Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana Radia


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Posiadam najprostsze radio czyli płaskie. Zamierzam wymienić na to z BT bez USB. Zdjęcie zapożyczone i internetu.

radio.thumb.jpg.7dec19d42143c48a5f866d9cd016868a.jpg

Z tego co wyczytałem to instalacji nie trzeba przerabiać. Należy skonfigurować licznik by drugie radio było widoczne. W tym celu kupiłem przedłużacz obd2 i w nim pozamieniałem odpowiednie piny by mieć połączenie z nawigacją za pomocą ELM 327. I wszystko pięknie dziaiła, komunikuję się z nawigacją, można przeprowadzać konfiguracje w tybie ekspert. Moje radio to R1_08 a w nawigacji mam wybór między innymi na R2_08. Czy to nowsze radio to właśnie R2_08? Poniżej scren z ddt4all.

307936195_wybrradia.thumb.jpg.da171db35192db69217cba0522a5b8f7.jpg

Konfiguracja nawi tym programem działa bo między innymi włączyłem wyświetlanie radia na ekranie nawigacji. Na liczniku nie ma nic od radia a zmiana kanału i ustawień widoczna jest na ekranie nawi.

IMG_20181208_113937.thumb.jpg.f956384ee6335997f1fac392e7ec80aa.jpgIMG_20181208_143110.thumb.jpg.f702efad39ef964adbfa9b2b2b1e8ef4.jpgIMG_20181208_143233.thumb.jpg.f073b4dc452a39088d3feeb862c58ac3.jpg

 

Chciałbym jeszcze się upewnić czy to radia odtwarza płyty MP3? Po podłączeniu mikrofonu będzie jako zestaw głośnomówiący do telefonu? Liczę na kolegę @cinas bo wszyscy wiemy, że jest specem w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radyjko wymienione, mikrofon zakupiony czeka na montaż. Licznik skonfigurowany pod nowe radio pozostało tylko zmienić VIN w radiu. I tu mam pytanie do znawców tematu odnośnie wpisywania numeru VIN. W odczycie VIN są dwie wartości: sam numer VIN  i kod CRC jak na załączonym rysunku. Ten rysunek akurat nie jest z odczytu radia ale w radiu występuje identycznie.

11.thumb.png.a8707bc763382a459ffb8d765e3c818c.png

Czy wystarczy wpisać tylko mój numer VIN czy też kod CRC z mojego samochodu? Kody CRC mój i zapisany w nowym radiu są rózne. Czy może ten parametr nie ma znaczenia.

I drugie pytanie czy jak nie wpiszę kodu VIN to radio będzie prosić o kod po każdym odłączeniu akumulatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!