Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzecie swiatlo stop


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Walczyłem z tym u siebie kilka dni temu (kombi 2005 rok) Nie działało trzecie światło stop.

Przyczyna nr.1 uszkodzony przewód w wiązce pomiędzy karoserią a klapą (lutowanie).

Przyczyna nr 2. zaśniedziałe styki w samej lampie. Lampa jest oczywiście nierozbieralna;)

Otwieramy klapę bagażnika zdjemujemy plstiki na wysokości stopu (5 spinek) wystaczy odciągnąć oczywiście z wyczuciem - pojawi się dostęp do śrób mocujących spojler. Odkręcamy śróbki torx chyba 20. Zdejmujemy spojler.

Uwaga, poza śróbkami trzyma się jeszcze na zatrzaskach. Mamy dostęp do kostki podłączenia 3 stopu. Tu warto sprawdzić napięcie. Jeśli go brak mamy do sprawdzenia wymienioną wcześniej wiązkę. Jeśli napięcie jest szukamy dalej - wypinamy lampę ze spojlera. Przy pomocy nożyka odcinamy klosz od obudowy (polecam precyzję bo potem trzeba będzie to skleić). Mamy dostęp do płytki z diodami. Sprawdzamy płytkę, czyścimy styki i sprawdzamy jakość połączeń lutowanych. Podpinamy kostkę i sprawdzamy działanie.

Po takim zabiegu światło stop powinno wrócić do życia. Sklejamy klosz (ja użyłem kleju 2 składnikowego). Składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

 

Przydatne narzędzia: kolega lub koleżanka do naciskania pedału, klej, ostry nożyk, lutownica, torx 20 najlepiej namagnesowany, izolacja lub termokurcz, drobnoziarnisty papier ścierny, puszka piwa;)

 

Po opróżnieniu puszki światłem stop cieszymy się w dniu następnym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dokładnie dzisiaj z tym walczyłem,daszek idzie prosto odkręcić ,ale stop to porażka cały klejony ,nie ma się jak dostać ,zacząłem podważać szkło nożykiem popękało ale poszło .Przyczyna że nie świeciło bardzo prosta zaśniedziałe styki w lampie przeczyściłem działa ,tylko czemu do diabła światło nie jest rozbieralne , totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem to spojler jest mocowany 5 srobami torx. 3 sa tak jak wspominali koledzy powyzej a dwie kolejne sa dostepne po skrajnych bokach po sciagneiciu taki malych gumowych zaslepek. Jednak spojler dalej na srodku sie trzyma. Czy tam sa te dwa kolejne zatrzaski? Mam spojler poprostu mocniej pociagnac do gory? Do przodu auta czy do tylu?

 

To wszystko aby sprawdzic dlaczego nagle 3cie swiatlo stopu przestalo sie swiecic.

 

A tutaj jeszcze zeby bylo ciekawiej: http://francuskie.pl/renault-megane-ii-grandtour-do-serwisu

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w poniedziałek biorę się za to światło stop, w serwisie powiedzieli mi 200 zł za światło, a z robocizną okrągłe 300 zł - więc warto samemu się pobawić :)

Na dodatek wyszło mi że nie mam masy w lampie tył lewa strona (100zł w serwisie) i jeszcze świruje mi zamek w klapie tylnej, a jak chwycę w/w przewód idący z klapy to wszystko zaczyna działać :)

 

Pierwsze co to zacznę od tego przewodu, i napiszę co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. U mnie problem z lampą związany był z uszkodzonym przewodem w wiązce - pod gumową osłoną łączącą się z klapą.

Uwagi dotyczące demontażu daszku nad klapą: śruby można spokojnie odkręcić przymykając klapę tak, aby pozostawić jedynie szparę na ręce. Wtedy, nawet jeśli śruba spadnie nam ze śrubokręta to siłą grawitacji spadnie nam pod nogi, a nie do przestrzeni klapy.

Daszek miał oczywiście uszkodzone trzy elementy mocowania daszku śrubami do klapy. Po prostu odpadły lub ktoś je wyłamał. Całe szczęście miałem żywice oraz matę szklaną, a w programie Fani czterech kółek Ed pokazał jak takie ustrojstwo zgrabnie naprawiać, aby już więcej nie odpadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopie trochę temat. Dopadł mnie brak działających świateł stopu w tym trzeciego światła. Po rozebraniu podsufitki, bezpieczników w kabinie jak i pod maską (oba sprawne), doszedłem do prozaicznej rzeczy czyli wymiany żarówek (one obie padły). Ale trzecie światło nadal nie działało. Dostałem się do światła, wtyczka sprawdzona miernikiem i napięcie było. Teraz dochodzimy do sedna, otóż większości może się wydawać że padła lampa i trzeba kupować nową. U mnie problem leżał w gnieździe pod wtyczkę! Cała lampa jest wyjmowalna i rozbieralna praktycznie do płyty z diodami, wtyczką i obudową. Po podpięciu baterii 9V pod płytkę z diodami wsio świeciło. Problemem była biała wtyczka, która dość luźno i niezbyt sztywno siedziała w gnieździe płyty z diodami. Kto chce może pobawić się żeby to na sztywno zrobić. Można też dać trochę lutu na oba bolce wtyczki ale prostsze rozwiązanie to zapchanie wtyczki pod konektory folią alu tak żeby wtyczka siedziała mocniej. Całość składamy i działa nadal. Tak więc polecam każdemu wpierw podpiąć pod lampę nieduże napięcie i sprawdzić czy aby na pewno jest to spalonych diod czy nie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

fajny ten manual, planuję go wykorzystać, ale czy naprawdę nie ma możliwości wyjęcia tej lampy bez ściągania daszka??? trochę mam obawy o to czy daszek po założeniu będzie się trzymał solidnie:50_open_mouth:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, prezes72 napisał:

ale czy naprawdę nie ma możliwości wyjęcia tej lampy bez ściągania daszka???

Nie ma opcji.

Polecam odłożyć prace, aż będzie trochę ciepłej żeby plastiki były elastyczniejsze. 

26 minut temu, prezes72 napisał:

trochę mam obawy o to czy daszek po założeniu będzie się trzymał solidnie:50_open_mouth:

Pewnie Ci się coś urwie np. miejsca na wkręty, które trzeba ponownie przykleić i można dodatkowo wzmocnić mocowanie alternatywnym mocowaniem np. na trytytki jak zrobił jeden z użytkowników.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!