Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe radio w Megane III FL


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dziś będąc w salonie Renault, pooglądałem i przetestowałem przez chwilę nowe radio Renault w Megane III FL.

Wygląda na to, że to firma postanowiła pójść do przodu i zintegrować port USB z radiem (nareszcie!) i tym samym zakończyć żywot kosztownego w produkcji C-BOX'a

umożliwiającego podłączenie do zwykłego radia "patyka" USB.

Również portu AUX został przeniesiony do radia i zastąpiony wejściem "jack 3.5mm" jednocześnie w miejscu obecnej klapki z chichami mamy zaślepkę

 

Nowy system nazywa się "Renault Multimedia System". Na moje ucho gra tak samo. Pytanie czy poprawili coś z samym odbiorem stacji radiowych...zobaczymy.

 

Na zaprzyjaźnionych składowiskach części do "Francuzów" nie maja jeszcze tego radia. Nie wiadomo zatem czy Renault zmieniło coś w protokole komunikacji.

Jeśli nie to zapewne owe radio jak się tylko pojawi będzie rozchwytywane a cena na znanym portalu aukcyjnym poszybuje wysoko...

 

Osobiście jak dla mnie to mogli by jeszcze zrezygnować z kosztownego czytnika CD i poświecić zaoszczędzone pieniądze na lepszy engineering tego radia aby grało przyzwoicie.

post-29153-0-12110500-1333213069_thumb.jpg

Edytowane przez Robgold
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy wyświetlane są pełne tytuły (tagi mp3) utworów z pendriva? Gniazdko USB jak dla mnie na frontowej stronie radia już samo z siebie wygląda mało estetycznie, a z wetkniętym weń i wystającym pendrivem (małym czy dużym) to już kompletna brzydota. A przecież można było wykorzystać to miejsce pod klapką i zrobić tam gniazda usb, na karty SD, czy chinch. Wg mnie ewentualna wymiana posiadanego radia na to radio jest delikatnie mówiąc nierozsądna.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi na pewno są wyświetlane. Tak samo jak miało to miejsce przy C-BOX'ie

 

Radio w Megane III i Scenicu III są takie same. Jeśli protokół CAN nie został zmodyfikowany to radio powinno w 100% pasować

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

W nowym radyjku po podłaczeniu patyka do USB niestety u mnie nie widzi wszystkich folderow jak i niewszystkie utwory nagrane nie sa widoczne.

 

Czy czasami nie masz zbyt dużego zapętlenia folderów (w np głównym folderze jest jeszcze jeden, w tym jeszcze i dopiero np mp3)? To bardzo komplikuje sprawę odtwarzania. Najprostsza metoda to folder i od razu w nim mp3. Ilość folderów dowolna. U mnie w moim radiu (nie z USB, ale na nagranym CD) stosuję tą metodę i wszystko gra extra. Może to to jest przyczyna....

 

Ile takie radio może kosztować w ASO, a ile jako używka (jeszcze ich nie widziałem w sprzedaży)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam szanownych maganowiczów

pytanko w zwiazku z tym radiem

czy można zapisać foldery na USB by były odczytywane jakoŚ osobno (chodzi mi o sytuacje gdy mam nagrane kilka płyt na USB a chciałbym mieć dostep do poszczególnych jak w zmieniarce)

w tej chwili czyta mi wszystko po koleji i nie wiem czy jest mozliwy dostep do poszczególnych folderów( plyt)

ps mialem kiedyś xcarlinka i tam był taki podzial na foldery dostepne osobno

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to samo chciałem zapytać. Czy jest możliwość jakiegoś zmieniania folderów w ramach podpiętego USB z mp3? Tez skacze mi po piosence i to nawet nie za bardzo przewidywalnie :/ Nie da się po prostu zmieniać folderów?

 

GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zmieniać foldery, jeśli dobrze pamiętam to naciskamy przycisk ze strzałką powrotu i pokrętłem głośności wybieramy konkretny folder/piosenkę - potwierdzamy naciśnięciem pokrętła.

 

PS.

Możecie potwierdzić błąd w tym radiu opisany tu: http://megane.com.pl/topic/44469-regulacja-bassopran-w-fabrycznym-zestawie/page__p__332181__hl__sopran__fromsearch__1#entry332181 ?

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Wszystkich chciałbym wymienić w meganie III rok 2009 na takie radio czy nie bedzie problemów z podłaczeniem (takie same kostki) i sterowanie wyswietlaczem (megana bez nawigacji)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!