Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

winda koła zapasowego


waldi61

Rekomendowane odpowiedzi

pasuje. na jednym z beznajdziejnych for renufkowych (xxx.com.pl) jest nawet mój manual o tym.

a co do zestawu naprawczego - spróbujta z zestawem przy potarganej oponie ;)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbujta z zestawem przy potarganej oponie ;)

Od takich sytuacji jest pakiet w ubezpieczeniu "opony". Płacisz 35 zł na rok i masz spokój. Nawet się nie ubrudzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie ubrudzisz

Już ja tam wolę się ubrudzić jak czekać na dojazd serwisu z asistance. Pomijam już te 35 zeta, bo to drobiazg w cenie ubezpieczenia.

Jeszcze w sceniolu starszym udało mi się przeciąć bok opony na ograniczniku bramy do posesji znajomej. Auto było poza drogą i 400m od domu w linii prostej. Jakoś mi się nie chce wierzyć, by dojazd assistance był w tym przypadku możliwy, (można interpretować jako kapeć na własnej posesji, nie w trasie) o czasie dojazdu już nie wspominam. A tak, lewarek, auto w górę przebite koło do bagażnika, zapas na piastę i po 10 minutach na spokojnie, auto do ponownego użytku.

Co do pasujących wind na koło zapasowe, to u nas też jest już temat z informacjami co pasuje, lub pasuje po drobnej przeróbce mocowania.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek nie być taki skromny ;)

podaj im link do wątku, regulamin to dopuszcza ;)

dobła dobła ;)

link tutaj, przy czym archive_20 to ja ;)

 

tomik myślę podobnie jak gojgien - nawet z pełnym bagażnikiem zmienię w 15 minut koło i pognam dalej, niż mam czekać 2 godziny na assistance i jeszcze się tłumaczyć "na co" "po co" i jaki mam rozmiar opony ;)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć, by dojazd assistance był w tym przypadku możliwy, (można interpretować jako kapeć na własnej posesji, nie w trasie) o czasie dojazdu już nie wspominam

 

W starszym sceniolu rozerwałem oponę podczas wyjazdu z Autoserwisu ( przeglądu rejestracyjnego ). Od domu byłem 500 m i zadzwoniłem do firmy w której byłem ubezpieczony. Po pięciu minutach pani oddzwoniła z zapytaniem, gdzie się znajduję ? Podałem ulicę i w przybliżeniu numer. Po około 15 minutach wyszli panowie z tej właśnie stacji obsługi by naprawić moje koło. Na mój chłopski rozum, firma ubezpieczeniowa kontaktuje się z najbliższym serwisem i zleca naprawę, chyba, że sie mylę ;)

W tym roku wybieram się na długi wyjazd i też zastanawiam się czy do bagażnika nie wrzucić koła zimowego jako zapasu jak coś ale z drugiej strony, wykupuję dodatkowe ubezpieczenie i asistans.

Skoro tak bardzo chcesz mieć zapas to zamontuj windę i pochwal się efektem jak już będziesz mieć gotowe.

Dobrze byłoby dodać też manual.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszym sceniolu rozerwałem oponę podczas wyjazdu z Autoserwisu ( przeglądu rejestracyjnego ). Od domu byłem 500 m i zadzwoniłem do firmy w której byłem ubezpieczony. Po pięciu minutach..........

W starszym sceniolu miałeś zapas w bagażniku i tylko sama podmiana była zapewne w ich wykonaniu. Z drugim i to Grandem, gdzie takiego zapasu nie posiadasz, panowie musieliby by mieć na stanie odpowiednie koło pełnowymiarowe lub przynajmniej kilka dojazdówek, z odpowiednim rozstawem i ilością śrub, wielkością otworu centrującego, o ET już nie wspominając, bo nie wszystkie na zaciski hamulca wchodzą.

Takim zapleczem to nawet renomowane warsztaty oponiarskie nie zawsze dysponują, a co dopiero wspomniana SKP.

Ja wyznaje zasadę, że lepiej ze sobą niepotrzebnie nosić, jak kogoś się prosić.....

Na szczęście w moim drugim sceniolu, pełnowymiarowe koło zapasowe jest w tym samym miejscu, gdzie było w starszym.

A na taki wyjazd jak planujesz, to na Twoim miejscu bym profilatktycznie przynajmniej dojazdówke do bagażnika załadował jeśli windy nie posiadasz. Choćby nawet na ten czas ją odpłatnie wypożyczyć od kogoś.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie - tak się zastanawiam poważnie po co ja wożę ze sobą to pełne koło...

jestem kolejny raz na wczasach, daleko od domu i śmiało i szczerze mówię - NIGDY nie było mi koło zapasowe potrzebne, w żadnym z posiadanych aut. może niewiele do tej pory przejechałem, bo jakieś poniżej 200 kkm swoim prywatnym autem, ale nie miałem potrzeby korzystać z zapasu. a ciągle te dodatkowe 50 kg wożę ;)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się przydało w starszym sceniolu 2 razy. Raz jak rozwaliłem tylną oponę co wyżej opisałem, drugi raz jak wracałem z pod tego samego adresu przebiłem przednią, roczna Conti. Obydwa przypadki w odległości 400 i 200 metrów od garażu. (taka droga, albo taki pech)

Byłem jednak zadowolony, że zapasówka jest na swoim miejscu i sprawna, z odpowiednim ciśnieniem.

Nawet się nie zastanawiam czy będzie mi jeszcze potrzebna. To jej miejsce i niech tam sobie jeździ.

Raz jeszcze wcześniej złapałem kapcia w FIESCIE ale tam gwóźdź pozostał, a tylko powoli ciśnienie spadało. dojechałem bez wymiany na tym kole do oponiarza, gdzie naprawił przebicie kołkiem gumowym.

Fiesta miała kosz pod podłogą bagażnika i nie uśmiechało mi cię wymieniać (zima, śnieg) a do serwisu nie miałem daleko.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem czy pasuje czy nie. Zeszliście na temat kół zapasowych, a temat watku dalej leży. Oczywiście przejżałem podany temat, który juz wcześniej widziałem. Tam jest mmanual windy oryginalnej. A jak to sie ma z espece ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem czy pasuje czy nie

Tylko i wyłącznie z powodu swojego lenistwa żyjesz w niewiedzy.

Pisałem w poście #7, że na forum są już takie tematy.

Tylko trochę własnego zaangażowania jest potrzebne....

Jak wpiszesz w szukajke słowo winda, to zobaczysz ich kilka, miedzy innymi i ten, gdzie sprawa windy od ESPACE-a jest opisana i dogłębnie wyjaśniona:

http://megane.com.pl/topic/13276-grand-scenic-04-zwykle-kolo-zapasowe/page__hl__winda+

Chyba wprowadzimy opłaty za wskazywanie paluchem istniejących tematów "leniwcom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa analfabetyzm wtórny - czytasz i hu...a z tego wiesz ;)

 

1) hajer_mihau Witam. Właśnie kupiłem na alledrogo windę koła zapasowego od espaca IV.(...)

 

2) archive_20 montaż windy do Grand Scenika (jak się ją ma) jest fantastycznie prosty. na zdjęciach jasno i wyraźnie (mam nadzieję) widać, co gdzie jak przykręcić i pokręcić.

winda by hajer_mihau, robocizna by michal72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!