Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy na 3cylindrze


pawel_1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Moja renia już mnie wykancza 1.5 dci 82 km przebieg 204000 system delphi.Jestem po wymianie 3 wtrysku bo mocno lał.Obecna pruba przelewowa wszystkich wtrysków jest ok.Lecz nadal są 2 błędy :obwód wtryskiwacza paliwa wadliwe działanie cylinder 3,obwód spalania stukowego nr1{blik cylindrów nr1 lub pojedynczy czujnik}wadliwe działanie.Wyczytałem na różnych forach że to mogą byc czujniki do wymiany spalania stukowego, czujnik połorzenia wału.Można w jakis sposub sprawdzic ich działanie rezystancje.Co trzeba jeszcze sprawdzic przeczyscic.Prosba o pilne podpowiedzi szykuje mi się wyjazd ,za które będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.7 - ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy kod wtryskiwacza jest prawidłowo wpisany, a następnie sprawdź miernik przyśpieszenia. Jest pod rampą wtrysku, sprawdź czy nie poluzował się. Przy usterce czujnika spalania spalania stukowego powinna świecić się kontrolka OBD. Przeważnie znajduje się za silnikiem pod kolektorem wydechowym. Tak samo, sprawdź czy się nie poluzował. No i oczywiście poruszaj wtyczkami, może nie łączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 wtrysk o takich samych numerach więc niebyło sensu kodowac trzy długie numery były takie same.Warsztat który mi sprzedał wtrysk powiedział że nie trzeba kodowac.Czy to prawda jezeli trzeba kodowac to gdzie w salonie czy w innym warsztacie.Dodam że te same błędy wystepowały w porzednim wtrysku ale on lał a ten drugi jest ok.Próba przelewowa wszystkich wtrysków ponirzej 20 mil.Samochód z rana kreci znacznie dłużej i czuje że brakuje mu mocy.Proszę o podpowiedzi na ten problem.Pozdrawiam.

 

Dodano: 18 cze 2012 - 19:37

witam czy trzeba kodowac wtrysk 3 cylindra .Posiadam używany o takich samych numerach.I moje pytanie czy po wkodowaniu powruci moc i przestaną wyswietlac te błędy:P 0203,P 0325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 wtrysk o takich samych numerach

To miałeś farta, kod jest generowany indywidualnie do każdego wtryskiwacza i jest raczej mało powtarzalny.

Ale nie zaszkodzi sprawdzić, czy kod wpisany do pamięci komputera jest taki sam jak na wtrysku. W poście wcześniejszym napisałem o czujniku spalania stukowego, w ropniaku go nie ma, jest w benzyniaku. W dieslu w to miejsce zastosowano miernik przyśpieszenia który robi to samo co czujnik spalania stukowego.

U Ciebie wywala błąd związany z tym czujnikiem i albo komputer nie może dostosować dawki na tym wtrysku i ciągle występuje spalanie stukowe albo masz uszkodzony czujnik. Przyczyny szukałbym w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi problem rozwiązany różnica w numerach na korpusie wtrysku przez to wywalało te błędy.Pozdrawiam.

 

Dodano: 27 cze 2012 - 21:53

Witam przez jakis tydzien było dobrze.Wstając rano chcąc zapalic samochód zobaczyłem że za długo kręci wydało mi się to niepokojące.Podpiołem komputer a tam ten sam błąd p 0325 obwód spalania stukowego nr 1 blok cylindrów nr 1 lub pojedynczy czujnik wadliwe działanie.Czy czujnik może byc uszkodzony i on powoduje długie kręcenie silnika dodam że jak zapali to cos stuka a po kilku minutach jagby cichnie .Wczesniej samochód palił bez problemu za 1 razem dodam że wczesniej wystepowały błędy przekaznik grzania swiec przerwa,ale już nie wystepuje ten błąd.Proszę o wszelkie podpowiedzi za które będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!