Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się zabieram za wymianę tarcz i klocków tyle że u mnie jest dramat bo mam na 5 śrub,z tego co się dowiedziałem to tarcze do mnie produkuje tylko ATE i BOSCH.

Tarcze za tył BOSCHA zapłaciłem 720 zł,jeszcze muszę kupić przód gdzie już na mnie czekają,ciekawostka jest taka że gościu mówi że ma dla mnie Brembo,pewnie pojadę i się okażę że jest na 4 śruby,bo już miałem takie cyrki i to w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem komplet na przodzie :mrgreen: wszystko gra i buczy, od jutra "docieram" (jedynie spinki zostawiłem stare bo te nowe ciężko wchodziły i jakoś tak miałem wrażenie, że mogłyby wyskoczyć z gniazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Dawno tu nie zaglądałem ale czas się zajać hamulcami.

Podłaczę się pod temat ponieważ czeka mnie wymiana kompletu hamulców przód + tył tarcze z klockami.

Chciałbym mieć pewnosć że kupie prawidłowe.

Mam Megane II ph II rok 2007, silnik 1,5dci 86KM, sedan.

Polecicie mi jakieś dobre tarcze?

Z tego co czytałem na forum to najlepsze są TRW, ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klocki TRW czy jakieś inne do tych tarcz?

W zasadzie mam problem z klockami na przód bo widzę że są jakieś 3 różne rodzaje.

Czy to można dojść tylko po nr VIN czy da się to jeszcze jakoś sprawdzić inaczej bez odkręcania kół?

TRW ma GDB1552, GDB1687 i jeszcze są chyba GDB1597.

W specyfikacji różnią się rozmiarami, które wybrać żeby miec pewność przed zakupem ze te które zamówię będą dobre?

Co do tarczy przód chciałem kupić TRW DF4110 a na tył tarcze SNR KF155.77U i klocki TRW GDB1330.

PS. Chyba już wszystko wiem, GDB1687 są dla wersji produkowanych po 2005.11 a GDB1552 do 2005.10.

PS2. Czy te ze znanego portalu aukcyjnego firmy Bazarto to jest to co kolega miał na myśli?

 

Tarcze wymienione. Na przód kupiłem komplet ATE, na tył oryginalne tarcze + klocki TRW wszystko wyniosło mnie 900zł.

Edytowane przez mmmarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Odkurzam nieco temat ;)

Chce zamówić przez internet klocki i tarcze przednie - w planie są TRW.

Mam Megane II Kombi z końca 2005 (rejestracja początek 2006). Jak mogę się dowiedzieć czy mam klocki w systemie ATE czy BOSCH? Wiem, że właśnie na przełomie 2005/2006 była jakoś zmiana tego systemu, a jestem laikiem w temacie i nie wiem jak to sprawdzić :)

Podaję VIN, może można po nim to określić:

VF1KM1R0H35038629

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!