Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie rozrządu


markus2311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odebrałem Autko od mechanika (wymianiał mi rozrząd)

Na pierwszy rzut oka wszystko spoko ale jak wczoraj przejechałem się zakopianką to odczułem straszny spadek mocy :)

I stąd moje pytanie :

Czy złe ustawienie rozrządu może mieć tu jakieś znaczenie?

 

Proszę o sugestię zamim się zgłoszę do mechanika i na niego nakrzycze :)

Edytowane przez markus2311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem rozrząd to też mam teraz spadek mocy i też myślę że mam źle ustawiony rozrząd a poza tym w necie przeczytałem że jak rozrząd jest źle ustawiony to może być spadek mocy. Poza tym autko ma problemy z prędkością 140 to max co wyciśnie. w tygodniu zamierzam z tym coś powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej źle ustawiony rozrząd. Nie ma prawa się nic zmienić na gorsze ani lepsze bo wymianie rozrządu. Ja właśnie jestem po i wszystko jest tak jak było... hehe... czasem sie boje czy aby na pewno go wymienili :) Ale tak ma być, więc musze wierzyć w uczciwość mechanika.

Edytowane przez V77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat ale wymiana rozrządu jest tak prostą operacją że przy odrobinie chęci i kilku kluczach każdy jest w stanie to zrobić. Tym bardziej mając manuala na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku 16 zaworowym już nie jest tak łatwo. Nie jest trudno, ale i nie jest łatwo.

Może mechanik nie zblokował wałków rozrządu i ustawił na oko. A miara "na oko" nie jest za bardzo dokładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do mechanika i zarzeka się że jest tak jak było.

Ale ja czuje że auto nie jedzie jak przed tem

 

Spalanie też jest przerażające przed wymianą na butki 40l robi 350km

teraz i po przejechaniu 200 (na trasie) już mi rezerwa swieci (czyli zrobie jeszcze jakieś 50km całe 100km mniej

troche dużo

Edytowane przez markus2311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się że jednak rozrząd był przestawiony o 1 ząbek teraz po ponownym ustawieniu jest tak jak powinno moc wróciła tak że u ciebie najprawdopodobniej jest podobnie należy jeszcze raz ustawić rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku 16 zaworowym już nie jest tak łatwo. Nie jest trudno, ale i nie jest łatwo

 

Jest juże trochę trudniej bo są dwa wałki rozrządu ale i tak do ogarnięcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozrząd sprawdzony - i podobno jest dobrze ustawiony :)

Mechanik chce mi naprawiać silnik krokowy - czy to coś może pomóc? i jak sprawdzić czy trzeba tam grzebać?

Edytowane przez markus2311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja miałem odwrotnie. Po wymianie rozrządu nabrał mocy! Mechanik powiedział że był przestawiony na rozrządzie. Prawdopodobnie wina koła zmiennych faz. wszystko razem ok 1300zl (częsci 900zl). zabolało w portfelu ale teraz jedzie. Pytałem w paru miejscach to sie nie podejmowali bo nie mieli czym zblokować silnika i mówili ze dokładnie nie sprawdzą czy dobrze ustawiony. Wiec radze poszukać dobrego warsztatu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniak27, niestety nie mam dobrych wiadomości, bo w Twoim silniku nie ma koła zmiennych faz rozrządu, a co za tym idzie trochę drogo wyniosły Cię częsci rozrządu. Takiego warsztatu ja bym nie polecał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!