Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"strzelanie" przy dodawaniu gazu


Wydra_Scenic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją "Renatą" takiego typu, że gdy jadę na LPG i dodaję gazu rozpędzając się samochód "strzeli". Jest to taki odgłos jakby strzelającego powietrza, wrażenie, że auto nie może jechać i się dusi i jak sobie strzeli to jedzie dalej. Na benzynie auto sprawuje się bez zarzutu.

Podpowie ktoś co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności, kiedy były wymienione przewody i świece (one lecą dużo szybciej jeśli jest instalacja LPG). Ponadto czy gaziarz założył prawidłowe świece do LPG, znam wiele przypadków, że kupują zwykłe ... a co tam, aby wyjechał z warsztatu. Mam również nadzieję, że masz na filtrze powietrza założone zaworki bezpieczeństwa, inaczej filtr poszedł by ma asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szerzę herezji, nigdzie nie napisałem o wieloelektrodowych (chociaż miałem trzyelektrodowe w Fiacie 125Me+LPG). Być może teraz się pozmieniało coś, ewentualnie nie potrzeba do silników wtryskowych jakichś szczególnych świec. Pamiętam, że jak zakładali mi gaz do Fiata i Astry, to wymieniał mi świece, że niby specjalne do LPG, nawet na rachunku były wyszczególnione, ewentualnie to mnie oszukano. Ale nigdzie nie pisałem o wieloelektrodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak panowie, gaz mam zwykły, bez sekwencji, świece i kable wymieniane w zeszłym roku (świece typowe do LPG).

Jeśli chodzi o filtr - tak jest zawór ( o ile tak się to nazywa) bezpieczeństwa (taka blaszka na sprężynce do wylotu powietrza)

Podjadę na dniach wyregulować lpg i sprawdzę czy to coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Mam poobny problem. Czasami przy dodawaniu gazu slychac glosny strzal po maską. Po takim strzale auto sie dusi na gazie i musze jechac na benzynie (na benzynie auto jezdzi bez zarzutow). Przewody i swiecie byly wymienione przedwczoraj - nic to nie dalo. Wczoraj bylem wyregulowac gaz i na poczatku bylo ok ale pozniej znowu strzal i to samo. Instalacja jest zwykla. Czy ktos moze wiedziec gzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka wymieniona. Swiece sprawdzone. Wszystko niby ok. Teraz efekt jest taki ze na gazie strasznie sie dusi (nie ma mocy) i dodatkowo nieregularne obroty. Przy zapaleniu silnika i przelaczeniu na gaz samochod gasnie.

Na benzynie wszystko OK. Jutro wymieniam filtry gazu.

Ktos ma jakis pomysl co mozna jeszcze sprawdzic? Ktos moze kogos polecic z Wroclawia kto moze porzadnie sprawdzic co jest nie tak w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam podobnie, strzały na gazie przy depnięciu

na benzynie ok

czyściłem już przepustnice i krokowy, niby ok, kable wymieniałem i świece parę miesięcy temu, powinno być ok

 

teraz tak, sprawdziłem cewki - opór - mają na uzwojeniu (nie wiem czy wtórym czy pierwotnym)... wkażdym razie na tych bolcach od kabli WN jak zimny to około 10,5 Koma, i na zimnym raczej nie strzela choć mu się zdaża

na rozgrzanym ma już 12,8 do 13,5 Koma - czy to już za dużo?? czy to normalnie tak ma?

a na tych stykach trzech niżej od 0,5 oma do 3,5 oma

 

cewki do wymiany?? mam sagema, jeszcze chyba oryginalne

 

Dodano: 06 cze 2012 - 11:53

nikt nie wie jakie powinny być opory na cewkach??

na rozgrzanych cewkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!