Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes, Ja bym się nie zgodził, że na tył zakładamy lepsze opony. Zawsze robiłem odwrotnie. Chodzi przecież głownie o bezpieczeństwo...

 

[ Dodano: 2009-04-06, 08:28 ]

A jeśli chodzi o moje zamówione SAVA INTENSA to mają braki na magazynie - czyli nie zdążyłem się nimi nacieszyć. Zamówiłem inne:

http://www.interopony.pl/index.php?MENU=de...=&IID=16606

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gdzieś słyszałem, że gorsze na przód, ale chciałem się upewnić
ad1. Można - jeśli nie są kierunkowe.

Wrzuce fotke i ocenicie?

 

Na tył zakłada się lepsze ponieważ masz na przód napęd i zawsze wyciągniesz jak dasz gazu a z tyłem już nic nie zrobisz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, Przód-napęd(u nas przynajmniej) + koła skrętne(we wszystkich innych też <piwko> ) więc sopro więcej możliwości panowania nad tymi kołami. Niestety z tyłu jest znacznie gorzej. Zwróćcie uwagę, że tylne oponki muszą utrzymać tor jazdy na zakręcie, choć nie są skręcone. Dlatego to najważniejszym zadaniem tylnych kół jest utrzymanie toru jazdy bez naszej ingerencji.

Zdecydowanie lepsze na tył, choć to ma większe znaczenie gdy jest ślisko, nie na suchym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie - założyć "nówki"!!! <piwko>

Przyznaję, wszystkie argumenty gdzie lepsze a gdzie gorsze są przekonywujące. Wszystko jednak zależy chyba od stopnia zużycia. Przed wielu laty, gdy każdy jeździł na czym mógł (niektóre opony wyglądały jak "sliki" z F1) bezpieczniej było mieć lepsze z przodu. I tak się przekładało. Gdyby taka "lichota" wystrzeliła na przodzie małe byłyby szanse na przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moja megi jeździ na oponach 175/65 R14. Mam natomiast komplet opon letnich z innej megany I ph II 1.8 16v, ale o średnicy R15, szerokości 185, nie pamiętam wysokości profilu, 55 albo 60. Czy mogę bez żadnych negatywnych skutków ubocznych założyć te opony?

[post przenoszę i scalam do odpowiedniego działu i tematu o oponach letnich juz od dawna istniejącego, jednak widzę że niechęć do przycisku szukaj powoduje takie naruszenia regulaminu <piwko> :P ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek44, odnośnie przód-tył:

do doświadczenia potrzebne będą taśma klejąca i samochodzik.

bierzesz samochodzik jakiś model ważne aby koła się obracały. Tasma klejaca blokujesz mu koła w ten sposób będziemy symulować poślizg kół przednich np w głębokiej kałuży na jezdni czyli utratę przyczepności kół przednich.

a teraz odklejamy tasiemki z kół przednich i zaklejamy tył symulując poślizg kół tylnych i puszczamy samochodzik:

myślę że komentarz i zobrazowane doświadczenie wykaże racje przekazywane przez moja osobę co do sposobu montarzu opon na poszczególnych osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, przyznaj się, maczałeś palce przy produkcji "Szybkich i wściekłych"? :P

 

Też popieram teorię że lepszy kapeć na tył, jednak sam robię inaczej <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

w poprzednim poscie radzilem sie Was jakie felgi/oponki wybrac

jestem o krok od zakupu aluskow 16" na oponach 195/45 lub 205/45 ale.. koles w wulkanizacji odradzal mi na tak niskim profilu gdyz przy wadze Megi bedzie sie ona tragicznie prowadzila na koleinach itd..

Moglby ktos sie do tego odniesc?? Bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojej megi miałem standardowo 175/70R13 et36. Mam okazje kupić aluflegi ale o rozmiarze 165/60R14 et 35. jak wiadomo są to mniejsze opony. na piaście( znaczy sie to po środku <piwko>) jest troszke luzu. Bezpiecznie jest jeździc na czymś takim? pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!