Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z odpaleniem i nierówną pracą silnika przy zimnym starcie


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też problem powrócił - po dłuższym postoju rozrusznik mocno pracuje by uruchomić silnik. Na razie startuje za pierwszym naciśnięciem Start. Na wszelki wypadek podładowałem akumulator, który ma już swoje lata a jazda w mieście mu nie służy, ale problem nadal występuje. Dobrze że auto jeszcze na gwarancji (ostatni rok). Niedługo przegląd, to znowu to zgłoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również mam ten sam problem ;)

 

Od jakiegoś czasu auto odpalało za 2,3 razem, raz przyszedł dzień kiedy całkowicie zdechł a dzień później ożył :)

2 tygodnie temu byłem w serwisie żeby coś z tym zrobili więc standardowo przeczyścili przepustnicę, wymienili uszczelkę i auto pracowało jak należało :)

 

Wczoraj lał zamarzający deszcz, na chwilę musiałem się nim przejechać i odstawiłem go pod blok.

Dziś poszedłem skuwać lód i gdy chciałem go odpalić to nie było żadnych szans na uruchomienie, rozrusznik kręcił ale nic poza tym.

Dam mu jeszcze dzień wolnego, jutro sprawdzę czy stan się poprawi a jeśli nie to trzeba będzie zaciągnąć go na serwis :/

Czy to może być problem akumulatora? (dzień wcześniej zrobiłem mu cały 1 km przebiegu)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Widzę, że dawno nikt nie poruszał tego tematu. Mam od paru tygodni ten sam problem, co opisywany wcześniej przez kolegów. Rozrusznik kręci, akumulator jest ok, ale silnik nie chce zaskoczyć. Jak już w końcu za ósmym razem odpali, dopóki jest chociaż trochę ciepły nie ma problemu. Rano mam loterię odpali, nie odpali? Obroty jak już odpali nie falują. Wygląda na to, że auto ma problemy ze ssaniem, bo jak odpali po wielu próbach to obroty są na poziomie niewiele ponad 1000 i prawie odrazu spadają do normalnych. Sprawia to wrażenie jakby auto odpalało bez ssania i dopiero po iluś tam próbach, jak się trochę ogrzeje w końcu zaskakuje.

Chciałem zapytać czy jest na to rada? Czy faktycznie czyszczenie przepustnicy może pomóc?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyszczenie przepustnicy jak na razie pomogło. Czyściłem kilka dni temu. Jak do tej pory odpala za pierwszym razem, czego nie mogę powiedzieć przed wyczyszczeniem. Działo się to zawsze rano, od jesieni przez zimę ub. r. Wiosną i latem było o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!