Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Postojówki led


T.Boy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić postojówki na diody np. takie http://moto.allegro.pl/ellight-t10hp001-12v-1w-w5w-high-power-led-i2289405079.html

Muszą świecić światłem białym (najlepiej bez niebieskiej poświaty) i muszą być mocniejsze od żarówek "żarnikowych"

Czy te z linku będą świecić jak te Philips-y?

post-17361-0-38627700-1335482071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych akurat nie sprawdzałem ale z przerobionych jakie wpadły mi w ręce to najlepiej się sprawdzają z dużą "bańką".

Dobrze rozpraszają.

Jakbyś kupował to sprawdź zaraz jakie tam zastosowali rezystory coby nie za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w obu samochodach mam Bosma Lamps LED cool white, mat white i o ile w 1 nic się nie dzieje od pół roku to w 2 od 3 dni pięknie świecą.

Stronka producenta: http://bosma.pl/index.php?Itemid=14&id=14&option=com_content&task=view

Obie posiadają soczewkę skupiającą czyli zaokrąglaną.

Cool white: (co prawda jest to wersja 24V ale to tylko ma służyć jako pogląd)

http://allegro.pl/zarowki-diodowe-biale-1led-t10-24v-bosma-leds-i2297874563.html

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkaba: Właśnie coś takiego mam tylko nazwy producenta nie pamiętałem <piwko>

U mnie już działają 1,5 roku i dalej świecą.

Jedną musiałem tylko wydłubać ponieważ odlutowała się diodka zabezpieczająca.

Szybkie lutowanie i dalej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świecą te "bosmy"? To mnie najbardziej interesuje. Światło wypełnia całą lampę i jest widoczne na asfalcie przed autem? W lampę w nocy można patrzeć bezpośrednio czy oślepia?

Merkaba włóż (jeśli możesz) w trzecie światło stop i napisz czy jest różnica w świeceniu pomiędzy żarówką a diodą.

Tak wyglądają philips-y

post-17361-0-42952800-1335537354_thumb.jpg

post-17361-0-20902600-1335537403_thumb.jpg

Szukam dla nich tańszej alternatywy

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi stop to wstaw LED'y walcowe czyli płaską soczewką, sam przymierzam się do zakupu 10 sztuk i wstawić je w miejsce stopu w obu autach.

Jeśli chodzi o świecenie to jak zrobi się ciemno zrobię ci fotkę i podeślę tu. W 1 meganie mam też w przednich migaczach (w błotkach) te ledy i i nocą dają świetny efekt bo w dzień to tak trochę słabo bo trzeba by je rozdłubać dodać odbłyśnik i wstawić z płaską soczewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkaba no właśnie słabo <piwko> . W trzecie światło stop włożyłem tego mojego philips-a a resztę zostawiłem na żarówkach "żarnikowych". Philips świecił co najmniej tak samo jasno jak reszta.

A gdy wstawiłem jedną taką

post-17361-0-58107200-1335540822_thumb.jpg

to ledwo ją było widać

bielin a z jaką "mocą" świecą te co ty masz? Np. zrób test w trzecim świetle stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło wypełnia całą lampę i jest widoczne na asfalcie przed autem?

Chwila, bo chyba czegoś nie rozumiem.

To mają być postojowe czy tak sobie kombinujesz jak dzienne zrobić <piwko>

Jeśli to mają być dzienne to nie tędy droga. Przepisy :)

W lampę w nocy można patrzeć bezpośrednio czy oślepia

Postojowe nie powinny oślepiać. Świecą wystarczająco jak na postój.

Zdjęcia jeszcze gorące :) 2 z bliska jedno w oddaleniu.

zdjcie0274.jpg zdjcie0275.jpg zdjcie0276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes zobacz zdjęcie z pierwszego postu. Dzienne dziennymi, a postojowe postojowymi. A że mocne, to mogą być. Potwierdził to diagnosta, którego specjalnie podczas przeglądu w tamtym roku spytałem o te postojowe. "Jeśli potrzebne panu takie mocne to nie widzę przeciwskazań". Kilka kontroli policyjnych, auto na postojówkach, policjanci oglądają i nawet pytają skad mam takie, ale dowodu nie zabierają i nie upominają <piwko> .

Z tym oślepianiem. To tak najprościej sprawdzić "moc" tych diod. Szukam własnie takich mocnych które po włożeniu w lampe, będa świecić przez czerwone szkło co najmniej tak jasno jak normalna żarówka. Bo te które miałem z czterema diodami smd3528 nawet w połowie zwykłej żarówce "żarnikowej" nie dorównują. Lepszych niż te smd to w mojej okolicy nie znalazłem. Zostało mi już tylko allegro. Ale jak już kupić to dobre. Dlatego potrzebuje fachowej porady aby kupić raz a dobrze. Wiem że sprawdzą się na pewno te moje philips-y ale para kosztuje ok. 50zł. Więc szukam czegoś tańszego a równie dobrego.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda:

W całkowitej ciemności:

p2008112105.jpg

W oświetleniu miasta:

p2704122238.jpg

 

Jak pisałem poprzednio w stopie i bocznych migaczach rodzi się problem ponieważ diody świecą do 170 stroni a najczęściej 120 więc widmo światła jest trochę małe dlatego trzeba by zastosować jakiś odbłyśnik i dobrego led'a z płaską soczewką by to ładnie wyglądało, albo zabudować dno diodami smd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

T.Boy: te co ty kupiłeś są na diodach SMD3528. Cyli bardzo słabe. Lepiej kupić na diodach SMD5050, bo jedna dioda SMD5050 to trzy diody SMD3528 w jednej obudowie.

 

Znajomy zamontował sobie ten model:

klepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-13xSMD-W5W-T10-KolorBialy/11"]Żarówka Led 13xSMD 5050 W5W T10 Kolor:Biały Renault Megane

 

Żarówka ma 13 sztuk Led SMD5050 więc daje tyle światła co 39 ledów w tej twojej małej żarówce. Do tego ledy skierowane są na boki, więc całę światło będzie odbijać sięod luster w kloszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markkato fajne te "żarówki", ale potrzebuje krótszych. Chcę je zamontować w trzecim świetle stop, aby światło które daje lampa było mocniejsze, a nie ma w niej zbyt dużo miejsca. Eksperymentowałem też z różnymi żarówkami led w lampach tylnych (postojowe i postojowe + hamulec). Ale jak na razie to trafiałem na taki które od razu widać że świecą słabiej niż zwykła żarówka. A przyświetle dziennym prawie wogóle ich nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!