Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka w drzwiach bocznych nie świeci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!! Jestem posiadaczem Renault Scenic III 2009 rok. Ostanio zauważyłem że nie działa mi oświetlenie w drzwiach bocznych - drzwi od kierowcy. Wyjąłem lampke i podczas próby wyjęcia zarówki doprowadziłem do zwarcia. Czy wiecie który z bezpieczników odpowiada za to oświetlenie? Ja przejrzałem wszyskie (wewnątrz samochu - przy kolum,nie kierowniczej) i wydaje mi się że są dobre. Znajomy elektryk telefonicznie powiedział mi że te samochody maja modułu komfortu, i być może gdzies tam jest bezpiecznik - bądź co gorsze moduł został uszkodzony. Dodam jeszcze, że pozostałe oświetlenie (zarówno reszta drzwi, oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne) działa. Macie jakieś prozpozycje usuniecia i zlokalizowania usterki? Czekam na Wasze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na wyświetlaczu pokazuje Ci, że drzwi są otwarte? Mam na myśli te drzwi, gdzie masz spaloną żarówkę. Jeśli żarówka nie świeci i na wyświetlaczu nie pokazuje, że drzwi są otwarte (przy ich otwarciu, oczywiście) to być może winę ponosi krańcówka. Czy żarówka na 100% jest spalona? Spróbowałeś włożyć nową?

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem, na wyświetlaczu po otwraciu drzwi jest widoczny znaczek otwartych drzwi. Co szukać dalej?

 

Dodano: 09 maj 2012 - 20:51

Problem zażegnany, wizyta u elektryka - diagnoza naprawa zabezpieczenia BSI. Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To chyba ja tez muszę pojechać z podobnym problemem do elektryka.

W Meganie 3 , w tych samych drzwiach kierowcy, lampka zapala się na 5 sekund, gdy w innych drzwiach lampki świecą się chyba po 30 sekund od otwarcia drzwi.

Szkoda tylko , że auto już jest po gwarancji i przegapiłem zgłoszenie tego problemu na którymś przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U siebie też mam podobny problem. Żarówka na 100% dobra (sprawdzana miernikiem i w drzwiach pasażera). Sprawdzam kabelki miernikiem po otwarciu drzwi i jest w nich 12V, ale jak wepnę żarówkę nie ma napięcia. Co może być grane? Pomoże ktoś?

 

Dodam tylko, że napięcie mierzę w kostce żarówki dotykając przewodami miernika gniazd w kostce. Czy taki pomiar coś mi da? Może powinienem mierzyć jakoś inaczej?

Edytowane przez PeeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to jest UCH i gdzie tego szukać?

 

Przy okazji: W mojej wersji są kabelki pod lampki w przednich drzwiach, ale w tylnych już nie ma, dziwne.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. No ja mam podobny problem. Wymieniając żarówkę podświetlenia drzwi od strony kierowcy chyba doprowadziłem do zwarcia i mimo iż bezpieczniki są OK lewe drzwi nie świecą. Na kostce zamiast 12V jest tylko 10V. Bardzo proszę o pomoc. Co może być tego przyczyną? Który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie drzwi? Przejrzałem wszystkie i jest OK. Gdzie szukać i przyczyny i jak ją usunąć? Bardzo proszę o poradę.

Edytowane przez Adamo571
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie drzwi jest sterowane elektronicznie, co widać przez delikatne wygaszanie.

Przy zwarciu w oprawce mógł się uszkodzić układ elektroniki sterujący żarówkami w drzwiach, a bezpieczniki mogą być OK.

Do tego chyba każde drzwi mają swoje sterowanie, bo widziałem takie auto , w którym różnie wyłączają się lampki w różnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi pasażera:

Dział to tak iż sterowanie idzie z UCH ale masą więc nic złego sie nie stanie -

Plusik leci z skrzynki bezpieczników bezpiecznik F18 10A i mógł paść ten bezpiecznik - należy sprawdzić beziecznik i czy dochodzi do niego plusik

Jak wsztystko OK należy prześwietlić instalację czy dochodzi masa z UCH - podłączyc żaróweczkę pomiędzy + a masę z UCH kabelek łososiowy

Sprawdzic czy mamy stały plus - żaróweczka pomiędzy czerwony a masę

 

Bezpiecznik F18 odpowiada za:

Bezpiecznik: oświetlenie podręcznego schowka pasażera (168) –

oświetlenie bagażnika z lewej strony (509) – oświetlenie drzwi

pasażera (524) – oświetlenie tylnych prawych drzwi (525) –

oświetlenie tylnych lewych drzwi (526) –

przednia lampka sufitowa (213) – przednia lampka sufitowa przy

prawym lusterku wewnętrznym (541) – przednia lampka sufitowa

przy lewym lusterku wewnętrznym (588) – czujnik opadów (1415)

oświetlenie wnęki pasażera z przodu (1118) - oświetlenie wnęki po

stronie kierowcy (1119) - oświetlenie wnęki na nogi po stronie

pasażera z tyłu (1120) - tylne oświetlenie wnęki na nogi po stronie

kierowcy (1121) - lampka oświetlenia środkowego schowka (1387) -

lewe światło w pokrywie bagażnika (1685) - prawe światło w

pokrywie bagażnika (1686) - lampka sufitowa tylnej belki

poprzecznej (300) - lampka sufitowa po prawej stronie, z tyłu (214) -

prawe światło w bagażniku (508) - lampka sufitowa 3. rzędu (1425)

 

Drzwi kierowcy tam mamy na stałe mase podana na Czarny przewód

A Szary idzie do modułu 1122 znajdującego się w drzwiach kierowcy koło silniczka szyby

Moduł posiada jeden bezpiecznik F32 30A i odpowiada za:

Bezpiecznik: moduł elektroniczny połączenia multipleksowego drzwi kierowcy (1122)

 

Pozostaje podłączyc CLIP i skasować błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!