Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence w wersji Privilege - pękająca tapicerka foteli


Rekomendowane odpowiedzi

To ASO próbuje robić z ciebie balona. Wada jest wadą, nie ma znaczenia czy mała, czy duża. Tego gwarancja nie precyzuje. Ktoś w ASO się wygłupia. Zresztą jak masz małe pęknięcia to i tak zrobią się większe. Kwestia czasu - chyba, że go nie masz, bo gwarancja sie kończy. Poproś ASO, żeby dali ci na pismie, że odmawiają wymiany, bo wada jest za mała i powiedz im, że chcesz zgłosić się z tym do Renault Polska. I tak zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

W moim MEGANE 1.4TCE130 Bose Edition po 14 m-cach i 23000 km również pojawiły się pęknięcia bocznego elementu fotela kierowcy (ekoskóra - czytaj. ekoszajs). W ASO Bielsko-B zaproponwano mi wymianę poszycia na takie samo. Odpowiedziałem, że skoro to ten sam materiał to po ok. 12 m-cach będzie to samo. Na to "Pan Kierownik" z uśmiechem na ustach odparł, że tylko tyle może mi zaproponować. Dodatkowo dowiedziałem się, że gwarancja na ten element nie zostaje przedłużona lecz kończy się z datą 2 letniej gwarancji na całe auto. Czyli zwykła spychotechnika byle odwlec do zakończenia g-cji. Ale ja się tak łatwo nie poddam. Postanowiłem złożyć pisemną skargę na takie podejście do Renault Polska (i zachęcam do tego wszystkich). Renault wie o tym, że stosuje nieodpowiedni materiał (brak wytrzymałości) a mimo to od lat go nie zmienia. Skoro mają wadę materiałową powinni we wszystkich samochodach powymieniać te elementy na wolne od tejże wady - i tyle. Zobaczę jaka będzie odpowiedź i ich strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawiło się spękanie "skóry" na lewym boku siedziska kierowcy. Niestety dopiero w 3 roku, czyli poza gwarancją podstawową (FNS nie obejmuje tapicerki). Dla tapicera jest to średnia robota, bo trzeba demontować fotel, by ściągnąć poszycie. Dodatkowo są pewne elementy jednorazowe, które w ASO trzeba zamówić do ponownego montażu (listwa plastikowa mocującą siedzisko). Na dodatek odcień i faktura nowej skóry (prawdziwej) będzie kontrastować z resztą wstawek z eko-skóry.

Podsumowując, odpuściłem temat. Tam gdzie sie dało podkleiłem odstające fragmenty i jeżdżę dalej aż będzie naprawdę źle. Wtedy oddam do tapicera, by zrobił całość porządnie.

Edytowane przez Wenel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kolega miał Megankę Privilege 2.0 TCe z jasnym wnętrzem, kupił nową w salonie w 2009 roku, w 2012 roku przy przebiegu ok 40 tyś km było wymieniane poszycie siedziska kierowcy jak i mieszek na gwarancji. 2 miesiące temu samochód sprzedał przy przebiegu 70 tyś km, znów się pojawiały mikro pęknięcia na wymienionym poszyciu siedziska... Jak sam twierdził można to zaakceptować mając na uwadzę iż Megane III jest naprawdę solidnym samochodem, bezawaryjnym. Poczytajcie fora VW jakie są problemy z silnikami 1.2 TSI, 1.4 TSI, 2.0 TSI, oraz 2.0 TDI który jest w miarę poprawiony kosztem spłukanych portfeli użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pęknięć poszycia z ekoskóry nie ma nic wspólnego z ogólną oceną jakości tego modelu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale skoro kupiłem "towar" pełnowartościowy , to będę domagał się skutecznego wyeliminowania wszystkich usterek. Nie można akceptować takiego dziadostwa. Wystarczyło użyć materiału droższego o odpowiedniej wytrzymałości i po kłopocie (na pewno nie wpłynęło by to znacząco na cenę samochodu).Tym bardziej, że problem jest znany od co najmniej 2 lat. W poprzednich moich autach (Clio II 1.2RN i Clio III 1.2TCE100 - również zakupionych w salonie)"zwykła szmata" bez problemu wytrzymywała do sprzedaży - czyli 6-7 lat, a i pewno przez następne. A tu niby wersja "wypasiona" a jakość gorzej niż"chińska". Dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania i dlatego nie odpuszczę tego.

