Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaką instalacje polecacie do mojej megi?


michaeldd91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem posiadaczem Scenica II 1,6. Dziś oddaje go do zagazowania. Gazman polecił mi brc SEQUENT 24 z wtryskami brc i generalnie całym osprzętem brc butla stako. co sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i nie ma najmniejszych problemów o ile instalka zostanie poprawnie zamontowana. Zwróć szczególną uwagę, aby był ściągany kolektor do wiercenia i wkrętki były w odpowiednim miejscu czyli w kolektorze metalowym (broń Boże w plastikowym, co się zdarza większości monterów BRC) jak najbliżej wtrysków Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciąganeie kolektora ktoś tu jest smieszny, zamontowałem już około 20 instalcji z silnikiem 1,6 i 1,4 16v i jakos nigdy kolekotora sie nie sciąga wierci sie od dołu w są tam miesca na dysze przygotowane przez producenta,

a instalcja brc seqent 24, koszt może troche wyższy, ale za jakośc i bez awaryjnośc chyba warto, montuj staga na valtekach, valteki są za wolne, i wytrzymują 30tys km, a 1wymina listwy to już różnica ceny, brc wytrzymuje wtryskiwacz około 150-200tyś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównujesz skałdaka do kopletnej instalacji, brc wtryskiwacz też jest pojedynczy, instalacje tech w modzie może i tak, ale takie same modne co stag, dlaczeko nie montują stagów np iso 300 na hanach, bo wychodzi tyle co za brc, zdługo montuje instalcje żebys mi mówił że sie mało znam,

a kolejna rzecz podzespoły podzespołami, a jak montaż się spiepszy to już inna sprawa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, wszystkich których znam druciarzy czy nie zaczęli montować na hanach bo wtryskiwacz jest precyzyjny. Brc wtryskiwacz może pojedynczy, ale montowany jedynie w listwie. Znam tylko jedną osobę która montuje, a nie wrzuca brc pod maskę i jest ona w Katowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montuje w krakowie, i montaże sa bardzo ładne i fachowo wykonane,http://www.autotestserwis.pl/galeria.html

zerknij na fotki, montujemy tylko i wyłacznie brc, serwisujemy wiekszosc instalacji, jako jedyni w krakowie may hamownie gdzie fachowo robimy mapy gazu,

na śląsku pewnie są tez dobre warsztaty, ale jak sie nie które ogląda montaże to głowa zalewa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki zakład ma jeszcze nikt wiec nie ma z zakładów gazowych, to wytłumacz mi poco sciągac kolektor, jesli mozna wierci za pomoca wałka giętkiego w orginalnych miescach przeznaczenia dysz gazowych, chodzi ci o weze do listwy wtryskiwaczy, to staramy się dobierac jak najkrótszy ale bez możliwosc załamania się, i w dogodnym miejscu do wymiany filtra gazwowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor sciąga się po to, aby opiłki nie dostały się do cylindrów. W niektórych autkach (np. Scenic II 2.0 16v) nie podejdziesz żadnym giętkim wałkiem. Wtedy niektórzy instalatorzy wiercą jak podejdzie i gdzie podejdzie. Miałem zamontowane BRC tak: post-33168-0-74480300-1347597717_thumb.jpg

wkrętki w górny kolektor plastikowy i makaron pod maską, pocięta osłona silnika i parę innych niuansów.

Po poprawkach wyglada tak:post-33168-0-34451400-1347597574_thumb.jpg post-33168-0-44761600-1347597595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys się sciagało takie kolektory, a teraz nie nie znajdziesz jedengo naszego montażu że stwierdzisz że dysze są źle wywiercone, jesli jest wałek giętki to wystarczy odcinek około prostego dojscia 7cm, żadko się zdaż żeby takiego nie było, są przerabane miejsca do wiercenia, np renówka silnik 1,6 8v,

 

Dodano: 14 wrz 2012 - 20:08

klientów mamy tylko z polecenia, a na robote nie narzekamy a to o czyms już swiadczy chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że otwory pod dysze są źle wywiercone, tylko pozostałości z wiercenia (np. opiłki aluminium) dostają się do cylindrów mogąc je zarysować. Co do klientów, nie każdy jest świadom jak powinna być poprawnie zamontowana instalacja. Ja też montowałem w warsztacie BRC "z polecenia" i widziałeś jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!