Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik płynu chłodniczego 1,6 16v


Rekomendowane odpowiedzi

już wjaśniam, dokładie chodzi mi o miejscie które pokazał kolega na schemacie, tylko ja zakupiłem czujnik na 3 piny, i z tego co wywnioskowałem szperajać po internecie w wersji po FL występuje już na 4 piny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wymienione, masz rację czujnik znajdował się w tym miejscu które pokazywałeś i mam 4 pinowy, tylko, że wydaje mi się, że spalanie dalej jest zybt wysokie, możliwe, że za mało pojeździłem jeszcze, ale mimo wszystko średnie mam dalej 12 litrów, a wcześniej cały czas miałem to 2,5 litra mniej, komputer już nie wykazuje żadnych błędów, tylko proszę mi nie pisać, że lato klima itd, bo wiem jak auto paliło zeszłego lata, poza tym to zdarzenie wydarzyło się nagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po wymianie zresetowałes komputer?Jeżeli nie to odłącz akumulator na 5 min , a następnie podłącz akumulator i odpal silnik i nie dotykaj pedału gazu do czasu aż nie włączy się wentylator chłodnicy.Komputer silnika musi się zaadaptować do nowych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel, nie wiedziałem, że w renufkach też trzeba adaptować komputer, nic o tym nie wspomina instrukcja obsługi. Nie natrafiłem też nigdzie na takie informacje, może nie dotarłem do nich?

W przeciwieństwie do takiego np. Poloneza Caro, gdzie taka informacja jest nawet wzięta w ramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie pisze ale pomaga w szybszej adaptacji komputera po zmianach a zwłaszcza takich co mają wpływ na skład mieszanki.Sam też nie jeden raz proponowałeś reset (np; przy problemach z LPG).Z mojego dotychczasowego doświadczenia uważam że częściej pomaga niż szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, dołączę sie do tematu ilosci pinów na wtyczce do podłączenia czyjnika temperatury, mam scenica II 2003 1.6 16v i mam czujnik na trzy piny a na wtyczce jest dwa??? czy tak powinno być czy poprzedni właścieciel coś zawalił, ile powinno byc przewodów łączących wtyczkę z czujnkiem, gdzie szukać trzeciego przewodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, zastosowałęm się do waszych instrukcji, ale niestety po mięsiącu czasu dalej auto bardzo dużo pali, mimo żę czujnik o którym była mowa w temacie został wymieniony to komputer dalej wskazuje na jego błąd i kasowanie niestety nie pomaga, ba nawet nie chce się skasować! Czy ktoś mógłby wskazać gdzie ewentualnie może znajdować się jeszcze problem??:)

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

 

Byłem podpiąć się pod komputer i wyskakuje błąd brak komunikacji ze sterownikiem EPC U0111, błędu skasowac się nie da

a temp chłodziwa wyskakuje mi -40

zaś powietrza na zewnątrz +65

Co robić?

Edytowane przez bartosz89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!