Pozdrawiam i zachęcam jeszcze raz wszystkich do bezwzględnego egzekwowania prawa do tego co jest gwarantowane. Oni tylko czekają na moment aż klient odpuści. Tylko determinacja ze strony klientów może zmusić firmę do wprowadzenia stosownych zmian.(przynajmniej taką mam - przyznam, że dość naiwnie brzmiącą nadzieję :)Ale jak nie spróbuję to się nigdy nie przekonam.

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie gwarancja skończyła się niespełna miesiąc temu, problem podobny siedzenie kierowcy od strony drzwi. Mam również gwarancję przedłużoną tzn. Ubezpieczenie ZEN. Jednak może warto negocjować w ramach rękojmi, skoro jest to problem wielu użytkowników to wina leży po stronie producenta.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

 

Aso wymieniło mi poszycie siedziska kierowcy przy 20000 km. Niestety zauważyłem, że przy 60 tysiącach znowu popękało, tym razem fotel kierowcy i również od strony pasażera. Kto naprawiał u tapicera niech napisze jakie są mniej więcej koszta obszycia tych boczków. Przy 30 tysiącach złupiła mi się strasznie kierownica. W niektórych miejscach miała kolor czarny. Kupiłem na allledrogo zestaw naprawczy płynnej gumo-skóry za 30 zł, jednak trafić z kolorem to loteria. Naprawiłem kierownicę i gałkę zmiany biegów, jednakże kolor trochę odbiega od tonacji wnętrza. Poza tym ta płynna skóra miała być super trwała - po pół roku kierownica znowu złupiła się w miejscu gdzie trzymam ją lewą ręką. Mam już trochę tego dość i zastanawiam się nad wysłaniem auta do tapicera, bo jestem perfekcjonistą i strasznie mnie to irytuje. Podaję link do gałki na alledrogo, zastanawiam się czy jej nie zamówić. Ewidentnie jest to plastikowy zamiennik, ciekawe jak z jakością.

 

LINK DO GAŁKI ZMIANY BIEGÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem jakości Eko skóry taż przerobiłem. Po ok. 20 tyś złuszczyła się kierownica i gałka. Wizyta w ASO i do wyboru wymiana lub obszycie. Wybrałem obszycie. Zamontowano mi inną kierownice i podano adres gdzie mam jechać. Wybrałem skórę jej kolor i załatwione. I jest ok. jakiś czas po upływie gwarancji po 4 latach zważyłem pęknięcia na fotelu kierowcy. Wizyta w ASO i telefon do Renault na ten numer z naklejki na szybie. i za kilka chwil telefon z centrali (bardzo miła Pani) . Auto po gwarancji więc musze partycypować w kosztach – 10 % (chyba) zapytano czy wymieniem dwa czy jedno siedzisko. Na wszelki wypadek wymieniłem dwa. Te po wymianie są inaczej uszyte. W miejscu gdzie pękała skóra z węża strażackiego jest materiał i to chyba jest sposób na rozwiązanie problemu. Czyli ASO i centrala chyba stanęła na wysokości zadania. Muszą znać problem ale się nie wypinają. Szkoda że w tak nowych autach są takie problemy, ale cóż wszystko co jest teraz produkowane pozostawia wiele do życzenia. Już tak trwałych aut, pralek itp. nie będzie jak w latach 80 czy 90. Pamiętam swoje laguny…

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu gdzie pękała jest materiał i wszystko fajnie bo teraz w tym akurat miejscu wymienione poszycie nie pęka. Co z tego jak skajka pękaja daje znać o sobie w innym miejscu. Mi proponowali udanie się do tapicera i pokrycie kosztów, teraz żałuję, że jednak nie skorzystałem. Może zrobimy jakąś akcję, nagłośnimy sprawę i coś w tym temacie zrobią. Zwykła szmaciana tapicera z authentica przeżyję skajkę 100 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W 2013 roku cena samego poszycia była ok. 480 zł brutto. Raczej nie ma co liczyć, że się zmniejszyła. Czas przeznaczony na wymianę to 0,6 godz. Nie wiem, czy wszystkie ASO mają tę samą stawkę, więc trzeba sprawdzić w konkretnym. Np. w Warszawie to obecnie chyba 170 zł.

Edytowane przez martello
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!