Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury dolotu powietrza?


slawek_Pol

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szybka piłka czy 'czujnik temperatury indeks glikemiczny dolotu powietrza' to to samo co 'czujnik ciśnienia doładowania' ?

jeżeli tak to mam pytanie, dam rade samemu wymienić? i czy musi być konkretnie od 1.9 130KM czy od 120KM też podejdzie?

z góry dzięki za odpowiedz.

pozdrawiam

Edytowane przez slawek_Pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury mierzy temperaturę, czujnik ciśnienia - ciśnienie, oba podają dwa zupełnie inne parametry., przecież wynika to z ich nazwy. Nie rozumiem po co zadajesz takie trywialne pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie ma żadnego infa na temat tego 'czujnika temperatury dolotu powietrza' a objawy są takie same jak przy tym czujniku ciśnienia, i to mnie zmyliło.....

 

jeżeli ktoś coś wie o tym 'czujniku temperatury...' to będe wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest częścią przepływomierza powietrza, niewymienialny, chyba że razem z przepływomierzem.

edit

Nie zuważyłem, że masz wersję 130 KM, to co powyżej napisałem dotyczy 120 KM. Może w tej wersji jest jak w 1,5 dci tzn. występuje czujnik ciśnienia i temperatury powietrza wlotowego jako jedna całość. Po prostu do czujnika ciśnienia jest wstawiony termistor mierzący temp. powietrza.

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

slawek_Pol

1. w wersji 130 KM (F9Q 804) czujnik ciśnienia doładowania ma symbol: Bosch - 0 281 002 709 i nie jest zintegrowany z czujnikiem temperatury powietrza

2. w wersji 120 KM (F9Q 812) czujnik ciśnienia doładowania jest inny (prawdopodobnie Bosch - 0 281 002 566 lub 0 281 002 931 lub 0 281 002 997) i ma inne parametry ciśnieniowo-elektryczne niż w punkcie 1. oraz także nie jest zintegrowany z czujnikiem temperatury powietrza dolotowego

 

DaakK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, podpinałem i wyszło że ten czujnik nawala, objawy: przy wyższych obrotach (głównie na 5 i 6 biegu) wyskakuję info 'sprawdz wtryski' i auto znacznie traci na mocy.

 

no nic, dzięki Panowie, w przyszłym tygodniu wymontuję przepływomierz i mam nadzieję że wszystko się wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!