :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Uniroyalach przejechalem ponad 18 tys. km, opony z przodu maja bieznik na wysokosc 5 mm (moim zdaniem wygladaja jak nowe). Opony te poleca ADAC o ile dobrze pamietam, ale szersze niz ja mam (a mam 175/70/R13).

Z opiniami na temat ww. opony, ktore przeczytalem na roznych forach, sklepach sie zgadzam, po prostu w 80% pokrywaja sie z moimi doswiadczeniami z taka oponka. Opinie w sklepach sa cennym zrodlem informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie mam felgi 16" i opony 205/45/R16 (jeździ się świetnie),ale trochę mi się wydają małe tzn. za niskie... Myslałem nad 205/55/R16 (mam nawet takie opony igiełka stan), ale nie wiem czy nie będą obcierać przy skręcie oraz czy nie będzie kłopotów jak załaduje trochę rzeczy z tył w aucie... Komfort pewnie na dziurach by się poprawił znacznie ale czy jest sens montażu. Może ma ktoś doświadczenie w Scenicu jak sprawa wygląda...

Na zimę to raczej chyba wybiorę 195/55/r16 myslałem nad 195/50 ale kurna różnica w cenie straszna ponad 100zł na oponie a to przy zakupie 4 szt. się robi nie mała kwota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz na zdjęcie poniżej, masz tu obliczone wymiary dla Twoich opon:

wzorcowa - Twój rozmiar, który masz teraz

zamiennik 1 - rozmiar jaki chcesz założyć

zamiennik 2 - rozmiar na jakim ja jeździłem i obcierało tylko z tyłu o nadkole przez wlew paliwa. Wystarczyło go przesunąć kilka cm do tyłu i nic nie obcierało, przy skręcie również cisza.

Polecam tą stronę:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

oblicza to, co nas interesuje <czerwona>

post-9001-1223377272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, wiesz to że się zmieści to wiem ale kwestia tego czy własnie nie będzie obcierać z tyłu... poczekam na opinię jakieś włąścicieli Scenica... ale dzięki za info często korzystam z tej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie gdyby coś obcierało to napisałem Ci co trzeba zrobić. Cała operacja zajmuje może z 10 minut, wystarczy położyć się z tyłu pod autem i przesunąć wlew na mocowaniu.

Z drugiej strony jest już luźno i obcierać nie będzie.

 

p.s. jestem też właścicielem Scenica <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie zakladaj niskiego profilu!!!

na Naszych drogach pomijajac komfort jazdy na koleinach bedzie Ci sie duzo szybciej niszczylo zawieszenie!

Moj Szwagier klnie ze dal sie namowic na 45 do Laguny i mowi ze nie moze sie doczekac kiedy zalozy zimowki!

Ja osobiscie jezdze scenicem na profilu 55 i 16 i jest bardzo o.k a 16 tka felga wyglada elegancko!

Pozdrawiam!

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie do posiadaczy Megane 1 ph1. Jakie opony najlpeiej na felgi 16tki? Zastanawiam sie miedzy 195/45 (50) a 205/45. Ktore lepsze czy obcieraja ktorekolwiek z nich? Widzialem ze jezdza coupe na 205/45, ale niewiem czy troszke nie za szerokie jak dla mnie.Bede wdzieczny za w miare szybka odpowiedz i opinie

[kolego a nie można sobie poszukać? z tego co kojarzę już była o tym mowa, do tego polecam przeczytać zasady umieszczania postów <ok> ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać co sądzicie o tych gumach?

http://moto.allegro.pl/item475969553_alufe...vento_polo.html

Czytałem że pasują do meganki z 1996r HB ale co sądzicie o oponach Bridgestone z tego co mi wiadomo chyba niezłe...... Czekam na opinie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianoo, felgi wejdą na twoje piasty dopiero po roztoczeniu bo renault ma 60mm chyba że są to felgi z pierścieniami centrującymi więc kwestia zmiany pierścienia.

co do Bridgestone to robią dobre gumy ale na zdjęciu widać że jest to już leciwa konstrukcja , ten model B530 lata świetności przeżywał w roku 1995 także pesymistycznie licząc te opony mają już maxymalnie 13 lat. optymistycznie minimalnie 8

przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!