Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzecie swiatlo stop


Rekomendowane odpowiedzi

daszek trzyma się na 6 śrubach tak? Więc po co ASO dokładało jakieś zaczepy, 6 śrub było aż tak niewystarczające dla tego elementu? Czy te zaczepy to takie 3 plastikowe czarne ustrojstwa widoczne na górze od wewnątrz po otwarciu klapy, 2 po bokach obok zawiasów i 1 na środku?

Chyba na razie zakleję czymś ten stop i pierdyknę na nim jakieś hasło

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, prezes72 napisał:

Więc po co ASO dokładało jakieś zaczepy, 6 śrub było aż tak niewystarczające dla tego elementu?

Poszukaj informacji o latających spojlerach z trzecim światłem przy większych prędkościach. Jest ich trochę.

24 minuty temu, prezes72 napisał:

Czy te zaczepy to takie 3 plastikowe czarne ustrojstwa widoczne na górze od wewnątrz po otwarciu klapy, 2 po bokach obok zawiasów i 1 na środku?

Tak jakby. Jak rzucisz fotkę to Ci potwierdzę czy tak to u mnie wyglądało. Swojego zdjęcia nie mam.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te zaczepy, które dokładało ASO w ramach tzw. "akcji przywoławczej" (chyba ok. 2013 roku). Wg mnie można je tylko oderwać/odciąć - nie da się ich chyba inaczej zdemontować. Widziałem taki - nazwijmy go - spojler, który nie miał tych dodatkowych zaczepów :arrow: do końca użytkowania auta przez teścia - nie odleciał - ale mocowania były wewnątrz połamane (demontowaliśmy w podobnej sprawie...). Także tak, to wzmocnienie było raczej konieczne, niemniej nie wiem jak można się dobrać do trzeciego światła stop nieniszcząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając życie przy próbie demontażu na pewno coś połamię i pewnie będą to też te zaczepy, a nie mam żadnej gwarancji że uda mi się naprawić lampę bo nie wiem czy problem tkwi tylko w zaśniedziałej kostce czy w samych ledach, więc pomyślę nad stałym zasłonięciem tej lampy i założeniem jakiegoś stopu za szybą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konwil napisał:

Tak, to są te zaczepy, które dokładało ASO w ramach tzw. "akcji przywoławczej" (chyba ok. 2013 roku).

Potwierdzam.

2 godziny temu, konwil napisał:

Wg mnie można je tylko oderwać/odciąć - nie da się ich chyba inaczej zdemontować.

Prawda ale nie ma potrzeby by je demontować. Nie da sie ich tak po prostu pozbyć i założyć i utrudniają one demontaż daszka ale można to zrobić tylko poczekaj, aż będzie cieplej żeby plastiki były bardziej elastyczne niż teraz.

2 godziny temu, prezes72 napisał:

coś połamię i pewnie będą to też te zaczepy

Prędzej urwiesz mocowania śrub. Te zaczepy są z grubego i mocnego plastiku.

2 godziny temu, prezes72 napisał:

nie mam żadnej gwarancji że uda mi się naprawić lampę bo nie wiem czy problem tkwi tylko w zaśniedziałej kostce czy w samych ledach

W większości przypadków chodzi o połączenia elektryczne wewnątrz lampy i daje się je odnowić. U mnie była mega przerwa w blaszkach. Jak padną diody to też możesz wstawić nowe.

2 godziny temu, prezes72 napisał:

więc pomyślę nad stałym zasłonięciem tej lampy i założeniem jakiegoś stopu za szybą

Zawsze możesz kupić używaną lampę i podmienić. Ja jako totalny amator zdemontowałem daszek z zabezpieczeniami po akcji serwisowej i ją rozpołowiłem/skleiłem, a tato mi ją polutował. Później jeździłem prawie 4 lata i wszystko działało. Z drugiej strony dzisiaj po prostu kupił bym używkę i odpuścił sobie naprawę starej. Byłoby szybciej i bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem, z jednej strony kusi mnie tam pomajsterkować, a z drugiej strony się boję i coraz bardziej zastanawiam się nad uniwersalna lampą zamontowaną na szybie od wewnątrz, ktoś już może próbował taką montować??? 

wynalazłem takie coś:

http://allegro.pl/swiatlo-stop-28-led-stop-12v-dodatkowe-extra-i7070187046.html

 

i takie coś:

http://allegro.pl/trzecie-swiatlo-stop-lampa-40-led-promocja-ce-i7187471678.html

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!