Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaką instalacje polecacie do mojej megi?


michaeldd91

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ja troszkę przy samochodzikach robię bo to mój zawód :) ale na lpg zjezdziłem już jednego megana i to przez właśnie złą instalację... :) i dlatego się pytam na jajich panowie jezdzicie :) Co do BRC nie mam przekonania a na systemie ESGI 2 jezdzilem 2 latka i zrobiłem 240tys km..Powiem odrazu że nie polecam <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc ma swoje plusy i minusy, ale wygrywa wtryskiwaczami, które znoszą dobrze polski gaz (pod warunkiem, że będą to prawdziwe brc). Jak chcesz mieć absolutne cudo zamontuj 5 generację albo prinsa, rozsądnie to co podałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rozsądną cenę możesz mieć bezproblemową (jeżeli będzie dobrze założona) instalację:

- Stag 4 Plus (w zupełności wystarczy do tego silnika)

- reduktor proponuję z lekim zapasem - nie polecam Alaski bo jest praktycznie do 90KM i w zimie może być problem

(ja mam w zimie problem w Clio III 1,2 75KM z alaską)

polecam AC R01 lub Zavoli Zeta N

- wtryski (tu nie należy oszczędzać bo dobre wtryski to idealne dawkowanie gazu) - Hana

- butla we wnęce koła zapasowego

Całość możesz mieć za ok 2600-2700 zł. Ważne, żeby było dobrze zamontowane - przede wszystkim nawierty zrobione w odpowiednim miejscu - oczywiście na zdjętym kolektorze (w metalowej części)

Co jest też ważne przy stagu to bardzo duża sieć instalatorów a tym samym ogólnodostępny serwis

Oczywiście można zejść z ceną do poziomu nawet 2000 zł ale w tej cenie będzie pewnie tylko Alaska do 90KM, wtryski czerwone Valteki za 120 zł i z pewnością nawierty zrobione w górnej części kolektora bez jego zdejmowania.

Poszukaj jakiegoś polecanego zakładu w Twoim rejonie

na forum lpg z pewnością znajdziesz. Lepiej czasem pojechać dalej i tam zakładać a potem mieć spokój niż jeździć co tydzien na ciągłe regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam coś takiego:

zdjcie2793sws.jpg

Znawcy niech się wypowiedzą <piwko>

zdjcie2796.jpg zdjcie2795.jpg

Butla, nominalnie 48 litrów (jeszcze sam nie nabijałem od zera do końca)

zdjcie2797.jpg

Wtryski matrix, miało być optymalnie do tego silnika, zobaczymy za rok.

p.s. jeszcze na regulacji nie byłem. Za chwilkę zrobię 1000.

Gazonik raczej ok, znam parę jego robót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Proponują mi w warsztatach:

1. całość ac - stag 4 -całość 24m-ce gwarancji

2. stag 4 + reszta reg -24/12 m-cy reg

3. stag 4 + valteki i reduktora nie pamiętam -24/zależy od przebiegu

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!