Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault megane I wrocław


rczemar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup Renault Megane I. cena do ok 5000zł.

Sprawa ma się tak, że nie znam się kompletnie na tej marce, obejrzałem dwa egzemplarze po których mam pewne pytania które chciałbym skierować do kogoś kto na codzień ma do czynienia z tymi samochodami. forum o Megane to chyba najlepsze miejsce :-)

 

pierwszy egzemplarz:

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C23375417.html

 

tył bity na 100%, niedokładne spasowanie klapy bagażnika. wychodzi na jednym nadkolu delikatnie rdza. silnik klekocze (właściciel twierdzi że to zawory które należy wyregulować). na gazie pracuje identycznie jak na benzynie. silnik poci się spod uszczelki pod pokrywą zaworów. dodatkowo widać ślady oleju na dolnej części silnika. do wymiany amortyzatory przód, tarcze+klocki przód, korek wlewu oleju (w ogóle się nie trzyma, może stąd ten olej w dolnej części, może ścieka...), i trzeba zakodować kluczyk (????) - właściciel auta powiedział, że ma już kupiony nowy kluczyk i jest umówiony na kodowanie. właściciel auta wydaje się uczciwy i prosto z mostu od razu powiedział co jest do wymiany. Sprawdziłem i potwierdzam :-)

 

drugi:

 

http://otomoto.pl/renault-megane-C23510430.html

 

spore oznaki korozji, zrobione reparaturki na tylnych nadkolach (źle, bo znowu wychodzi rdza). widać że od spodu rdza mocno go bierze. i teraz pytanie - znowu silnik poci się z dołu. i to do tego stopnia że aż alternator jest cały w oleju. ten typ tak ma, czy co?... generalnie silnik dobrze pracuje, zero przetarć na tapicerce, skrzynia biegów też pracuje bez zarzutu. auto 3 lata starsze i blacharka wymaga ingerencji...

proszę o ocenę tych dwóch egzemplarzy. jakieś typowe usterki, może coś z tym olejem na silniku?...

z góry dzięki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wolę, ale kłopot polega na tym, że nie mam czasu żeby jeździć daleko po auto. w grę wchodzi wrocław i okolice i tutaj niestety wybór jest niezbyt duży... priorytetem są stosunkowo niskie koszty eksploatacji i względna bezawaryjność (nie oczekuję od 15 letniego auta bezawayjnej jazdy bo to raczej niemożliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zdjęć, zwłaszcza w drugim przypadku, niewiele widać.

Więcej sam napisałeś po oględzinach live :-)

Pierwsze z Oleśnicy a stoi we Wrocku. Dwa ostatnie zdjęcia widać na prywatnej posesji a tu jakiś ogólny parking na osiedlu we Wrocławiu.

Pytanie czy ktoś nie kupił i teraz szybko sprzedaje :-) Widać środek wyplakowany, że na kierownicy jeszcze nie wyschło :-)

Kup sobie jeszcze autogiełdę dolnośląską tam też trochę ogłoszeń jest.

Zerknij też w Długołęce na komis przy ASO. Czasem mają coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na oleśnickich numerach rzeczywiście jest kupiony przez gościa na chwile. od razu to powiedział i dlatego w auto nie inwestował. stąd tyle rzeczy do zrobienia... ale z drugiej strony może lepiej wsadzić te 1200 zł w auto i miec na jakiś czas dobry samochód niż kupić od handlarza auto z niewiadomo jakimi usterkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak masz przeznaczoną gotówkę na remont, to może lepiej negocjować to: http://megane.com.pl/topic/37659-moja-renata-szuka-nowego-wlasciciela/page__pid__289804#entry289804

Nie są to okolice Wrocławia, ale w końcu samochodu nie kupuje się często. Jeśli jest tak, jak pisze sprzedający ("wsiadać i jechać"), to może warto poświęcić jeden dzień na dojazd i powrót..

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ale to inna półka cenowa. tamte meganki pójdą za 4300-4400zł spokojnie. do tego licze 1000-1500 max wkładu własnego na start (rozrząd+wszelkie potrzebne naprawy). wychodzi mi wtedt auto za ok 5500zł. a tutaj jest 8200 do drobnej negocjacji. czyli gość chce sprzedać za 8000. ja mogę dać max za całość (auto+naprawy+rejestracja) 5500zł. oczywiście kilkaset złotych różnicy nie robi, ale chciałbym się zmieścić naprawdę w tych 5500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jest kupiony przez gościa na chwile. od razu to powiedział i dlatego w auto nie inwestował.

Albo jest w takim stanie, że szybko chce się go pozbyć :-) Ja tam bym tak nie wierzył we wszytko co mówi.

Nikt nie kupuje auta na 5 min :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie chłopaki, całym sercem jestem za Renault, ale w tej kwocie kupić coś czym da się jeszcze pojeździć graniczy z cudem.

Dlatego rozsądek powinien przeważyć nad miłoscią do marki.

Poczytaj ten temat: http://megane.com.pl/topic/37560-coupehatchback/

I jako użytkownik jednego i drugiego, za taką kwotę polecam jednak lanosa.

W tamtym roku sprzedawałem w stanie nienagannym, bez śladu rdzy (podwójny ocynk),

dwa komplety obuwia, pierwszy właściciel za 5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000-6000zł to jest raczej górna granica dla megane sprzed liftu, więc skoro za tyle się nie da kupić, to za ile się da? po lifcie OK - sporo więcej. ale mówimy o megance sprzed liftu. to auto chodzi, przynajmniej z tego co widziałem wśród aut z dolnego śląska, od 2000-6000zł. więc wydawało mi się że za za ok. 5000zł można spokojnie coś znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a szukałeś w całym dolnośląskim czy tylko we wrocławiu? Przejrzałem ogłoszenia na otomoto i wydaje mi sie, ze coś lepszego niż Twoje opcje z pierwszego posta możnabyłoby znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Błagam, ludzie co wy za bzdury piszecie. Za 5 tys nie da się kupić meganki? Ja mam swoją w stanie idealnym, bez najmniejszej oznaki rdzy, nigdzie. Z nowiutkim kompletem opon. I kupiłem za 4500 tys. I to w Gdańsku gdzie ceny są wyższe.. Samochód mam już 8 miesiąc i jedyne co wymieniałem to klocki z przodu ( nie licząc tego, co wymienia się przy kupnie - filtry i olej). Nawet rozrząd miała wymieniony 2tys przed sprzedażą. 2 dni temu wahacz mi zaczął lekko walić. A tak to stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!