Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że czeka mnie zakup nowych opon letnich, a z zamieszczonych tu postów nie zdecydowałem się wybrać jednej konkretnej i dobrej marki opony, zwracam się z prośbą do szanownych kolegów o ewentualne sugestie i nowe propozycje jakiegoś dobrego kompletu w rozmiarze 185/65/R15. Zależy mi na tym aby oponki były cichobieżne i dobrze trzymały na mokrej nawierzchni. Czekają mnie latem dość długie trasy więc będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedz :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też niestety muszę kupić jakieś opony i zastanawiam się jakie. Chodzi o opony letnie. Obecnie z przodu mam 185/60/R15 a z tyłu 195/60/R15. Nie wiem po co ktoś takie założył, ale nie będę wnikać...

Teraz szukam sobie jakichś 185/60/R15 bo tak mówi fabryka. Jako, że student zbyt wiele kasy nie ma, wiec nie biorę pod uwagę jakichś droższych opon. Chcę nowe opony i znalazłem Daytony D210, słyszał może ktoś coś o tych gumach ? Jeśli nie te to jakaś propozycja do mniej więcej 700 zł za komplet ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam takie pytanko. Dostałem wczoraj od kolegi alufelgi 14" exip 2000. sa na nich takie oznaczenia 6j x 14 h2 ET38*14620. Nie wiem zbytnio o co z tym chodzi ale chciałbym dobrać do tego jakieś oponki i teraz mam taki dylemat, jaki rozmiar wybrać. Kolega miał na nich opny 185/65. Ja myślałem nad 185/60 , 195/60 lub 195/55. Jak uważacie który rozmiar będzie najlepszy tak żeby w miarę to wyglądało nic nie obcierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sosikxxx, 185/60 to rozmiar do megane poprzednie opony zapewne były od scenika przy 195/55 cena rośnie 100% do góry (mówiąc o nowych).

Jeśli się uprzesz na 195 to proponuję przejście na 15" felgi i wtedy 195/50 r15 to najtańszy rozmiar oponek pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On miał te felgi z oponami założone w lagunie I. Wiem że cena będzie na pewno wyższa przy tych 195 ale chyba troszkę lepiej by wyglądały moim zdaniem ale nie wiem czy one nie będą obcierały. Tylko nie wiem jaki profil 60 czy 55 ponieważ mam trochę obniżone zawieszenie z przodu, autko tak przyjechało z niemiec. Na razie zostanę przy tych felgach 14 kiedyś jak będzie więcej hajsu to pomyśle o jakiś większych :-P i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sosikxxx, 185/60 r14 świetnie wygląda uwierz mi że próbowałem przełknąć cenę opon 195/55 r14 ale nie dało rady.

przy rozmiarze 195/60 r14 masz o 14mm większą średnicę koła nie będzie to ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak ja to tylko zapodałem przykładowo. Do mojego Classica chce założyć 185/65R15, takie jak w Scenicu. Auto wygląda tak jakby "masywniej" , a i na nasze Polskie dziurawe drogi i monstrualne krawężniki lepiej się sprawdzają takie o głębszym profilu :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedzcie mi co ma założyć na zimę ? Teraz mam lato 205/50/17 RM II kombi nie wiem czego szukać. W poprzednim ukochanym aucie ( Fabia 264 kk bez awarii) miałe taki układ; Lato 195/50/15 zima 155/80/13. Czego mam szukać do Megi ?

(popraw opis silnika w renault jest to dCi) -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale chyba jednak zdecyduję się na rozmiar 185/60 r14 muszę się z tym przespać jeszcze :-P ale przy rozmiarach 185/60 r14 a 195/60 r14 zmienia się jedynie szerokość opony a nie wysokość o ile dobrze myślę, być może się mylę :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie szerokość opony a nie wysokość o ile dobrze myślę, być może się mylę :-P

mylisz się, to owe 60 jest to stosunek szerokości do wysokości opony wyrażony w procentach czyli po ludzku wysokość to 60% szerokości opony więc przy 185 będzie to mniejsza cyfra a przy 195 większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!