Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Krzywa kierownica - po wymianie drążków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o imformacje jak regulować położenie kierownicy - na wprost - po wymianie drążków i końcówek drążków. Geometria ustawiona.

Po naprawie kierownica jest obrócona o kilkanaście stopni w prawo, podczas jazdy na wprost.

Mechanicy mają opór ze zrobieniem tego, więc zanim do nich pójdę ponownie, chciałbym mieć w zanadrzu instrukcję obsługi ;)

 

A tak w ogóle, to czy ktoś wie co może wydawać jeszcze lekkie stuki, z przodu, na niewielkich nierównościach. Mam wrażenie jakby jakaś część była luźna i uderzała o coś na małych dziurach. Wymiana drążków i końcówek nie pomogła.

 

MII, 2004, 1,5 dCi

77 Kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kierownicy to wróć się do tego warsztatu i zażądaj poprawy powinni zablokować kierownicę w położeniu do jazdy na wprost i dopiero wtedy regulować zbieżność kół,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...

ja mialem bardzo podobnie. Ustawili mi tak, ze zeby jechac prosto trzeba bylo miec kiere lekko skrecona w lewo. Pojechalem, kazalem poprawic. Troche to wszystko na oko bylo, bo roznice sa minimalne i dopiero przy wiekszych predkosciach widac roznice. Generalnie obrocilem kiere lekko w prawo, zablokowali i do tego ustawili koncowki, teraz jest ok. no i oczywiscie nic za to nie wzieli. To nawet nie jest reklamacja - oni po prostu nie zrobili tego co mieli zrobic.

 

A co do stuków to tez ostatnio takie mam, nie zaleza od zawieszenia, czasem pojawiaja sie zupelnie na prostej drodze. Taki dzwieczne pojedyncze pukniecie (nie zadne tarcie ani skrzypienie). Moze rzeczywiscie poduszka pod silnikiem gdy silnik sie przesuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!