Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup MIII - jakich wersji unikać?


dexter74

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Clio już ma 10 latek i niedługo powiększy się rodzina :)

 

Zacząłem się rozglądać za samochodem, kiedyś szukałem Megane'a/Laguny, wracam po 2 latach do tematu, wybór jednak na Megane'a, wielka krowa mi chyba zbędna ;-P

 

Zbiorczo - jakich wersji silnika unikać? Trasy głównie miejskie, przebiegi niewielkie - max 1000 km/miesięcznie.

 

Które silnika mają/nie mają FAP-a, jeśli mają - to czy jest to uciążliwe jak w poprzednich generacjach?

Są silniki z łańcuchem (generalnie - zwracać na to uwagę, czy nie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej także mam 1.6 110KM. Wg mnie optymalny wybór do tego auta. Chyba,że ma się więcej kasy to 1.4 TCE. Ale ja szczerze mówiąc różnicy wielkiej nie odczuwałem między nimi. Oprócz tego,że 1.6 muszę wkręcać na wyższe obroty a TCE nie.

A,i różnica w spalaniu. TCE z tego co widziałem tu na forum spala więcej. U mnie 1.6 pali średnio 7litrów na setkę. Przy oszczędniejszej,lecz nie wolnej jeździe zejdzie do 6,8. Więc źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc czym różnią się 1.4 TCE od 1.6?

Skrzynia, rozrząd, turbina, dwumasówka (jeśli są).

 

Chcę wydać maksymalnie 35000 na MIII - realne? Oczywiście mówię tu o "normalnym" aucie, nie o szrocie na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Megane 3 w wersji Generacion 100KM wyposażenie jest wystarczające ale przy 100 koniach te auto nie jedzie. Osobiście bym szukał wersji z 1.4 TCE i z 6 skrzynią bo u mnie jest 5 i na trasie brakuje tego biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Megane 3 w wersji Generacion 100KM wyposażenie jest wystarczające ale przy 100 koniach te auto nie jedzie. Osobiście bym szukał wersji z 1.4 TCE i z 6 skrzynią bo u mnie jest 5 i na trasie brakuje tego biegu.

 

Przy 100 nie jedzie?

Jakoś mi się wierzyć nie chce. Mam 110konną wersję i naprawdę to auto ładnie się zbiera. A te 10koni chyba znaczącej różnicy nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,w 110konnej odmianie jest 6biegowa skrzynia. Fajna sprawa na trasie. Chociaż ja już nawet przy 70tce sobie wrzucam ten bieg.

Wg wskazań to już nawet przy 50tce ten bieg można wrzucić,ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 110 KM 1.6 we Fluencie i jestem zdania, że to ciut za małodynamiczny silnik, szczególne na biegach 1-2 gdzie przy światłach zosaje zawsze z tylu. MOżę w wersji megane nie kombi wyglada to lepiej, ale stawiam że w kombi odczucia będą podobne.

Fakt, spalanie jest na niezłym poziomie, ale ja jestem tą mocą lekko zawiedziony (ot taki subiektywny komentarz :mrgreen: )

BTW: we fluenciew tym silniku jest 5 biegowa skrzynia to jest mój kolejny minus dla tego modelu :mrgreen:, ale i tak go lubię ;P

Edytowane przez iceman_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!