Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Na początek chciałem się przywitać ze wszystkimi posiadaczami Meganek. Ja sam nabyłem ostatnio Megane II (nie wiem co oznacza phll i phl więc nie piszę) 2.0 dci w wersji Renault Sport.

 

Mam problem z wyświetlaczem (tak mi się wydaje), ponieważ klimatyzacja działa, nawiew chyba też.. Problem jest w tym, że na moim "panelu" klimatronika nie wyświetla się "AC" ani jakiś "ludek", przez co nie wiem kiedy klima jest włączona, a kiedy nie. Sterowanie nawiewem (wiatraczek - chyba 8 stopniowy) u mnie kończy się na 2 stopniach (czyli 1 z 4 skrzydełek), ale siła nawiewu zmiania się tak jak przyciskam guzik. Z kolei sptrzałka dot. kierunku dmuchawy jest zawsze na tym samym poziomie lub jej wcale nie ma.

 

Moje pytanie brzmi, czy panel (jak poniżej) rozwiąże problem, czy jest to grubsza zabawa z jakimiś sterownikami.. itp.

 

http://moto.allegro.pl/panel-sterowania-nawiewem-renault-megane-ii-i2202948415.html

 

Dziękuję bardzo za pomoc. I z góry przepraszam za głupie pytania początkującego posiadacza Megane.

 

 

P.S.

Najpierw staram się znaleźć wątek spośród istniejących postów. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedź na pytanie, a brzmi ona:

Może choć nie musi. Bez diagnozy po namacalnym sprawdzeniu wiemy tyle co Ty. Trudno brać na siebie odpowiedzialność za niepotrzebny zakup nowego panela, gdyby się okazało że to nie panel. Należałoby najpierw sprawdzić czy to czasami nie problem w połączeniu kostek do panela, i część informacji z czujników w ustawieniach ginie gdzieś po drodze do wyświetlacza.

Na szczęście by się dostać do wyświetlacza nie trzeba polowy auta rozbierać.

Sposoby demontażu panela są na forum opisane i chyba nawet z fotkami.

Teraz w kwestii formalnej

Ph I lub II jest oznaczeniem wersji przed lub poliftingowej, zarówno w M/S I jak i M/S II.

Skoro nie wiesz jak to rozpoznać oznacza jednoznacznie, że treści polecane do przeczytania w czasie rejestracji na forum, potraktowałeś olewatorsko.

I jak tu teraz starać się odpowiadać, skoro pytający nie zadał sobie minimalnego trudu, by poznać zasady forum, z którego ma zamiar czerpać wiadomości.

Nie jest obowiązkiem użytkowników dociekać jakie nowicjusz posiada auto, a te dane są wielce pomocne w odpowiedziach.

Zalecam wrócić do regulaminu i tematu - instrukcji jak korzystać z forum.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz poszukać gdzieś szrotu i sprawdzić go? na alle masz pełno ogłoszeń ze stolycy. podjechać, zrzucić stary panel i w ciągu 10 minut sprawdzisz wszystko

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!