Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
szakaloo

Megane I phI i [Megane I phII] OPONY LETNIE

Recommended Posts

Witam! mam takie pytanie.

Czy jeździ ktoś megane na oponach 195/65R15? obecnie jeżdze na 195/50R15 kupiłem nowe o większym profilu i obawiam się że przy wachaniach zawieszenia będą się obcierać.

Ja mam letnie 185/55 R15 ale chyba sa zbyt male i lekko mi przeklamuje licznik.

Właściwy rozmiar to chyba 15 i profil 60. Zastanawiam się tylko nad szerokością na lato?

Jeżeli chodzi rozmiar to w większości meganek I fabrycznie dawali 175/70 R14 o ile się nie mylę - bywają też R13 ale jak się mylę to znawcy mnie poprawią :mrgreen:

Na lato zakłada się szersze a na zimę węższe - tak zalecają "gumowi" fachowcy :!:

Witam.

Moje autko to Renault Megane Classic 1.6 16v z 99 roku, chce kupic opony zimowe,letnie mam w rozmiarze 185/60 r15.

I oto moje pytanie,czy nadaja sie do tej meganki jakies zamienniki,albo ktos jezdzi na innych i mogl by powiedziec jak sie sprawuja.Kolega sprzedawal nowe opony 185/65 R15 ale odradzono mi ze wzgledu na to ze moga byc za wysokie i przy wiekszym obciazeniu moga ocierac.Jak to jest prosze o porady. :-|

Pozdrawiam Respekt ;-)

d5401f4d02f80b6028134e2cb191-1.jpg

IHMO jak zmienisz rozmiar opon (wysokość) to prędkościomierz bedzie przekłamywał, więc lepiej pozostać przy oryginalnych rozmiarach- szkoda, że tak mało popularnych.

z tym przekłamywaniem licznika to fakt , ale różnica między 185/60 R 15 a 185/65 R15 jest tak niewielka że przekłamanie licznika jest znikome. ;-)

Z przeklamywanie licznika to napewno fakt choc to beda roznice okolo 2 -3 km/h przy predkosci 100km/h , a srednica pomiedzy rozmiarem 185/60 a 185/65 r 15 to 18.5 mm awiec moim zdaniem nie tak mało...

Pozdrawiam ;-)

Możesz zastosować oponę 175/65/15 wysokość jest praktycznie identyczna, a że jest trochę węższa przy śniegu jest nawet lepiej (ma porównywalne opory toczenia jak 185)

ewentualnie możesz kupić sobie komplet felg stalowych 14 i wtedy założyć opony 14 (polecam, sam mam dwa komplety felg)

Jacky

Zostałem żle zrozumiany , miałem na myśli aby przy doborze nie sugerować się rożnicą wskazań licznika bo są znikome ! :mrgreen:

Witam calkiem nie dawno zakupiłem renault megane z 98r i chcial bym sie dowiedziec jakie opony przwiduje producent tzn. chodzi mi o rozmiar posaidam ksiażke do tego auta po niemiecku i nie moge tam znaleźść poóżcie!?

Moja ma 175/65R14 i taka chyba powinna być u Ciebie. Sprawdz też rozmiar opon, ktore aktualnie masz założone.

Obręcze stalowe 5,5 B 13 opony 175/70 R13T ciśnienie w kołach przednich 0,23 MPa w tylnych 0,22 MPa

Takie są zalecenia producenta dla Meganek z silnikami 1,4 i 1,6