Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie silnik z 10sek po odpaleniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

U mnie sytuacja wyglądała tak, Auto kupione, wymienione świece, później olej i rozrząd. Ponieważ nie znałem historii auta, sprzedający też nie (komis) Mechanik wymieniając rozrząd dzwoni do mnie i mówi ze rozrząd jest nowy. ale i tak go wymieniłem, natomiast koło zfr zostało poprzednie. 

Przed wymiana czasami mi gasł w różnych momentach np dojeżdżając do skrzyżowania,  

Sytuacja trochę się uspokoiła po wymianie rozrządu na ok 4 miesiące. Auto padło mi pod domem. Wsiadam chcę jechać, odpalam i gaśnie. i tak w koło.

Poprosiłem kolegę żeby podjechał z kompem, wskazał tylko błąd czujnika położenia wałka rozrządu- wymieniony, ale nic to nie dało.

Świece, cewki sprawdzone, przepustnica wyczyszczona., czujnik wymieniony - bez rezultatu. Bałem się że chcąc zaoszczędzić i nie wymieniając koła zfr, wpakuje się w większe koszta. Ale okazało się w winowajcą był Elektrozawór koła zfr. 

Wymontowałem go, wyczyściłem, sprężynka rozciągnięta, sitko wyczyszczone było bardzo dużo na nim takiego szlamu.    Złożone wszystko do kupy, Odpalił - nie gaśnie.

Całkowicie inaczej pracuje silnik, równo, lepiej się wkręca w obroty itp.

Zobaczymy jak długo taki stan się utrzyma :)

Pozdrawiam    

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie skoro w zaworze były zanieczyszczenia. Nie wiem jak tu, ale jeżeli ten olej wpływa do "ślepej kiszki" I nie ma przepływu, to odkłada się w nim cała historia samochodu i nawet jeżeli będziesz wymieniał olej co 5 kkm to nic nie pomoże. Ale jak widać wyczyszczenie pomaga. I reset historii osadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!