Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

EGR, przepływka a może jeszcze coś inntego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, po wielu wizytach w kolejnych warsztatach postanowiłem samodzielnie rozwiązać problem. Rozebrałem sobie wszystko, wyjąłem egr i doszedłem do wniosku że sprawdzę jego oznaczania by zamówić nowy. Jednak żadnych oznaczeń na nim nie znalazłem :-), to wzubudziło już moje zainteresowanie. Po dalszych oględzinach okazało się iż jest to jakiś zamiennik wykonany w dość dokładny sposób z napisem made in UK. Zdziwiło mnie tylko że autoryzowane ASO nie zauważyło tego "drobnego" faktu. Przy wyjmowaniu egr zauważyłem też, iż ostatni tależy uchylony był na ok 2mm, a pierwszy (wewnętrzny) przylegał idealnie. Wyczyściłem cały egr dokładnie i już byłem pewnien ostatni tależy latał luźno i czasem się domykał a czase ustawiał się tak że pozostawała drobna szczelina. Czyszcząc zawór panowe z ASO też tego nie zuważyli ! Jako że doszedłem do wniosku iż 400 zł za nieprzylegający tależyk to za dużo zaklepałem koncówkę tak by tależyk przestał się kiwać i latać na boki (widocznie metal z jakiego wykonano trzepień pod wypływem otwierania i zamykania rozbił sie nieco pozostawiając luz) zmontowałem wszytko do kupy zapiąłem egr, przepływomierz i wykonałem jazdę testową. Na początek zauważyłem znaczną poprawę dynamiki, a po przejechaniu 40 km bez błędu uznałem iż wkońcu pozbyłem sie tego problemu.

 

Dlatego jeśli Twój Scenic traci moc, czasem pojawiają sie błędy przy większym obciążeniu, temperaturze, komputer wyświetla błąd egr, to wiedz że ma rację ! :-)

Sprawdź jednak dokładnie sam zawór, czasem wystarczy czyszczenie, czasem któryś tależyk ma luz ! :-)

 

Dziękuje wszystkim, za poświęcony czas i pomoc. No i mam nadzieję, iż mnie również więcej ta przygoda nie spotka. Przynajmniej będę wiedział że już czas zmienić EGR. :-)

P.S.

Jednak cały czas nie daje mi spokoju fakt że nie wyłapali tego w ASO skoro laik zauważył że ten egr nie jest oryginalny :-) ale to już pozostawiam waszej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 6 kwietnia Ci pisałem, żebyś odłączył EGR, już dawno by było po sprawie.

Druga sprawa, U mnie też EGR jest oryginalny z UK. Przepływomierz siemens made in germany. Pompa Bosch. Mnóstwo elementów jest z innych krajów niż Francja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Greenbox zabawił się w kowala. I to się chwali.

ASO to wiesz, wrzuci na kompa, sprawdzi, wywali błąd lub nie i powie "wymiana- pare stówek poproszę. Jakby człowiek spał na kasie to OK ale wiadomo, że pare stówek to czasem pół pensji. :)

Ktoś pisał na forum że czujnik od przepływki czyścił jakimś płynem i pomagało(to tak mi się przypomniało jakby co <piwko>) Tylko nie wiem co to za specyfik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!