Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już dwukrotnie korzystałem z usług www.opony.com i za każdym razem żadnych zastrzeżeń. Opony zgodnie z życzeniem, dobra cena, szybka dostawa - ale tak chyba powinno być w każdym sklepie. Nie mam żadnych uwag, ale też uważam, że zostałem obsłużony tak, jak powinien być obsługiwany dowolny klient dowolnego sklepu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś innym forum przeczytełem, że koleś zmienił felge, gdzie ET było tylko o 1 mm inne (np: zamiast 30 miał 31) i już mu tam obcierało (hamulec).

 

Mam więc pytanko, czy jeżeli teraz mam r13x5,5 i ET 36, a oponki 175 mm,

to przy r14x6 i oponkach 185 i ET 35 będzie tam wsio pasowało?

 

 

ps. nie wiem czy widzieliście ostatni test opon Motoru R15 V 195/65

więcej tutaj:

http://start24.pl/forum/index.php?topic=9

 

Opony w tym rozmiarze ważą 8,30-9,15 kg, sporo :?:

Ja ostatnio ważyłem opony Michelin Energy + felgi stalowe (te R13), to całośc miała 11,3 kg :?:

Tak na oko opona 5,5-6 kg, i felga tyle samo.

 

Felgi ALU o jakie się pytałem w sklepach i na Allegro R14 ważą ponoć 6,5-8 kg.

 

Więc tak na oko, zestaw R15 + oponki = 17 kg (8,5+8,5)!

 

Idąc tym tropem, moje przejście z R13 stali na R14 alu i ciut szersze opony, to będzie przejście z 12 kg (z kołpakiem) na jakieś 15 kg. Po 3 kg więcej na koło, hymm. Tylko 3, czy aż 3 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abbadon84 sprawdz wyważenie może w czasie przechowywania odleciał jeden ciężarek i teraz ci drga kierownica.

powiedzcie czy i jak istotne jest żeby oznaczać opony TL TP PL PP czy w innym sezonie też muszę zakładać tak jak jest oznaczone czy mogę oś przednią zamienić z tylną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dwoch tygodni jestem posiadaczem Megane w wersji kombi z 2003 r. 1.4 16 V, dla niewtajemniczonych - ostatni model (rok produkcji) Megane I. Mam zalozone opony chyba jeszcze od nowosci w rozmiarze 175/70 R14, ze wzgledu na stan tych opon chce kupic nowe i teraz mam dylemat. Czy prawidlowym rozmiarem dla tego modelu jest wlasnie ten rozmiar 175/50 R 14 czy 175/65 R14 ????

Nie ukrywam ze nawet w ksiazce sa podane obie wersje, dlatego prosze o pomoc.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!