Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka ład. akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj jak w temacie pojawił mi się komunikat Usterka ład. akumulatora. Po zatrzymaniu samochodu i ponownym uruchomieniu komunikat zniknął, nie pojawiając się podczas dalszej jazdy.

 

Czy po za ewentualną awarią alternatora, ten sam komunikat może się pojawić w sytuacji słabego - nie trzymającego akumulatora?

Edytowane przez canooe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do wymiany akumulatora w trybie pilnym gdyż już przy zakupie wiedziałem iż nie jest on w najlepszym stanie.

Może wymian pomoże i komunikatu już więcej nie zobaczę.

 

Interesuje mnie tylko jeszcze to czy komunikat który mi się wyświetlił dotyczy całego układu ładowania - włącznie z akumulatorem czy np. przy słabym lub nie trzymającym akumulatorze byłby on innej treści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat zobaczysz jeśli faktycznie masz rozładowany (niedoładowany) akumulator, ale i wtedy jak masz problem z alternatorem. Dodatkowo przy tym drugim może podczas pracy silnika migać kontrolka ładowania. Wtedy na 100% masz uszkodzony alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem coś takiego w styczniu z moim autem. Wymieniłem akumulator, nie pomogło, okazało się że to jakiś moduł stabilizacji napięcia, który siada, rozładowuje akumulator i wyświetla komunikat usterki ładowania akumulatora. Podjedź do elektyka i niech sprawdzi wszelkie napięcie, nie tylko na akumulatorze (u mnie było dobre, dopiero po głebszej diagnozie doszedł co i jak z napięciem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się dzisiaj po nowy akumulator i na sprawdzenie napięcia. Jedyne co mnie dziwi to fakt iż od dnia wczorajszego i jednorazowego wyświetlenia komunikatu obecnie jest wszystko w porządku.

 

Dodano: 22 maj 2012 - 09:21

Akumulator wymieniony. Przed wymianą miał tylko 250A z wymaganych 720 A - a ładowanie nic nie pomogło.

 

Okazało się również iż uszkodzony był przewód masy alternatora co zapewne spowodowało komunikat o usterce ładowania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!