Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence w wersji Privilege - pękająca tapicerka foteli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Fluenca w wersji Privilege. Autko ma jasną tapicerkę z elementami skóry ekologicznej. Ostatnio zauważyłem że spękał mi fotel od kierowcy od strony drzwi. Jestem trochę zdziwiony ponieważ auto ma dopiero rok i przejechane 20 000km! Nie dzwoniłem jeszcze do salonu, myślicie ze gwarancja to uwzględni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konserwująć fotele stosujesz preparaty do skóry to niestety preparaty te są odpowiedzialne za zniszczenie tapicerki. Tego typu tapicerkę czyści się wodą z mydłem. Wiem bo niestety zniszczyłem w ten sposób komplet mebli w mieszkaniu. Spróbuj z gwarancją, ale miej świadomość że mogą odrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

W moim rocznym fluensie privilge, jeszcze nie pękły, ale koło kierownicy ze skóry ekologicznej się wyciera bardzo. W ASO rejon Wrocław w ramach gwarancji wymieniają na nowe, bądź można pozostawić w ASO i tapicer obszyje kierownicę. To samo można wykonać z fotelami w zakresie obszycia ponownego przez tapicera na koszt Reanult :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

pocieszę Was, że nawet po gwarancji wymiana nie jest tragedią, na fotelach są poszycia wymienne, oddzielnie oparcie, oddzielnie siedzisko... zastanawia mnie tylko informacja od andrew, jak to obszyje siedzenie tapicer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum już było o tym parę razy, ale ponieważ ten temat jest najświeższy to w nim zajmę głos w sprawie.

Mnie też zaczęła pękać ta ekoskóra na bocznej, lewej części siedziska kierowcy (tam, gdzie przy wsiadaniu i wysiadaniu jest największy nacisk). To jest generalnie niedoróbka powtarzana od dawien dawna, bo to samo miałem w poprzedniej megane. W każdym razie teraz zauważyłem drobne pęknięcia już miesiąc po gwarancji. Mimo to zgłosiłem to do Renault i zaproponowali mi wymianę pokrycia siedziska lub usługę tapicera (podobno mają tapicera, który wszywa wstawki z prawdziwej skóry zamiast tych z ekologicznej), z tym że ja pokrywam 10% kosztów. W sumie okazało się, że tapicer nie jest tańszy od wymiany na część oryginalną, więc skończyło się na wymianie w ASO. Wstawili mi więc nowe poszycie na siedzeniu, a ja zapłaciłem te 10%, co dało ok. 60 zł. Nowe jest trochę inne niż poprzednie, bo w lewej, bocznej, pionowej części wałka trzymającego lewe udo jest wstawka materiałowa (z prawej strony jest całość z ekoskóry). To innowacja Renault, bo podobno w tym miejscu najczęściej pękało. U mnie akurat zaczęło pękać w górnej części. Ta wstawka materiałowa trochę gorzej wygląda, ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że naprawa dobrego tapicera, który zastosowałby porządne materiały, a nie ekoszajs, byłaby trwalsza i ja bym to preferował od wymiany w ASO w tej samej cenie.

 

Ale nie ma co krakać, może ta nowa wstawka da radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie decyduje Renault. Mnie mówiono, że tapicer może być tańszy i da lepszy efekt. Gdybym miał czarny kolor być może skończyłoby się na tapicerze, ale ja mam jasny i nie było też gwarancji dobrania idealnie tego samego koloru. Ponieważ miałem już doświadczenia z pękającą ekoskóra w lewym wałku siedziska - od początku po zakupie - przy wsiadaniu starałem się jak najmniej naciskać na ten wałek, prawie wskakiwałem na fotel :( Ale w zimie mam zwyczaj otrzepywania butów na zewnątrz siedząc już na fotelu i zapewne z tego powodu pojawiły się u mnie drobne pęknięcia. Wiem, że inni skarżą się też na pęknięcia w bocznej części, tam gdzie bok styka się z plastikową osłoną. I chyba to było najczęściej zgłaszane, skoro Renault zdecydowało się na tekstylny materiał w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam podobny problem, zobaczyłem właśnie drobne pęknięcia ekoskóry na siedzeniu kierowcy. Mój problem inaczej sie trochę przedstawia, bo serwis powiedział, że pęknięcia są za małe by podlegało to wymianie gwarancyjnej. I tu mnie zatkało, pęknięcia są nie ulega to wątpliwości.

Czy są jakieś szanse na załatwienie tego ? Co powinienem zrobić ? Zgłosić się do Renault Polska, da to coś ?

Proszę o jakieś porady.

Edytowane przez Blanket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!