Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.

Po załączeniu klimatyzacji, podczas równej jazdy co 2-3 sekund na przemian czuć coś podobnego do hamowania silnikiem. Jak dam auto na luz to przez te 2-3 sekundy auto delikatnie hamuje, potem znowu poprawna jazda i ponownie ten sam efekt. Co może powodować takie chwilowe na przemienne obciążanie silnika.

Edytowane przez canooe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączająca się sprężarka klimatyzacji, pytanie dlaczego komputer co chwila ją wyłącza. A klimatyzacja w ogóle działa, dawno była nabijana? Istnieje ryzyko zatarcia sprężarki, warto podjechać do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu serwisowałem klimatyzacje - działa poprawnie i chłodzi. Do upałów które były dwa dni temu z niej nie korzystałem a tu teraz taki problem się pojawił. Problem jest podczas jazdy, na postoju wydaje się iż wszystko działa poprawnie. Raczej na pewno czekam mnie wizyta w serwisie klimatyzacji i diagnoza problemu podczas jazdy.

Edytowane przez canooe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam tez problem z klima, który ujawnil się kilka dni temu, u mnie to straszliwy chalas po załaczeniu klimy !?

czy to oznacza że się zaciera? to jest do zrobienia - naprawy czy tylko wymiana sprężarki mnie ratuje ?

z góry przepraszam że pisze w tym temacie ale nie chciałem tworzyć nowego a problem mamy podobny <piwko>

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po sprawdzeniu klimatyzacji. Wydaje się być wszystko w porządku. Mechanik stwierdził, iż przyczyna tak częstego włączania klimatyzacji - sprężarki, jest jej właściwa praca. Według niego Renault tak ma, iż zawór często zmienia ciśnienie. Do samego chłodzenia nie mam żadnych uwag a i praca wydaje się być właściwa po za tym według mnie dziwnym szarpaniem auta. <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprężarka chodzi cały czas gdy są spełnione warunki czyli ciepło.Jak w tamtym roku były upały to w jeździe po mieście gdy ciśnienie przekraczało max dopuszczalne to sprężarka się wyłączała na parę minut i później znowu się włączała.Ale działo się to w kilu minutowych odstępach.Mam zamontowaną kontrolkę pracy sprężarki więc mogę to sobie dobrze sprawdzić.Na trasie nawet w upały sprężarka się nie wyłącza.Może mam inne Renault (Megane II phI)Climatronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!